Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

CAD na Macbook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 beaeska

beaeska
  • 1 postów

Napisano 28 listopada 2023 - 10:15

Cześć,

 

przymierzam się do zakupu pierwszego Mac'a i interesują mnie AKTUALNE informacje, z własnego doświadczenia, jak działają programy typu CAD. Odnośnie Archicada słyszałam same superlatywy, ale posiadam licencję wieczystą na ZWCad i zastanawiam się, czy przy wykorzystaniu Parallels tego typu programy działają bez zarzutu i frustracji dla użytkownika. Praca raczej do 40h miesięcznie, wyłącznie projektowanie 2D. 

Czy są ewentualnie alternatywy dedykowane dla Mac które da się zakupić w licencji wieczystej?



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 28 listopada 2023 - 10:54

Disclaimer: nie zajmuję się CAD-em, więc nie spełniam wymogu, od którego zacząłeś. Zatem możesz wpis zignorować.

 

Jest dodatek do Blendera implementujący funkcje CAD, nazywa się CAD Sketcher i, podobnie jak sam Blender, jest bezpłatny. Mówią, że niezły. Jeżeli masz obecnie komputer z Windows, to możesz sprawdzić funkcjonalność także na tej platformie. Na Mac raczej nie będzie istotnych różnic.

 

Przestrzegam przed myśleniem o „wieczystej licencji”. To zawsze dotyczy tylko bieżącej wersji. Nikt nie da Ci wieczyście darmowych aktualizacji, w tym także takich, które dostosowują software do wymagań nowszych wersji systemu operacyjnego. Więc, jak sobie zaktualizujesz system i soft przestanie działać, to jedyne, co otrzymasz od producenta to zachętę do zakupu nowej wersji.



#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 listopada 2023 - 12:49

Jest jeszcze jeden hak - jak chcesz kupić Maka do CAD, to rozumiem, że współczesnego. Wszystkie współczesne mają procesory ARM. Możesz na tym ewentualnie uruchomić Windowsy 11 na ARM przez Parallels - i dopiero ten system dostosowuje aplikacje x64 (Intel) do platformy ARM. Sporo może pójść źle, a wydajność nie będzie optymalna. Sugeruję programy na MacOS z ARM.

 

Ważne też co robisz-  jakie formaty plików dostarczasz, czy istotne jest kosztorysowanie, czy potrzebujesz konkretnych bibliotek? 

 

Ja się CADem zajmowałem dawno temu. Więc tylko moja pomoc ogranicza się do prośby o więcej szczegółów. 



#4 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopada 2023 - 14:44

Jest jeszcze jeden hak - jak chcesz kupić Maka do CAD, to rozumiem, że współczesnego. Wszystkie współczesne mają procesory ARM. Możesz na tym ewentualnie uruchomić Windowsy 11 na ARM przez Parallels - i dopiero ten system dostosowuje aplikacje x64 (Intel) do platformy ARM. Sporo może pójść źle, a wydajność nie będzie optymalna. Sugeruję programy na MacOS z ARM.

 

Ważne też co robisz-  jakie formaty plików dostarczasz, czy istotne jest kosztorysowanie, czy potrzebujesz konkretnych bibliotek? 

 

Ja się CADem zajmowałem dawno temu. Więc tylko moja pomoc ogranicza się do prośby o więcej szczegółów. 

 

 

 

Archicad jest już od wersji 26 (obecnie najnowsza to 27) przepisany na procesory Apple i w porównaniu do wersji na Intela (Rosetta) wzrost wydajności jest imponująco zauważalny.


Pozdrawiam z 3City





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych