Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

przesiadka z 12 Pro Max na 15 Pro Max


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2023 - 12:40

Cześć, piszę do Was z prośbą o radę. Mój dotychczasowy telefon iPhone 12 Pro Max skończył 3 lata, jest w stanie idealnym jeśli chodzi o wygląd i działania (od początku case i szkło, które regularnie wymieniam) jednym słowem wygląd oceniam na bdb+. Nadarzyła mi się okazja kupna iPhone 15 Pro Max (256) w kolorze black titanium. Jak sądzicie, czy przesiadka z 12 na 15 ma sens, czy przeskok o 3 numery będzie właściwa? rozumiem, bateria, ekran, aparaty to na plus nowego modelu. 


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 13 grudnia 2023 - 13:19

Ogólnie różnicę będzie widać (choćby ze względu na ProMotion), pytanie do czego używasz telefonu. Jeśli do dzwonienia, fejsbuka i Safari, to chyba nie ma po co, wystarczy serwis baterii. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 13 grudnia 2023 - 14:32

Powiedział bym, że trzy generacje to sporo - pro Motion, always on display, Dynamic Island - to zauważysz. Na zdjęcia będzie się trzeba dobrze powpatrywać, ale też zauważysz. Bateria - będzie lepiej. Titanium zaoszczędzi ci 5g, czyli nic. Dla fanboya zmiana o jedną generację to amazing, dla normalnego człowieka to i 5 generacji nie zaszokuje. Mój prezes się przesiadł właśnie z Xs na 15pro, choć pewnie by mógł zmieniać dwa razy do roku. Ja się przesiadłem z 13pro na 15pro i choć mam się za fana, to tylko za always on bym tęsknił, gdybym miał wrócić. 



#4 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 stycznia 2024 - 00:07

Od 3 tygodni jestem „chyba” szczęśliwym posiadaczem iPhone 15 Pro Max, dlaczego „chyba”? No właśnie, użytkuję sprzęt Apple od czasów iPhone 4S, od 2012 roku z krótką przerwą na Huawei P20 Pro i P30 Pro (ze względu na dual sim) obiecałem sobie, że jak tylko pojawi się taka możliwość w iPhonach to wracam. Co zauważam od początku nowego telefonu, po pierwsze zdecydowanie lepsza bateria, ładuję co drugi dzień, kolejna nowość to zdjęcia makro, nareszcie, po trzecie „dynamiczna wyspa” podoba mi się to, cała reszta nie zauważam różnicy, nawet z 60Hz na 120Hz. Ogólnie super telefon ale bez szału jeśli chodzi o przeskok z 12 na 15. 


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#5 slaweuszek

slaweuszek
  • 63 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 07 kwietnia 2024 - 17:48

Witam wszystkich. Od ponad dwóch lat użytkuję 13 Pro Max i ... złego słowa o nim nie powiem - bateria 97%, telefon śmiga jak szalony. Nie kupowałem 14-tki ani 15-tki, bo nie widziałem zbytniej różnicy w użytkowaniu ( oczywiście w specyfikacji na papierze jest różnica ). Teraz ceny 15 Pro Max potrafią być całkiem niezłe i zacząłem się zastanawiać na zmianą - tylko czy jest sens ? Wiem, że kilka osób przesiadło się z 13 Pro Max na 15 Pro Max i po kilku dniach pisali, że raczej nie ma sensu. Trochę mnie korci zakup 15 Pro Max a może poczekać na 16 Pro Max ? Czym się kierować, bo mam dylemat ...


Iphone 13 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 07 kwietnia 2024 - 18:33

Nie kupowałem 14-tki ani 15-tki, bo nie widziałem zbytniej różnicy w użytkowaniu ( oczywiście w specyfikacji na papierze jest różnica ). Teraz ceny 15 Pro Max potrafią być całkiem niezłe i zacząłem się zastanawiać na zmianą - tylko czy jest sens ?

Nie za bardzo rozumiem Twój tok rozumowania i pytanie. Skoro sam doszedłeś do wniosku, że różnicy w użytkowaniu nie ma, to w jaki sposób miałaby ona się pojawić po zmianie ceny. Dowolnej, w górę, bądź w dół. To jest dalej dokładnie ten sam telefon.



#7 slaweuszek

slaweuszek
  • 63 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 07 kwietnia 2024 - 18:41

Wszystko niby się zgadza. Po prostu chciałem się jeszcze raz upewnić, czy taka zamiana ma sens.

Iphone 13 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych