Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Rzecz XYZ jest uszkodzona i nie można jej otworzyć. Przenieś tę rzecz do kosza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bor1904

bor1904
  • 8 postów

Napisano 30 października 2023 - 11:08

Witajcie,
użytkuję macbooka pro na aktualnym OS i dzisiaj rano okazuje się, że nie mogę dwuklikiem otworzyć co najmniej plików docx, xlsx i pdf ponieważ dostaję komunikat jak w tytule.

W necie znalazłem sporo artykułów traktujących o problemach z otwieraniem aplikacji, natomiast u mnie aplikacje się otwierają bez problemu. Co ciekawsze otworzę dowolną aplikacją np Word i z jej poziomu bez problemu otworzę każdy plik. Natomiast chcąc kliknąć w plik celem otwarcia otrzymuje opisany błąd.

Kontekstowa pomoc jest ewidentnie też jest pisana pod problem z aplikacją:

"Aplikacja została zmodyfikowana lub uszkodzona

Aplikacja została zmodyfikowana i jej kod nie odpowiada oryginalnej, podpisanej wersji kodu. Aplikacja może być uszkodzona lub ktoś mógł przy niej manipulować. Jeśli wydaje Ci się, że ktoś uszkodził aplikację lub przy niej manipulował, usuń tę aplikację, przeciągając ją do Kosza. (...)"


Restartowałem kompa i aktualizowałem co się da + puściłem full scan mallwarebytes co zupełnie niczego nie zmieniło.


Czy mogę prosić o jakąkolwiek pomoc/poradę?

Dziękuję


 

 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 926 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 października 2023 - 12:10

Porada numer jeden: nie pytaj o software w dziale hardware. Przenoszę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 bor1904

bor1904
  • 8 postów

Napisano 30 października 2023 - 15:34

Porada numer jeden: nie pytaj o software w dziale hardware. Przenoszę.

Jasne. Gdzieś mi to umknęło w strukturze forum. dziekuje


Doszedłem do tego że z jakiegos powodu coś wrzuca mi ciągle te pliki do kwarantanny. Usuwam atrybut z danego PDF, otwieram dwukliekiem i jest ok , po czym kolejna próba otworzenia kończy się błędem i tak w kółko.

Może to jakiś trop?



#4 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 30 października 2023 - 16:23

Miałem podobnie z pewną grupą plików PDF. Zgrałem je na pendrive FAT32 i na pececie zmieniłem im nazwy. Wywaliłem także ukryte pliki i katalogi jakie Mac robił na pendrive. Po ponownym przeniesieniu na Mac wszystko czytało się bez problemu. Jakiego programu używasz do podglądu PDF? Systemowy QuickLook, Preview czy Acrobat Reader/Acrobat Pro?


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#5 bor1904

bor1904
  • 8 postów

Napisano 30 października 2023 - 22:01

Dzięki za wiadomość.

Dotyczy to w tej chwili w sumie wszystkich plików na dysku. Jedynie co zauważyłem to niektóre (nieliczne) pliki txt się otwierają bez problemu.

Domyślnie otwieram PDF przez Preview



#6 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 30 października 2023 - 22:48

Ja bym zaczął od sprawdzenia dysku systemowym narzędziem dyskowym.

To co opisujesz nie jest normalną sytuacją.

 

Drugie rozwiązanie to założyć w systemie drugiego użytkownika i przelogować się na niego dla sprawdzenia otwierania plików.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych