Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Zewnętrzna karta wifi do MacBook Pro M1.


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Dawid-2024

Dawid-2024
  • 4 posts

Posted 05 June 2024 - 12:34

Witam wszystkich,

 

tak jak w temacie, poszukuję działającej zewnętrznej karty wifi do MacBook Pro z M1 (Sonoma 14.4.1). Mój problem polega na tym, że w miejscu pracy nie jestem w stanie połączyć się z siecią wifi, ponieważ za każdym razem wyskakuję błąd: Nie można połączyć się z siecią wifi lub sieć wymaga hasła WPA 2 Personal. Pomimo wpisywania poprawnego hasła nie mogę się zalogować w sieci. Nie mam również dostępu do routera ani osoby, która zarządza siecią, dlatego szukam innego rozwiązania. Jeśli ktokolwiek ma jakiś pomysł, bądź w przeszłości udało mu się rozwiązać tego typu problem to bardzo proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję.



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4798 posts
  • Płeć:

Posted 05 June 2024 - 12:47

A jakiekolwiek inne, nie służbowe urządzenie da się tam wpiąć? Bo ta sieć może mieć dodatkowe zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem.

#3 Dawid-2024

Dawid-2024
  • 4 posts

Posted 05 June 2024 - 13:24

Dzięki za odpowiedź. Tak można podłączyć wszystkie urządzenia z Windows/Android. Mój znajomy miał iPhone'a i również był problem z podłączeniem pod tą sieć.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24066 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 05 June 2024 - 13:30

To, że nie masz kontaktu do netadmina nie znaczy, że nie możesz go zdobyć. Idź do przełożonego, helpdesku albo kogokolwiek i poproś o pomoc.

Typowy XY problem. Pytasz o A, które sam sobie wymyśliłeś, żeby rozwiązać B, gdy tymczasem rozwiązanie jest o wiele prostsze.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Dawid-2024

Dawid-2024
  • 4 posts

Posted 05 June 2024 - 13:59

Niestety ale nie ma takiej możliwości aby załatwić w ten sposób (oczywiście w większości przypadków pewnie jest to najprostsze rozwiązanie ale mi nie pomoże).



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4798 posts
  • Płeć:

Posted 05 June 2024 - 18:19

Najpewniej ta sieć WiFi jest skonfigurowana z użyciem starego, uważanego obecnie za niebezpieczny i niewspieranego protokołu zabezpieczeń WPA/WPA2 (TKIP). Nie mam jak tego teraz zweryfikować, ale wydaje mi się, że Apple kiedyś pozwalało na takie połączenie, ale oznaczało je jako "weak security", a w nowszych wersjach systemu po prostu zupełnie zaprzestało wsparcia.

 

Jeśli moje podejrzenie co do tego, jak jest ta sieć skonfigurowana, jest poprawne, to utrzymywanie jej w firmowej sieci jest sporą nieodpowiedzialnością.


  • WojtekWojtek likes this

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24066 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 05 June 2024 - 21:02

Czekaj, WPA2 jest już wycięte? Przecież całkiem mało urządzeń niestety wspiera WPA3.

No chyba, że mówisz o połączonym WPA/WPA2, to pewnie tak - widzę w swoim Unifi, że mam WPA2 albo WPA2/3, a 'jedynki' nie ma wcale. No ale z drugiej strony wtedy powinno zadziałać WPA2.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4798 posts
  • Płeć:

Posted 06 June 2024 - 05:27

WPA2 Personal, czyli AES działa. WPA2 TKIP jest na pewno oznaczane jako weak security, albo w ogóle wycięte. Nie mam, jak potwierdzić z tym całkowitym wycięciem.

#9 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1800 posts

Posted 06 June 2024 - 15:38

Najnowsze, sprzed kilku dni dokumenty Apple informują, że 

  • Tryby mieszane WPA/WPA2

  • WPA Personal

  • WEP, w tym WEP Open, WEP Shared, WEP Transitional Security Network lub Dynamic WEP (WEP with 802.1X)

  • TKIP, w tym wszelkie ustawienia zabezpieczeń z TKIP w nazwie

 

Są oznaczane jako niebezpieczne (weak) ale nie ma mowy o tym, że nie działają. Miewałem różne problemy z podłączaniem urządzeń apple do wifi. Czasem na przykład nie dział właściwie DHCP i wtedy trzeba samemu podać parametry. Jednak w większej sieci, to problem, bo można wybrać zajęty IP.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users