Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Darmowe zakupy w AppStore na koncie dziecka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 20 września 2023 - 19:46

Dałem dziecku swój stary iPhone XS. Do tego celu stworzyłem dla dziecka nowe Apple ID aby mieć nadzór i w ogóle. Jak w tego typu koncie wyłączyć opcję w zakupach AppStore aby nie wymagał wpisywania hasła przy pobieraniu darmowych aplikacji? Mam i tak ustawione blokadę na instalację, że za każdym razem musi do mnie wysłać powiadomienie z prośbą o akceptację instalacji. chciałbym to robić zdalnie, a nie aby za każdym razem muszę wpisać hasło, a potem do siebie wysłać prośbę. Nie wiem ale nie potrafię znaleźć tego w necie :/



#2 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 27 września 2023 - 18:06

Na prawdę nikt nie wie? :/



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2023 - 18:59

Na prawdę nikt nie wie? :/

U mnie nie pyta o żadne hasło. Nic nie musiałem ustawiać.

#4 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 27 września 2023 - 19:02

U mnie nie pyta o żadne hasło. Nic nie musiałem ustawiać.

A kiedy to robiłeś? I mówimy o koncie Apple ID dla dziecka? Nie normalnym? Dodałem to 3 tygodnie temu i muszę wpisać zawsze hasło przy pobieraniu darmowych rzeczy. Nigdzie nie mogę tego odznaczyć tak jak mogę to zrobić na zwykłym pełnym Apple ID



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2023 - 19:08

Tak, chodzi o konto dziecka w chmurze rodzinnej. Robiłem to 100 lat temu. Nie pamiętam dokładnie.

#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 27 września 2023 - 19:28

Czy dziecko jest dodane do rodziny? Jak jest to próba zakupu powodowała wyświetlanie pytania na moim telefonie i akceptowałem to bez hasła i z daleka. 



#7 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 28 września 2023 - 19:14

Czy dziecko jest dodane do rodziny? Jak jest to próba zakupu powodowała wyświetlanie pytania na moim telefonie i akceptowałem to bez hasła i z daleka. 

Tak, Inaczej tego nie zrobisz przecież. Tylko wcześniej pojawia się prośba o wpisanie hasła do konta i dopiero potem jest prośba o instalacje. W ustawieniach czy na moim telefonie na koncie dziecka w rodzinie czy na telefonie dziecka nie ma opcji aby wyłączyć hasło przy darmowych zakupach jak to jest w normalnym koncie w ustawieniach AppStore.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych