Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pytanie odnośnie ładowarki i kabla USB C byle jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 10 grudnia 2023 - 12:34

Witam moż temat był ale nie umiem go znaleźć.

Zmieniłem na IP 15 pro i wiadomo muszę dokupić do niego ładowarkę jaką najlepiej wystarczy oryginał 20W?

 

I potem co do samego kabla czy np kupując taki kabel USB USB C 

https://allegro.pl/oferta/mocny-kabel-usb-c-usb-a-1m-baseus-w-oplocie-szybkie-ladowanie-3a-typ-c-qc-9838387403

 nie uszkodzę w żaden sposób telefonu? Bo wtedy można by było wykorzystać starą ładowarkę jednakże czy taki kabel w żaden sposób nie uszkodzi telefonu?


Own your way.....


#2 Regiss

Regiss
  • 2 906 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 grudnia 2023 - 14:05

Naprawdę do telefonu za 6k+ chcesz używać badziewnego Baseusa? Kup oryginalną ładowarkę 20W a kabel masz w pudełku. Najlepsza opcja. Tylko kup w sklepie a nie na allegro za połowę ceny bo to w większości podróbki.

Użytkownik Regiss edytował ten post 10 grudnia 2023 - 14:17

iPhone 15 Pro


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 537 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2023 - 14:31

Ja bym powiedział, że to pytanie dwuczęściowe. Część pierwsza jest taka, że taki kabel może Ci niewiele dać, bo będzie bardzo wolno ładował telefon. USB-A nie wspiera Power Delivery (tzn. podobno kiedyś wspierało, ale konia z rzędem temu, kto znajdzie takie stworzenie). Na codzień jest to nie do używania, szlag człowieka trafia. Lepiej jest kupić zasilacz dowolnego w miarę sensownego producenta albo ten oryginalny 20W. Może być Apple, może być inny Samsung, Xiaomi czy Anker, powinno być dobrze, jeśli wspiera PD oczywiście. Można użyć tego od MacBooka czy iPada, jeśli jest to renomowanej firmy i wspiera PD, to więcej watów nie ma znaczenia. 

Natomiast kabel może być skądinąd przydatny, ale w innym scenariuszu. Jak masz CarPlay po kabelku i USB-A w aucie, to musisz kupić jakiś USB-C <––> USB-A. Gwarancji nie ma, ale jak to nie jest totalny „krzak”, to nie powinno być problemów. Ja korzystam z cokolwiek losowego (był dołączony do słuchawek Bowers&Wilkins PX7) i działa dobrze z CarPlay. Apple swojego kabla nie ma niestety, jest jedynie przejściówka. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 serrnowy

serrnowy
  • 1 postów

Napisano 11 grudnia 2023 - 12:06

Witam moż temat był ale nie umiem go znaleźć.

Zmieniłem na IP 15 pro i wiadomo muszę dokupić do niego ładowarkę jaką najlepiej wystarczy oryginał 20W?

 

I potem co do samego kabla czy np kupując taki kabel USB USB C 

https://allegro.pl/oferta/mocny-kabel-usb-c-usb-a-1m-baseus-w-oplocie-szybkie-ladowanie-3a-typ-c-qc-9838387403

 nie uszkodzę w żaden sposób telefonu? Bo wtedy można by było wykorzystać starą ładowarkę jednakże czy taki kabel w żaden sposób nie uszkodzi telefonu?

bierz Mophie. sprawdzona marka. nie za miliony. jeszcze NIGDY nic mi się nie stało a OD LAT bazuję przede wszystkim na mophie. Kabel, ładowarka, ładowarki bezprzewodowe






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych