Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS 15 - Wszystkie wersje beta – Dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2024 - 21:39

Proszę pisać o wrażeniach po konferencji oraz z testów systemu w wersji beta.

 
Zapraszam do dyskusji. ;)

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#2 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 113 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 czerwca 2024 - 05:13

Czy ja dobrze zauważyłem, że wjechał jakiś menedżer okien?


 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#3 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2024 - 06:29

Tak, będzie w końcu zarządzanie oknami :)


  • Marius Bienius lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#4 coxik

coxik
  • 13 postów

Napisano 11 czerwca 2024 - 08:48

pytanie mam 
to cale klonowanie iPhone'a z Mac os15 działa tylko z 15pro?
Korzystam z 13 pro / air M1



#5 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2024 - 08:51

Nie wiadomo na jakich modelach będzie to działać, ale póki co nie jest to jeszcze nawet wdrożone: Many iOS 18 and macOS 15 features are not available in beta 1 (9to5mac.com)


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 11 czerwca 2024 - 09:00

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#6 gregin

gregin
  • 40 postów

Napisano 11 czerwca 2024 - 19:35

Oby w końcu poprawili zarządzanie oknami. Gdzie info coś więcej o tym menedżerze?

 

 

Czy ja dobrze zauważyłem, że wjechał jakiś menedżer okien?



#7 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 czerwca 2024 - 06:54

Ktoś napisze słowo o stabilności, działaniu office, adobe? jakieś cięższe błędy itp?


 Only Apple 

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 czerwca 2024 - 09:55

Z ogólną stabilnością systemu nie mam absolutnie żadnego problemu. Nie używam office i adobe, więc z tym nie pomogę, musisz poczekać na kogoś innego.


  • Shrek lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 czerwca 2024 - 08:34

Czy u Was też nie działa iphone mirroring - wczoraj wpadła nowa beta. Oczywiście komunikat, że niedostępne w moim regionie :) Czyżby UE już swoje łapki wyciągnęła? Bo gdzieś czytałem takie wpisy niestety. 



#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2024 - 08:50

Czy u Was też nie działa iphone mirroring - wczoraj wpadła nowa beta. Oczywiście komunikat, że niedostępne w moim regionie :) Czyżby UE już swoje łapki wyciągnęła? Bo gdzieś czytałem takie wpisy niestety.

https://www.macrumor...e-europe-delay/

Przy czym dla mnie to jest dość naciągana argumentacja ze strony Apple, bo mirroring można było mieć od dawna, tyle, że nie tak prosto, za pomocą QuickTime. Myślę, że Apple próbuje w ten sposób wywierać presję na EU, próbując nastawić użytkowników negatywnie, aby osiągnąć zmiany regulacji, tak, aby sprzyjały gigantom technologicznym.

Bardzo sprytne i większość ludzi da się na to nabrać, bo nikomu się nie będzie chciało poświęcić czasu na głębszą refleksję i sięgnięcie do źródeł. Pozostanie tylko skojarzenie EU-kołchoz. I fakty nie będą miały większego znaczenia.

No, ale może za daleko idę w dygresje w wątku o testach nowej wersji systemu.
  • damianmajk lubi to

#11 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 czerwca 2024 - 08:51

ok, dzięki. Czyli cyrk się zaczyna :)



#12 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2024 - 09:08

A może zamiast polityki skrobniecie kilka zdań na temat działania tego, o co pytałem wyżej? czy nikt nie używa Word'a Exel'a i Photopshop'a? Ten ostatni szczególnie dla mnie ważny, poza tym ten mirrorig itp. dodatki mało mnie interesują, ale stabilność pracy, możliwość używania pakietu CS, to priorytety.


 Only Apple 

#13 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 113 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 czerwca 2024 - 09:32

A może zamiast polityki skrobniecie kilka zdań na temat działania tego, o co pytałem wyżej? czy nikt nie używa Word'a Exel'a i Photopshop'a? Ten ostatni szczególnie dla mnie ważny, poza tym ten mirrorig itp. dodatki mało mnie interesują, ale stabilność pracy, możliwość używania pakietu CS, to priorytety.

 

Postaram się w najbliższy weekend zainstalować betę. Pracuję codziennie w InDesignie, Photoshopie, Illustratorze, Wordzie – dam znać, jak sprawdzę co i jak ;-)


Użytkownik Marius Bienius edytował ten post 25 czerwca 2024 - 09:33

  • Shrek lubi to

 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#14 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 czerwca 2024 - 09:36

A może zamiast polityki skrobniecie kilka zdań na temat działania tego, o co pytałem wyżej? czy nikt nie używa Word'a Exel'a i Photopshop'a? Ten ostatni szczególnie dla mnie ważny, poza tym ten mirrorig itp. dodatki mało mnie interesują, ale stabilność pracy, możliwość używania pakietu CS, to priorytety.

Word, Excel działa u mnie bez żadnego problemu. 



#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2024 - 09:57

A może zamiast polityki skrobniecie kilka zdań na temat działania tego, o co pytałem wyżej? czy nikt nie używa Word'a Exel'a i Photopshop'a? Ten ostatni szczególnie dla mnie ważny, poza tym ten mirrorig itp. dodatki mało mnie interesują, ale stabilność pracy, możliwość używania pakietu CS, to priorytety.

Ale to jest wersja deweloperska, czyli przeznaczona dla deweloperów, którzy potrzebują dostosować swoje aplikacje do nowego systemu. Stabilność jest tutaj na ostatnim miejscu wśród priorytetów.

#16 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2024 - 11:45

Ale to jest wersja deweloperska, czyli przeznaczona dla deweloperów, którzy potrzebują dostosować swoje aplikacje do nowego systemu. Stabilność jest tutaj na ostatnim miejscu wśród priorytetów.

Ja naprawdę wiem jaka to jest wersja i to, że nie napisałem, że będę dostosowywał własną produkcję pod nowy system, nie oznacza, że tego nie robię...

Najpilniejsza wiedza jaka jest mi potrzebna, to właśnie ta, czy zadziała mi głównie Adome AI i CS, nic więcej, nawet office mogę sobie na iPad obsłużyć, ale CS nie do przeskoczenia i uwierz, doskonale wiem co robię instalując po 30 latach pracy z ekosystemem Apple wersje bety, do tego Dev... :-) Dziękuję za chęć wszelkiej pomocy informacyjnej.


 Only Apple 

#17 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2024 - 13:00

Beta 2 ... działa jak na betę świetnie, nie odnotowałem po dobie żadnych problemów, pakiet Office ebz wad, Adobe Ilustrator, Photoshop i kilka mniejszych narzędzi jak PDF Expert wszystko działa idealnie, dużo mniejszych aplikacji przetestowałem i nie będę wymieniał, ale każda działa jak na stabilnej poprzedniej wersji jaką miałem.


  • MiL lubi to
 Only Apple 

#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2024 - 23:10

Wyczyściłem. Ale uczciwie mówię: jeszcze raz zobaczę, jak wsadzasz politykę do postów, to bardzo chętnie użyję swojej "funkcji, którą zdobyłem, a która mnie przerasta".
Koniec tematu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#19 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2024 - 21:16

Nie przypominam sobie żeby w którejś nowej wersji macOS było tak mało zmian.

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#20 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2024 - 13:42

Czy tylko u mnie przeglądarki oparte na Blink/Chromium (Chrome i Opera) nie mają płynnego przewijania? W Safari i Firefoxie jest ok. Jest na to jakiś tip?

 

Komputer: Macbook Pro 14 (M3 Pro)


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 15 sierpnia 2024 - 13:46

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 września 2024 - 23:46

Wyszło RC.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#22 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2024 - 07:34

Tak, już wczoraj zainstalowałem. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#23 mikekrk

mikekrk
  • 36 postów

Napisano 17 września 2024 - 05:51

Mam pytanie: jak po zainstalowaniu RC przejść do pełnej wersji systemu? Czy konieczne jest przywrócenie do ustawień fabrycznych (reinstalacja), czy trzeba czekać na kolejną wersję stabilną wyższą od bety? Prosze o info.



#24 Tomeku

Tomeku
  • 53 postów

Napisano 17 września 2024 - 06:03

RC to ten sam build co oficjalny macOS 15. Przełącz w ustawieniach kanał aktualizacji na oficjalny i w przyszłości będziesz dostawał już tylko oficjalne aktualizacje.
  • mikekrk lubi to

#25 mikekrk

mikekrk
  • 36 postów

Napisano 17 września 2024 - 06:04

Czyli w oficjalnej jest dokładnie to samo co w RC? Niczym się nie różni? To samo jest z iOS?


Użytkownik mikekrk edytował ten post 17 września 2024 - 06:06





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych