Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pliki flac i iTunes


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#26 wojki

wojki
  • 57 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 28 marca 2010 - 22:08

najlepiej odtwarzac flaki z itunes, bez potrzeby konwertowania, ja uzywam programu fluke, ktory dodaje je do itunes, ale co sie dzieje po zmianie nazwy kawalka nie sprawdzalem, bo i poco?

---- Dodano 28-03-2010 o godzinie 22:13 ----
ale ten max jest na pecka tylko?

#27 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 28 marca 2010 - 22:14

Czemu na AAC? Nie lepiej mp3 tak np 320?


aac przy tym amym bitracie zjamuje mniej miejsca niz mp3. przerabiam na aac 128 zeby zajmowalo malo miejsca, 128 nie szumi prawie wcale a przy mp3 jest takie denerwujace podzwanianie. Żaden ze mnie audiofil ale jak chcę sobie posłuchac czegoś w super jakości to mam od tego CD i winyle w domu. Wszystko co trzymam na kompie/ipodzie/iphonie ma zajmowac jak najmniej miejsca.

#28 wojki

wojki
  • 57 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 28 marca 2010 - 22:20

a nie :)

---- Dodano 28-03-2010 o godzinie 22:23 ----
at feuer. jesli zalezy ci na oldschool'u :), i lubisz przelaczyc plyty, wstawac itp... ja wlasne robie sobie serwer muzyczny, a ktorym bede trzymal pliki we flac, i sterowal odtwarzaniem za pomoca... telefonu :)

#29 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 28 marca 2010 - 22:53

a nie :)

---- Dodano 28-03-2010 o godzinie 22:23 ----
at feuer. jesli zalezy ci na oldschool'u :), i lubisz przelaczyc plyty, wstawac itp... ja wlasne robie sobie serwer muzyczny, a ktorym bede trzymal pliki we flac, i sterowal odtwarzaniem za pomoca... telefonu :)


pomacanie plytki, obejrzenie okładki to jest dla mnie część rytuału. jak bede mial jakies lepsze glosniki i wieksza chate to pewnie zastosuje jakiegos maka mini przy telewizorze wpiętego w home audio z plikami w słabej albo żadnej kompresji. na razie nie ma to po prostu sensu. zreszta ja w domu w zasadzie tlyko śpie :P

#30 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 29 marca 2010 - 13:04

a nie :)

---- Dodano 28-03-2010 o godzinie 22:23 ----
at feuer. jesli zalezy ci na oldschool'u :), i lubisz przelaczyc plyty, wstawac itp... ja wlasne robie sobie serwer muzyczny, a ktorym bede trzymal pliki we flac, i sterowal odtwarzaniem za pomoca... telefonu :)


czyżby Sonos?

#31 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 31 marca 2010 - 15:35

aac przy tym amym bitracie zjamuje mniej miejsca niz mp3


Z moich doświadczeń MP3 320 jest lżejsze o jakieś 100 czy 200 KB od AAC 320. Mimo wszystko wolę AAC - jakość dźwięku bez kompromisowa w stosunku do MP3

#32 iVentura

iVentura
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 kwietnia 2010 - 05:54

---- Dodano 28-03-2010 o godzinie 22:13 ----
ale ten max jest na pecka tylko?

Na maca też jest. Moim zdaniem bardzo sensowny program. Ma dużo ustawień formatów także chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

#33 iro88

iro88
  • 133 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 02 listopada 2010 - 19:29

Jeśli chodzi o jakość utworów w formacie MP3 i FLAC to różnica jest i to wielka. Osoby które twierdzą inaczej zapewne porównywały te dwa formaty (jak i inne) na kiepskim sprzęcie. Ostatnio miałem okazję posłuchać niezłego zestawu audio i zapewne nikt kto pyta tu o bezstratne formaty plików nie mówi o odtwarzaniu ich na Makowych głośniczkach czy jakichkolwiek słuchawkach. Mi osobiście chodzi o podłączenie maka wyjściem cyfrowym bezpośrednio do przetwornika. Mam nadzieję, że jednak kiedyś będzie jakiś plugin do odtwarzania FLAC w iTunes, nie tracąc przy tym na porządku w bibliotece. Póki co chyba trzeba wziąć się za Max'a.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych