Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air M2 z USA?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 masseur

masseur
  • 55 postów

Napisano 30 kwietnia 2024 - 15:45

Cześć. Od jakiegoś czasu zbieram się do kupna macbooka air m2 512GB 16GB albo m3 256GB 16GB. W czerwcu będę w USA (east) i zastanawiam się czy opłaca się kupić tam, czy w Polsce są podobne ceny?


Użytkownik masseur edytował ten post 30 kwietnia 2024 - 15:49


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 765 postów

Napisano 30 kwietnia 2024 - 15:59

To zależy. Wracając powinieneś zapłacić VAT na granicy. Różne stany mają różne podatki stanowe.  Niektóre chyba nadal przez internet sprzedają bez podatku, ale trzeba mieć lokalny adres. Itd. Wiele osób jednak kupuje. Znam osobiście przypadek sporych problemów przy nie zgłoszeniu do odprawy. 



#3 Blue

Blue
  • 539 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 30 kwietnia 2024 - 18:28

Rozpakuj, pudełko wyślij pocztą, laptop w podręcznym i luz :) 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 519 postów
  • Płeć:

Napisano 30 kwietnia 2024 - 18:42

Temat stricte zakupowy, przeniosłem w lepsze miejsce. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 masseur

masseur
  • 55 postów

Napisano 30 kwietnia 2024 - 23:47

Rozpakuj, pudełko wyślij pocztą, laptop w podręcznym i luz :)

No właśnie chciałem rozpakować i przewieźć w podręcznym jako już używaną własność. Używałbym go normalnie w USA podczas 2-tygodniowego pobytu i przetransportowałbym go w podręcznym do Polski. Czy takie cos też wymaga płacenia dodatkowych podatków, jak VAT, skoro kupiłem w USA, używałem w USA, a potem przyjeżdżam z tym do PL?

#6 BlueArmy

BlueArmy
  • 8 postów

Napisano 01 maja 2024 - 09:31

No właśnie chciałem rozpakować i przewieźć w podręcznym jako już używaną własność. Używałbym go normalnie w USA podczas 2-tygodniowego pobytu i przetransportowałbym go w podręcznym do Polski. Czy takie cos też wymaga płacenia dodatkowych podatków, jak VAT, skoro kupiłem w USA, używałem w USA, a potem przyjeżdżam z tym do PL?

Nic nie wymaga, nie daj się doić tej eurokomunie, zrób jak ci radzą, rozpakować i do podręcznego.



#7 masseur

masseur
  • 55 postów

Napisano 03 maja 2024 - 10:37

Czytałem gdzieś, że MacBooki przeznaczone na Europę mają specyficzny serial number właśnie na ten region i celnik może poprosić o pokazanie takiego numeru.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych