Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac 27 jako monitor do PC (jak to ogarnąć?)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Davmyx

Davmyx
  • 4 postów

Napisano 24 listopada 2023 - 16:34

Witam, mam problem z podłączeniem starego iMac27 cali z 2009 roku system high Sierra ( czyli ogólnie powinien posiadać funkcje target display) jako monitor do PC, nie wiem czy potrzebuje jakiejs specjalnej przejściówki?
Kupiłem kabel miniDP (wchodzi do iMac) - DisplayPort (wchodzi do PC) i jak klikam cmd+f2 to nic się nie dzieje (dodam, ze nie mam klawiatury pod Mac tylko zwykła Windows i może tu jest problem? Ale próbowałem przez klawiaturę ekranowa klikać ta kombinacje i dalej nic)
Macie jakiś pomysł jak to połączyć żeby ten iMac pracował w trybie monitora z PC, może coś to da, ale mam jeszcze wejście usb-c na karcie graficznej, może tym?
Już głupieje tak szczerze, wiem, ze temat na forum już wałkowany tyle razy, ale nie znalazłem rozwiązania dla mnie :/
Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 781 postów

Napisano 24 listopada 2023 - 16:37

Nie z Pcetem. 

  • Drugi komputer Mac, z którym chcesz go połączyć, musi być z 2019 roku lub starszy i mieć zainstalowany system macOS Catalina lub starszy.  


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 926 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2023 - 16:39

https://www.alphr.co...monitor-for-pc/ - tu piszą, że się na PC (chociaż sam nie próbowałem). Zakładam, że 'źle' naciskasz cmd - skoro go nie masz, to co naciskasz zamiast?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Davmyx

Davmyx
  • 4 postów

Napisano 24 listopada 2023 - 16:59

@WojtekWojtek No, ale niby jakoś się da PC podłączyć

@ftpd zamiast cmd wciskam control - jak mam klawiaturę ekranowa włączona to normalnie pokazuje, ze wciska się cmd. Ale tez próbowałem przez różne programy wcisnąć ta kombinacje i dalej nic : c
A ten link co wysłałeś to oni na iMac instalują windowsa na początek i wtedy jakoś ogarniają i chyba tak spróbuje zainstaluje jakoś drugi system windowsa i może jakoś pójdzie..

Czy ktoś ma jakies jeszcze rady? Miał ten sam problem i sobie poradził?

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 926 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2023 - 17:31

Nie instaluj żadnego windowsa na iMac.

 

Control to raczej nie. Popróbuj z Win albo z Altem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Davmyx

Davmyx
  • 4 postów

Napisano 24 listopada 2023 - 17:48

Nie instaluj żadnego windowsa na iMac.

 

Control to raczej nie. Popróbuj z Win albo z Altem.

 

Mój błąd, przycisk Win to odpowiednik Cmd. Klikałem już chyba wszystkie możliwe kombinacje i nic. 

Tutaj koledze normalnie chodzi -

 https://www.youtube.com/watch?v=cSDQeG1ije4&ab_channel=Pitter%27sComputers 

(2min jakoś).


Użytkownik Davmyx edytował ten post 24 listopada 2023 - 17:49


#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 781 postów

Napisano 24 listopada 2023 - 18:07

Cytat, który zamieściłem pochodzi ze wsparcia Apple. Istnieje niewielka szansa, źe dokument ma błąd. 
 


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 24 listopada 2023 - 18:08

  • cooper69 lubi to

#8 Davmyx

Davmyx
  • 4 postów

Napisano 24 listopada 2023 - 21:44

Dobra udało się, jednak trzeba po prostu mieć oryginalną klawiaturę do systemu mac żeby wchodzić i wychodzić z trybu target display.

@WojtekWojtek to jednak niewielka szansa, ale jest :D 

 

Dziękuje za odpowiedzi! Można zamknąć 


  • WojtekWojtek lubi to

#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 546 postów
  • Płeć:

Napisano 24 listopada 2023 - 23:45

Wedle życzenia. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych