Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 27. Jaki kupić dysk m.2 do wymiany fusion drive 32GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ortulf

Ortulf
  • 2 postów
  • SkądSzczytno

Napisano 07 listopada 2023 - 10:21

Witam.

W swoim iMac 27 z 2017 wymieniłem już HDD na SSD. Chcę jeszcze jednak zrobić to samo z fusion drive, którego pojemność wynosi 32 GB. Myślę o zakupie Samsunga 970 EVO Plus 2 TB PCIe NVMe M.2. Bardzo proszę o podpowiedź. Być może jest jakiś inny i kompatybilny? Chodzi mi głównie o bezawaryjność. Środki, które planuję wydać na zakup, to ok 600 PLN.



#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 11 listopada 2023 - 11:19

Wymiana tego małego SSD na PCIe jest bardzo kusząca, ale musisz rozebrać iMaka na części pierwsze, co jest bardzo ryzykowne, jeśli nigdy tego nie robiłeś. Wymień HDD SATA na SSD SATA i będziesz miał wystarczająco dobrą maszynę. Zapomnij o Fusion Drive, bo to jest potencjalne źródło problemów.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#3 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2023 - 14:18

Wymiana tego małego SSD na PCIe jest bardzo kusząca, ale musisz rozebrać iMaka na części pierwsze, co jest bardzo ryzykowne, jeśli nigdy tego nie robiłeś. Wymień HDD SATA na SSD SATA i będziesz miał wystarczająco dobrą maszynę. Zapomnij o Fusion Drive, bo to jest potencjalne źródło problemów.

Dlaczego? Ja wymieniłem w moim iMac parę lat temu SSD na M.2 WD Black NVME i śmiga jak szalony już 3 rok... Po co się bawić w wolne dyski na SATA jak można włożyć duży szybki na M.2...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych