Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Udostępnianie zdjęć, tekstów i innych plików przez WhatsApp, Messenger, itp.


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 titeeek

titeeek
  • 3 posts

Posted 22 November 2023 - 11:34

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami i użytkowniczkami produktów firmy Apple. 

Cześć !  :D

 

Moja przygoda z Apple zaczęła się od pierwszego iPhone 13, później zakupiłem go swojej żonie. Następnie padło na Apple Watch 9 oraz Apple Watch SE 2. 3 tygodnie później zainwestowałem w Macbooka Air M2 15" 16GB. Jestem niesamowicie zadowolony z jakości obrazu, dźwięku, a przede wszystkim z baterii! 

 

Dopiero uczę się systemu macOS, ale napotkałem pewien problem, którego nie potrafię przeskoczyć albo na ten moment nie istnieje żadne rozwiązanie. MacBook w dużej mierze zastąpił mi mojego iPhone, jednakże bez możliwości udostępniania plików, zdjęć, linków, itp. bezpośrednio na WhatsApp lub messenger nie będę w pełni zadowolony. Mianowicie przeglądając galerię i klikając "Udostępnij" na liście nie ma, ani Wapka, ani mess mimo, że oba są zainstalowane jako aplikacje.. 

Da się w jakiś sposób przypisać do listy udostępniania te dwie apki?  ;)

 

Nie ogarniam również tego jak zrobić, żeby odpalić zdjęcie/wideo w Finder i w prosty sposób przeglądać wszystkie pliki, a nie osobno klikając w każdy z nich. Raz nawet spróbowałem komendy Command+A i opcji "Otwórz", ale ku mojemu zaskoczeniu otworzyłem 285 plików wideo NA RAZ  :lol:

Attached Files



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24085 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 22 November 2023 - 13:19

To tak nie działa. W menu 'Udostępnij' Apple daje tylko zabawki Apple (witamy w walled garden). Jak chcesz coś dodać do zewnętrznej aplikacji, to musisz to zrobić z jej poziomu.

I proszę, nie używaj terminów typu 'wapka' i 'mess', to nie przedszkole.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 titeeek

titeeek
  • 3 posts

Posted 22 November 2023 - 13:33

Dobrze wiedzieć, że na tym polu Apple również wprowadza ograniczenia.. Skoro o przedszkolu mowa Moderator mógłby się przywitać z nowym użytkownikiem, nawet przedszkolaki znają ten miły zwyczaj  ;)

 

To tak nie działa. W menu 'Udostępnij' Apple daje tylko zabawki Apple (witamy w walled garden). Jak chcesz coś dodać do zewnętrznej aplikacji, to musisz to zrobić z jej poziomu.

I proszę, nie używaj terminów typu 'wapka' i 'mess', to nie przedszkole.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6666 posts
  • Płeć:

Posted 22 November 2023 - 15:32

Nie no, nie ma tylko zabawek Apple w menu udostępniania. Aplikacje firm trzecich mają tam jak najbardziej wjazdy, ale muszą to wspierać. Jeśli nie będziesz widocznej jednej czy drugiej aplikacji po kliknięciu w „edytuj rozszerzenia” i wybraniu „Udostępnianie” (czy jak to tam było po polsku, nie mam Maca pod ręką chwilowo) to niestety, ale jest to wina twórców aplikacji, że nie pomyśleli o tym. Najprostsze co mogę polecić wtedy, to odpalenie okien aplikacji obok i przeciąganie zdjęć do rozmów.
  • WojtekWojtek likes this

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 titeeek

titeeek
  • 3 posts

Posted 23 November 2023 - 20:16

Nie no, nie ma tylko zabawek Apple w menu udostępniania. Aplikacje firm trzecich mają tam jak najbardziej wjazdy, ale muszą to wspierać. Jeśli nie będziesz widocznej jednej czy drugiej aplikacji po kliknięciu w „edytuj rozszerzenia” i wybraniu „Udostępnianie” (czy jak to tam było po polsku, nie mam Maca pod ręką chwilowo) to niestety, ale jest to wina twórców aplikacji, że nie pomyśleli o tym. Najprostsze co mogę polecić wtedy, to odpalenie okien aplikacji obok i przeciąganie zdjęć do rozmów.

 

Dziwi mnie fakt, że Zuckerberg nie przyłożył się w tym temacie, no nic trzeba wykazać się cierpliwością do wprowadzenia takich udoskonaleń. Wracając do tematu uruchomienia wszystkich zdjęć/filmów z danego folderu. Jak to zrobić? W Windowsie wystarczyło przesuwać w lewo albo prawo. Na macu w finderze oraz Commander One takiej opcji nie widzę.



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24085 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 23 November 2023 - 20:26

Jeden wątek - jedno zagadnienie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users