Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air M2 16GB - amatorska obróbka video


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Znicz_sc

Znicz_sc
  • 7 postów

Napisano 17 czerwca 2024 - 09:11

Cześć wszystkim, potrzebuję pomocy a najlepiej opinii osób, które korzystają z macbooka jak w temacie do amatorskiej obróbki m.in w DaVincii.

Przymierzam się do zakupu jakiegoś małego laptopa, który pozwoli mi na sporadyczną obróbkę filmów z drona i moim głównym faworytem na ten moment jest właśnie macbook air M2 z 16GB ram i dyskiem 256, który aktualnie jest do zakupienia w kwocie 5,5tys zł.

Czy taka konfiguracja pozwoli mi na w miarę przyjemną pracę? 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 17 czerwca 2024 - 09:47

Szef montażystów w naszej firmie prywatnie pracuje na M2 (w modelu pro) i jest bardzo zadowolony realizując profesjonalne projekty. Działa w Adobe i jest to nie gorsze niż na trzyletnich stacjach graficznych w biurze. Ale to HD, nie 4k.  Nie jestem pewny, czy dysk nie okaże się za mały, ponadto w M2 dysk 256 jest wolniejszy. Natopmiast brak wiatraka w Air może przekładać się na throttling, ale nie jest to dramat. 



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 806 postów
  • Płeć:

Napisano 17 czerwca 2024 - 09:59

Przy amatorskiej, sporadycznej obróbce, ani szybkość dysku, ani throttling, nie będą bardzo dokuczliwym problemem. Natomiast wielkość dysku już może być ograniczeniem.



#4 Znicz_sc

Znicz_sc
  • 7 postów

Napisano 17 czerwca 2024 - 11:04

Ok, niestety do 512 trzeba dopłacić 1k a mam w zapasie kilka dysków zew więc pozostanę przy 256GB.

Po głowie chodził mi jeszcze Acer z linku poniżej aczklwiek bardziej nastawiam się na apple. Jednak porównując oba te modele, jest między nimi jakaś spora różnica w samej szybkości i wydajności?

Acer Swift X R7-5800U/16GB/1TB/Win11 RTX3050 - Notebooki / Laptopy 14,0" - Sklep komputerowy - x-kom.pl



#5 calezyciewindows

calezyciewindows
  • 7 postów

Napisano 18 czerwca 2024 - 06:15

tu masz porównanie:

 

https://nanoreview.net/en/laptop-compare/apple-macbook-air-m2-2022-vs-acer-swift-x-2021?m=r.2-and-c.4_g.2_r.2

 

Acer ma znacznie wydajniejszą grafikę, nie wiem na ile to istotne przy twoim użytkowaniu. W pozostałych aspektach macbook wypada lepiej.



#6 BlueArmy

BlueArmy
  • 52 postów

Napisano 18 czerwca 2024 - 06:42

tu masz porównanie:

 

https://nanoreview.n...and-c.4_g.2_r.2

 

Acer ma znacznie wydajniejszą grafikę, nie wiem na ile to istotne przy twoim użytkowaniu. W pozostałych aspektach macbook wypada lepiej.

Tylko ten Acer za kilka miesięcy będzie wart połowę kwoty zakupu.



#7 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 czerwca 2024 - 07:53

Kup na studenta/ucznia to z rabatem EDU będziesz miał większy dysk w cenie.


Fallout ...war, war never changes...

#8 Znicz_sc

Znicz_sc
  • 7 postów

Napisano 18 czerwca 2024 - 09:38

jeszcze do gry wkroczył ten laptop:

 

Acer Swift X OLED Ultrasmukły laptop  | SFX14-71G | Szary | Oficjalny sklep Acer Polska

 

Wiem, że jest to forum apple i mam nadzieje, że nie naruszam regulaminu porównując go z innym sprzętem :)



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 czerwca 2024 - 10:26

Nie naruszasz. Mógłbyś wrzucać linki, a nie nazwy ;-)

No i raczej spodziewaj się, że na forum fanów Apple będziemy Ci polecać sprzęt Apple i nie będziemy do końca obiektywni. Anyway, M2 do amatorskiej pracy Ci zupełnie wystarczy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Znicz_sc

Znicz_sc
  • 7 postów

Napisano 18 czerwca 2024 - 11:03

Nie naruszasz. Mógłbyś wrzucać linki, a nie nazwy ;-)

No i raczej spodziewaj się, że na forum fanów Apple będziemy Ci polecać sprzęt Apple i nie będziemy do końca obiektywni. Anyway, M2 do amatorskiej pracy Ci zupełnie wystarczy.

 

Pisząc komentarz nazwa wkleiłem link ale niestety później zmienił się na tekst a nie dało się już edytować komentarza.

Tak czy inaczej dzięki wielkie za odpowiedź i opinie :) Chyba pozostanę przy pierwszej koncepcji z makiem :) 



#11 Felich

Felich
  • 9 postów

Napisano 18 czerwca 2024 - 20:46

Cześć wszystkim, potrzebuję pomocy a najlepiej opinii osób, które korzystają z macbooka jak w temacie do amatorskiej obróbki m.in w DaVincii.

Przymierzam się do zakupu jakiegoś małego laptopa, który pozwoli mi na sporadyczną obróbkę filmów z drona i moim głównym faworytem na ten moment jest właśnie macbook air M2 z 16GB ram i dyskiem 256, który aktualnie jest do zakupienia w kwocie 5,5tys zł.

Czy taka konfiguracja pozwoli mi na w miarę przyjemną pracę? 

Korzystam z MacBooka Air M2 do obróbki w DaVinci i jestem bardzo zadowolony. 16GB RAM to absolutne minimum, więc dobrze wybrałeś. Tylko ten dysk 256GB może szybko się zapełnić, zwłaszcza przy filmach z drona. Może warto rozważyć większy, jeśli budżet pozwoli.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych