Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air nie widzi partycji? Nie uruchamia się system.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Marcel_Duchamp

Marcel_Duchamp
  • 6 postów

Napisano 14 stycznia 2024 - 17:11

Mam MacBooka Air, early 2015, system update'owany tylko do Mojave, dysk 128 GB SSD. Wczoraj wyczyściłem system aplikacją Onyx, ustawienia były standardowe, jakich używałem masę razy w ostatnich latach, i wyłączyłem komputer. Dziś już nie udało mi się uruchomić systemu, pojawia się czarny ekran z migającym znakiem zapytania i adresem strony apple'owskiej z instrukcją, jak uruchomić naprawę. Próbowałem reinstalować system, ale dochodzi do "wybierz dysk do instalacji", gdzie nie ma żadnego wyboru i możliwości przejścia dalej. Po uruchomieniu "narzędzia dyskowego" i później "pierwszej pomocy", niby "pierwsza pomoc przebiegła pomyślnie", ale wydaje się, że nie widzi partycji. "Narzędzie dyskowe" podaje przy dysku "liczba podrzędnych: 2",ale ich nie pokazuje, tzn. nie ma tu rozwijanego menu, które pokazywało by te podrzędne. Powiedziano mi, że padla logiczna struktura dysku i trzeba cały SSD wymienić. Czy faktycznie? Czy można jeszcze coś zrobić? Mam backup danych, ale sprzed kilku miesięcy, więc w ostateczności jestem gotów sformatować dysk, choć jeśli jest możliwa mniej inwazyjna metoda, wolałbym taką. Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Asolytics

Asolytics
  • 1 postów

Napisano 11 marca 2024 - 14:02

Czy próbowałeś rozwiązać problem za pomocą "Narzędzia dyskowego"?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych