Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Połączenie Total Commander + T-POT


Najlepsza odpowiedź misznax , 03 października 2023 - 11:51

Problem rozwiazany.

 

Instrukcja przedstawiajaca informacje:

- w jaki sposob dostac sie do plikow aplikacji ktora jest zablokowana/nie dzialajaca

- w jaki sposob przywrocic aplikacje na telefon

- w jaki sposob zgrac pliki ktore nadal sa na telefonie bez dostepu do nich

- w aplikacji 100 plikow mozna zgrac za free

 

------------------
 

I tried all of the above solutions and none seemed to work for me.

How I ended up retrieving my recordings is as follows:

 

  1. Download and install and run the free version of iMazing.
  2. Plug in your device and select it in the left pane of the iMazing window.
  3. Select manage apps - 2 panes to the right. (iMazing will gather the info and display all your apps).
  4. Near the top of the window, select library.
  5. Scroll down to the iTalk app, right click, select export .IPA and drop it on your desktop.
  6. Now select device at the top of the window again and scroll down to iTalk.
  7. Right click and select install .IPA.
  8. Navigate to your saved .IPA file on the desktop and select it. iMazing is now reinstalling the app onto your device.
  9. Open a new finder window and select your phone in the side bar.
  10. Select files tab, scroll down to (the now installed) iTalk app.
  11. toggle the arrow to display your files.
  12. Drag and drop the .aiff files to a new location.

 

Hope this helps someone.

It saved priceless recordings at no cost.

Zrodlo:

https://discussions.apple.com/thread/253253497

PS. Nie pozdrawiam typa ktorego jedyna rada bylo "dac sobie spokoj". Idz chlopie narzekaj sobie gdzies indziej a na forum a nie psuj pozytywnych zapedow ludzi ktorzy chca cos zrobic a nie wiedza jak - od tego jest forum dla twojej informacji.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 misznax

misznax
  • 8 postów

Napisano 21 września 2023 - 19:00

Witam,

 

Moje urządzenie: iPhone 13 Pro

 

Potrzebuje dostać się do wszystkich plików na iPhonie (również tych które nie są widoczne w appce "Pliki") gdyż mam tam nagrania głosowe zewnętrznej apki która przestała być supportowana. 

Samo iTunes nie pomaga, widzi zaledwie garstkę moich aplikacji, jest z nim co raz gorzej.

 

Odkopałem stary sposób który mi działał jeszcze na iPhonie 4 i 5S czyli połączenie Total Commander i wtyczki T-POT.

Niestety nie byłem w stanie uruchomić tego mimo zgrywania brakującego pliku iTunesMobileDevice.dll

 

Spędziłem już nad tym wiele godzin po kilka dni, żeby to odpalić i nadal nic.

 

Czy ktoś wie jak porządnie odpalić T-POT na windows 10 i dostać się do tych plików?

Ewentualnie jakieś alternatywne pomysły jak połączenie FTP lub SSH?

Niestety nic pomocnego nie jestem w stanie znaleźć albo już po prostu nie rozumiem o co chodzi.

 

Dzięki za każdą pomoc i pomysł

Pozdrawiam

misznax


Rejestracja: 28 wrz 2009  //  iPhone 13 Pro  // Windows 10


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 września 2023 - 19:08

1. Co to za aplikacja? Jaka wersja systemu na iPhonie? Kiedy aplikacja ostatnio działała?

2. Jakimś pomysłem może być skorzystanie z jakiegoś oprogramowania do podglądu danych zbackupowanych z użyciem iTunes. Nie będę niczego konkretnego polecał, bo nigdy nie korzystałem. Zwrócę jedynie uwagę, żeby się zastanowić mocno nad dostawcą, bo w telefonie mamy całe swoje cyfrowe życie. 

3. Jeśli była synchronizacja po iCloud, to może jednak są gdzieś schowane w iCloud Drive na przykład. A jeśli nie, to czy patrzyłeś w sekcję „na tym iPhonie”. Tam czasami można takie rzeczy znaleźć. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 798 postów
  • Płeć:

Napisano 21 września 2023 - 19:08

Niestety nic pomocnego nie jestem w stanie znaleźć albo już po prostu nie rozumiem o co chodzi.

Chodzi po prostu o to, że dane aplikacji (jakiejkolwiek) nie są dostępne poza nią, o ile ona sama ich nie udostępnia i nie da się tego obejść. Dlatego po podłączeniu do komputera widzisz tylko kilka aplikacji. To są te, które przewidziały taki rodzaj przesyłu plików.



#4 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 21 września 2023 - 19:47

I to jest taka nauczka na przyszłość aby nie używać aplikacji zewnętrznych jeżeli możemy coś zrobić systemowymi a już na pewno nie, jeżeli nie oferują eksportu danych. Taki developer w każdej chwili może wycofać aplikację i zostajemy w pewnym momencie z niczym. Do dysku iPhone się nie dostaniesz w prosty sposób, a nawet raczej tego robić nie powinieneś nie mając pojęcia co się robi bo można stracić wiele. Jedynie może coś uda się z backupu wyciągnąć o ile aplikacja nie szyfrowała tych plików i robiłeś backup w iTunes. Ostatecznie można pisać do developera by pomógł odzyskać te pliki.



#5 misznax

misznax
  • 8 postów

Napisano 21 września 2023 - 23:56

1. Co to za aplikacja? Jaka wersja systemu na iPhonie? Kiedy aplikacja ostatnio działała?

2. Jakimś pomysłem może być skorzystanie z jakiegoś oprogramowania do podglądu danych zbackupowanych z użyciem iTunes. Nie będę niczego konkretnego polecał, bo nigdy nie korzystałem. Zwrócę jedynie uwagę, żeby się zastanowić mocno nad dostawcą, bo w telefonie mamy całe swoje cyfrowe życie. 

3. Jeśli była synchronizacja po iCloud, to może jednak są gdzieś schowane w iCloud Drive na przykład. A jeśli nie, to czy patrzyłeś w sekcję „na tym iPhonie”. Tam czasami można takie rzeczy znaleźć. 

iOS 16.6

no z 10 lat nie odpalalem jej, ale jak to powinno dzialac opisane jest na przyklad tutaj:

https://ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=18345

sa tez watki poboczne na naszym forum: https://myapple.pl/forums/topic/42900-total-commander-t-pot-nie-wida%C4%87-wszystkich-plik%C3%B3w/
ale nie pomocne niestety

 

Chodzi po prostu o to, że dane aplikacji (jakiejkolwiek) nie są dostępne poza nią, o ile ona sama ich nie udostępnia i nie da się tego obejść. Dlatego po podłączeniu do komputera widzisz tylko kilka aplikacji. To są te, które przewidziały taki rodzaj przesyłu plików.

Dane sa dostepne, tylko musze sie dostac do systemu plikow na iPhone po za aplikacjami ktore pokazuja wszystko w "ladny" sposob, potrzebuje widziec wszystkie pliki w tym tez systemowe.

Wiesz w jaki sposob moge sie do nich dostac?

 

 

I to jest taka nauczka na przyszłość aby nie używać aplikacji zewnętrznych jeżeli możemy coś zrobić systemowymi a już na pewno nie, jeżeli nie oferują eksportu danych. Taki developer w każdej chwili może wycofać aplikację i zostajemy w pewnym momencie z niczym. Do dysku iPhone się nie dostaniesz w prosty sposób, a nawet raczej tego robić nie powinieneś nie mając pojęcia co się robi bo można stracić wiele. Jedynie może coś uda się z backupu wyciągnąć o ile aplikacja nie szyfrowała tych plików i robiłeś backup w iTunes. Ostatecznie można pisać do developera by pomógł odzyskać te pliki.

Na pewno mozemy sie dostac do plikow wewnetrznych, a to ze jakas aplikacja przestaje byc supportowana czy uzywana to sie zdarza, tym bardziej, ze update iOS jest kilka razy do roku i trzeba te aplikacje dostosowywac.

 

Ja porzebuje dostep do plikow systemowych, jesli ktos z was sie laczyl przez FTP albo SSH czy mozecie mi powiedziec w jaki sposob to zrobic?


Rejestracja: 28 wrz 2009  //  iPhone 13 Pro  // Windows 10


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 068 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 września 2023 - 23:59

Do nie-zrootowanego telefonu? Nijak.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 misznax

misznax
  • 8 postów

Napisano 22 września 2023 - 00:12

Do nie-zrootowanego telefonu? Nijak.

Nie mam pomyslu jak wyciagnac jakas wartosc z tego co napisales


Rejestracja: 28 wrz 2009  //  iPhone 13 Pro  // Windows 10


#8 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 22 września 2023 - 01:21

No bo nijak się nie dostaniesz dopóki nie pokombinujesz. Nie powiem jak, bo jest to skrajnie niebezpieczne dla osoby, która nie bardzo wie co robi. Ale Google wie jak. Oczywiście jak masz najnowszy iOS to sobie poczekasz zapewne na taką możliwość.

#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 798 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2023 - 05:53

iOS 16.6

 

Pytanie było o nazwę tej niewspieranej aplikacji, w której ugrzęzły Twoje pliki, a nie o wersję systemu operacyjnego.

 

Na pewno mozemy sie dostac do plikow wewnetrznych

 

Skoro tak twierdzisz, to udowodnij. Wszyscy Ci tutaj piszą, że się nie da, chyba, że udałoby Ci się przeprowadzić JailBreak telefonu, czyli złamać jego zabezpieczenia. Ale nie wiem, czy dla iOS 16.6 istnieje na to jakiś sposób.

 

https://ghisler.ch/b...pic.php?t=18345

sa tez watki poboczne na naszym forum: https://myapple.pl/f...tkich-plików/

 

W linku zewnętrznym, który podałeś, ludzie piszą, że większości plików nie widać. Z kolei z wątku z tego forum jasno wynika, że to wymaga JailBreaka. Pomijam już drobny szczegół, że to są wpisy sprzed 15 lat, i to, że coś się wtedy udawało zrobić niewiele mówi o współczesności.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 22 września 2023 - 05:54


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 068 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 września 2023 - 09:42

> Nie mam pomyslu jak wyciagnac jakas wartosc z tego co napisales

 

Jest to zatem ostateczny argument za opcją 'daj sobie spokój'. Jeśli tego nie rozumiesz, to nie jesteś gotowy na przeprowadzenie procedury. To nie atak, nie jest to 'wiedza oczywista' - no ale to, co chcesz zrobić, wymaga dużo więcej niż rozumienie pojęcia 'rootowanie telefonu'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 misznax

misznax
  • 8 postów

Napisano 23 września 2023 - 17:20

Pytanie było o nazwę tej niewspieranej aplikacji, w której ugrzęzły Twoje pliki, a nie o wersję systemu operacyjnego.

 

 

Skoro tak twierdzisz, to udowodnij. Wszyscy Ci tutaj piszą, że się nie da, chyba, że udałoby Ci się przeprowadzić JailBreak telefonu, czyli złamać jego zabezpieczenia. Ale nie wiem, czy dla iOS 16.6 istnieje na to jakiś sposób.

 

 

W linku zewnętrznym, który podałeś, ludzie piszą, że większości plików nie widać. Z kolei z wątku z tego forum jasno wynika, że to wymaga JailBreaka. Pomijam już drobny szczegół, że to są wpisy sprzed 15 lat, i to, że coś się wtedy udawało zrobić niewiele mówi o współczesności.

Sorry, to jest iTalk ale nie mam jak sprawdzic wersji, po wybraniu aplikacji system oferuje ja zostawic albo usunac.

 

 

> Nie mam pomyslu jak wyciagnac jakas wartosc z tego co napisales

 

Jest to zatem ostateczny argument za opcją 'daj sobie spokój'. Jeśli tego nie rozumiesz, to nie jesteś gotowy na przeprowadzenie procedury. To nie atak, nie jest to 'wiedza oczywista' - no ale to, co chcesz zrobić, wymaga dużo więcej niż rozumienie pojęcia 'rootowanie telefonu'.

Rozumiem, ze wiele jeszcze nie wiem ale jailbreaka na iPhone 3G robilem i teraz mysle ze tez bym to pojal, jednak slepych zaulkow jest bardzo duzo w internecie i dlatego tutaj jestem by ktos mogl cos zasugerowac i zaproponowac jakas droge.


Rejestracja: 28 wrz 2009  //  iPhone 13 Pro  // Windows 10


#12 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 23 września 2023 - 19:52

Coraz mniej ludzi robi jailbreak, od dłuższego czasu nie ma to sensu. Więc może być tak, że nie mamy tu nikogo z najnowszą wiedzą na ten temat.



#13 misznax

misznax
  • 8 postów

Napisano 03 października 2023 - 11:51   Najlepsza odpowiedź

Problem rozwiazany.

 

Instrukcja przedstawiajaca informacje:

- w jaki sposob dostac sie do plikow aplikacji ktora jest zablokowana/nie dzialajaca

- w jaki sposob przywrocic aplikacje na telefon

- w jaki sposob zgrac pliki ktore nadal sa na telefonie bez dostepu do nich

- w aplikacji 100 plikow mozna zgrac za free

 

------------------
 

I tried all of the above solutions and none seemed to work for me.

How I ended up retrieving my recordings is as follows:

 

  1. Download and install and run the free version of iMazing.
  2. Plug in your device and select it in the left pane of the iMazing window.
  3. Select manage apps - 2 panes to the right. (iMazing will gather the info and display all your apps).
  4. Near the top of the window, select library.
  5. Scroll down to the iTalk app, right click, select export .IPA and drop it on your desktop.
  6. Now select device at the top of the window again and scroll down to iTalk.
  7. Right click and select install .IPA.
  8. Navigate to your saved .IPA file on the desktop and select it. iMazing is now reinstalling the app onto your device.
  9. Open a new finder window and select your phone in the side bar.
  10. Select files tab, scroll down to (the now installed) iTalk app.
  11. toggle the arrow to display your files.
  12. Drag and drop the .aiff files to a new location.

 

Hope this helps someone.

It saved priceless recordings at no cost.

Zrodlo:

https://discussions.apple.com/thread/253253497

PS. Nie pozdrawiam typa ktorego jedyna rada bylo "dac sobie spokoj". Idz chlopie narzekaj sobie gdzies indziej a na forum a nie psuj pozytywnych zapedow ludzi ktorzy chca cos zrobic a nie wiedza jak - od tego jest forum dla twojej informacji.


Rejestracja: 28 wrz 2009  //  iPhone 13 Pro  // Windows 10


#14 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 798 postów
  • Płeć:

Napisano 03 października 2023 - 12:14

PS. Nie pozdrawiam typa […]

Klasa

#15 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 03 października 2023 - 12:41

Czyli moja porada, żeby zainteresować się jakimś dodatkowym oprogramowaniem do przeglądania zawartości backupów jakoś naprowadziła. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Skoro problem rozwiązany, to zamykam temat. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych