Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Macbook Air M2 z USA?


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 masseur

masseur
  • 56 posts

Posted 30 April 2024 - 15:45

Cześć. Od jakiegoś czasu zbieram się do kupna macbooka air m2 512GB 16GB albo m3 256GB 16GB. W czerwcu będę w USA (east) i zastanawiam się czy opłaca się kupić tam, czy w Polsce są podobne ceny?


Edited by masseur, 30 April 2024 - 15:49.


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1768 posts

Posted 30 April 2024 - 15:59

To zależy. Wracając powinieneś zapłacić VAT na granicy. Różne stany mają różne podatki stanowe.  Niektóre chyba nadal przez internet sprzedają bez podatku, ale trzeba mieć lokalny adres. Itd. Wiele osób jednak kupuje. Znam osobiście przypadek sporych problemów przy nie zgłoszeniu do odprawy. 



#3 Blue

Blue
  • 539 posts
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Posted 30 April 2024 - 18:28

Rozpakuj, pudełko wyślij pocztą, laptop w podręcznym i luz :) 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6530 posts
  • Płeć:

Posted 30 April 2024 - 18:42

Temat stricte zakupowy, przeniosłem w lepsze miejsce. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 masseur

masseur
  • 56 posts

Posted 30 April 2024 - 23:47

Rozpakuj, pudełko wyślij pocztą, laptop w podręcznym i luz :)

No właśnie chciałem rozpakować i przewieźć w podręcznym jako już używaną własność. Używałbym go normalnie w USA podczas 2-tygodniowego pobytu i przetransportowałbym go w podręcznym do Polski. Czy takie cos też wymaga płacenia dodatkowych podatków, jak VAT, skoro kupiłem w USA, używałem w USA, a potem przyjeżdżam z tym do PL?

#6 BlueArmy

BlueArmy
  • 12 posts

Posted 01 May 2024 - 09:31

No właśnie chciałem rozpakować i przewieźć w podręcznym jako już używaną własność. Używałbym go normalnie w USA podczas 2-tygodniowego pobytu i przetransportowałbym go w podręcznym do Polski. Czy takie cos też wymaga płacenia dodatkowych podatków, jak VAT, skoro kupiłem w USA, używałem w USA, a potem przyjeżdżam z tym do PL?

Nic nie wymaga, nie daj się doić tej eurokomunie, zrób jak ci radzą, rozpakować i do podręcznego.



#7 masseur

masseur
  • 56 posts

Posted 03 May 2024 - 10:37

Czytałem gdzieś, że MacBooki przeznaczone na Europę mają specyficzny serial number właśnie na ten region i celnik może poprosić o pokazanie takiego numeru.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users