Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie działa dwuklik na gładziku i myszce


Najlepsza odpowiedź winmaciek , 13 grudnia 2023 - 11:41

Widzę, że masz dwukrotne kliknięcie ustawione na najszybsze możliwe – jesteś pewien, że to nie wpływa na „załączanie się” dwukliku? Ja bym ustawił na wolniejsze i przetestował. 

Jeśli chce Ci się grzebać, to można wejść do ~/Library na koncie użytkownika, na którym jest problem i powywalać preferencje sugerujące związki z myszką i/lub gładzikiem. Po tym opróżnienie kosza i restart. 

A jak nie chce Ci się, to bym zrobił tak:

1. Dać admina drugiemu kontu. 

2. Zalogować się na drugie konto.

3. Usunąć pierwsze konto.

4. Założyć jeszcze raz swoje „robocze” konto. Najlepiej wtedy zostawić je jako standardowe, a z uprawnień admina korzystać jak system poprosi (podajemy wtedy dane tego drugiego konta). Tak jest generalnie bezpieczniej. 

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 maragast

maragast
  • 80 postów

Napisano 12 grudnia 2023 - 22:23

Niedawno kupiłem MacBooka Air M1 i od kilku dni nie działa mi normalnie (to znaczy czasem zadziała po wielokrotnym klikaniu) podwójne kliknięcie na gładziku i myszce (dotyczy to ikon na pulpicie i wszystkich sytuacji w których przydaje się dwuklik). Lewy przycisk myszy i trackpad działa ok ale dwuklik przykładowo nie otwiera ikon (można otworzyć klikając prawym i wybierając opcję open ale co z tego).

 

Problemy pojawiły się w okolicy aktualizacji systemu do najnowszej wersji systemy oraz instalacji sterowników i oprogramowania do myszki Logitech (obie te czynności wykonałem w ostatnim czasie i nie wiem czy to któraś z nich spowodowała problem czy nie).

 

Obecnie odinstalowałem oprogramowanie myszki i usunąłem połączenie z myszką ale nic to nie dało.

 

Co mam kombinować dalej?

 

PS To moje początki przygody z Maczkiem i nieźle się zaczyna :lol: 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2023 - 23:31

1. Jaki jest tam system zainstalowany?

2. Sprawdź opcje dostępności. W szczególności te, które masz w tej lokalizacji: Ustawienia systemowe –> Dostępność -> Sterowanie wskaźniekiem. Jak możesz, to wrzuć zrzut ekranu. 

3. Czy problem występuje również jak zrobisz nowe konto użytkownika (gołe, żadnych iCloudów i podobnych)?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 maragast

maragast
  • 80 postów

Napisano 13 grudnia 2023 - 07:50

Zainstalowany system to Sonoma 14.1.2.

 

Wrzucam screen i zaraz sprawdzę z nowym kontem użytkownika.

 

https://www.mediafir....47.21.png/file

 

 

 

Edit:

 

Niesamowite - jak utworzyłem nowego użytkownika to wszystko działa normalnie.

Musiałem coś namieszać w ustawieniach albo jakieś aplikacje namieszały - tylko jak to teraz przywrócić?


Użytkownik maragast edytował ten post 13 grudnia 2023 - 08:29


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 13 grudnia 2023 - 11:41   Najlepsza odpowiedź

Widzę, że masz dwukrotne kliknięcie ustawione na najszybsze możliwe – jesteś pewien, że to nie wpływa na „załączanie się” dwukliku? Ja bym ustawił na wolniejsze i przetestował. 

Jeśli chce Ci się grzebać, to można wejść do ~/Library na koncie użytkownika, na którym jest problem i powywalać preferencje sugerujące związki z myszką i/lub gładzikiem. Po tym opróżnienie kosza i restart. 

A jak nie chce Ci się, to bym zrobił tak:

1. Dać admina drugiemu kontu. 

2. Zalogować się na drugie konto.

3. Usunąć pierwsze konto.

4. Założyć jeszcze raz swoje „robocze” konto. Najlepiej wtedy zostawić je jako standardowe, a z uprawnień admina korzystać jak system poprosi (podajemy wtedy dane tego drugiego konta). Tak jest generalnie bezpieczniej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 maragast

maragast
  • 80 postów

Napisano 13 grudnia 2023 - 22:42

Już wszystko okej - wystarczyło zmniejszyć prędkość tego dwukrotnego kliknięcia (nie wiem jak to się stało, że było ustawione tak szybko).

Bardzo dziękuję za pomoc.



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 14 grudnia 2023 - 09:38

Super, skoro się wyjaśniło, to zamykam temat.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych