Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy dałoby się zrobić tak, żeby EVE Light Strip działał również jako zwykła biała taśma włączana ręcznie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 listopada 2023 - 09:25

Cześć :)

 

Zastanawiam się… gdybym chciał sobie taką taśmę przykleić nad blatem w kuchni, ale żeby działała jak zwykła biała taśma, czy dałoby się to zrobić?

W sensie, że dorabiam do tego zwykły wyłącznik montowany przy szafce, i jak go włączam to listwa świeci białym światłem, a jak jest wyłączony, to działa jako urządzenie smart.

 

Bo sobie wymyśliłem, że chciałbym mieć w kuchni pod szafkami taką listwę, która wieczorem mogłaby się automatycznie włączać i świecić jakimś subtelnym światłem.
Ale jakbym chciał coś tam na blacie przygotować, to na włączniku włączałoby się po prostu białe światło.

Ostatecznie mogę zamontować dwie listwy – smart i zwykłą – ale zastanawiam się, czy jest możliwe zrobienie czegoś takiego na jednej smart?

 

https://inteligentny...dc-4d39a3c9e8b9


Użytkownik Marius Bienius edytował ten post 14 listopada 2023 - 09:26

 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 14 listopada 2023 - 11:14

Mam prawie tak, ale z IKEA - włączam listwę guzikiem z regulacją jasności (Ikea) albo aplikacją home. Ale przyznam, że nie mam sposobu, by wymusić różne jasności - zmiana jasności guzikiem przekłada się na stan w aplikacji HomeKit a zdarzenie włączenia włącza światło w ostatnim stanie. 

 

Jak ktoś rozwiąże ten problem (guzikiem na maksa a automatyzacją na zadaną jasność/kolor) to też będę wdzięczny.



#3 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2023 - 14:27

Ja do tego celuużywam wyłączników (pilotów) od Philips HUE. Koszyją grosze a dzięki skrótom można robić całe automatyzacje na nich. Tylko trzeba mieć bramkę HUE :(


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych