Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

iPhone 15/15 Pro - status zamówienia, opłaty, kurierzy, zwroty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

#1 SilentPL

SilentPL
  • 177 postów

Napisano 14 września 2023 - 10:57

Jak co roku, otwieramy festiwal próżności, leciwej argumentacji i śledzenia kurierów przy zakupie kolejnego iPhone'a. :D

 

Osobiście celuje w 15 Pro 128 GB w kolorze naturalnego tytanu. Jak rok temu, zakupy w AOS. Ciekawi mnie, czy będzie problem z dostępnością, czy w końcu dotarliśmy do sufitu braku emejzingu.


Użytkownik SilentPL edytował ten post 14 września 2023 - 11:03

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro


#2 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 14 września 2023 - 11:36

No to ruszamy z odliczaniem ;p
Ja biore pro maxa 256gb, naturalny tytan.

#3 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 14 września 2023 - 12:42

Ciekawi mnie, czy będzie problem z dostępnością, czy w końcu dotarliśmy do sufitu braku emejzingu.

 

Ja już dotarłem do tego sufitu jakiś czas temu. Tylko nie wiem czemu ciągle wracam do ajfonów...


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 764 postów

Napisano 14 września 2023 - 12:58

No to ruszamy z odliczaniem ;p
Ja biore pro maxa 256gb, naturalny tytan.

Ja pro 256 naturalny, ale nie będę szybszy, bo muszę kupić przez telefon (na działalność aby mieć dobrą fakturę) - jak ktoś zna lepszy sposób na podanie NIP to proszę. Wygląda, że przez stronę się nie da.



#5 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 14 września 2023 - 13:02

Można zmienić po zakupie. Już tak kiedyś zrobiłem.

#6 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2023 - 13:15

Ja 15 pro max natural tytan. AW 2 ultra już zamówiony, więc muszę do tego dodać jeszcze iphone, żeby już totalnie mnie pogięło :P 



#7 soczekpl

soczekpl
  • 3 186 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2023 - 13:49

No więc dzwoniłem do Apple. Bardzo miły pan twierdzi, że odebrał SETKI telefonów w sprawie faktury i NIP-u.

 

Zamówienia na FV z NIP tylko przez infolinię biznesową, jeżeli macie VAT czy tam NIP europejski to mogą wystawić FV 0%.

 

Pytałem o zamówienie przez aplikację i potem telefoniczną korektę - pan powiedział że nie jest w stanie tego zagwarantować, chociaż w przeszłości coś takiego było.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 14 września 2023 - 13:49

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular 256GB / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#8 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 764 postów

Napisano 14 września 2023 - 14:25

 

Pytałem o zamówienie przez aplikację i potem telefoniczną korektę - pan powiedział że nie jest w stanie tego zagwarantować, chociaż w przeszłości coś takiego było.

 

Bo mi się kiedyś udało, było takie okienko, ale nigdy już go nie odnalazłem, więc trzeba dzwonić o korektę. Może po prostu ulepszyli :) 



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 518 postów
  • Płeć:

Napisano 14 września 2023 - 14:58

Na firmę to bym tak osobiście przez resellerów leciał. Moim zdaniem mniej zachodu niż dzwonienie na infolinię. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 soczekpl

soczekpl
  • 3 186 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2023 - 15:06

Na firmę to bym tak osobiście przez resellerów leciał. Moim zdaniem mniej zachodu niż dzwonienie na infolinię. 

 

Właśnie się zastanawiam, czy nie próbować jutro zrobić preorder w iSpot.

 

Btw. w AOS właśnie chyba nie ulepszyli, bo kiedyś normalnie wpisywałem dane do FV, NIP i księgowa to przyjmowała.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 14 września 2023 - 15:09

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular 256GB / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#11 disaster3

disaster3
  • 92 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2023 - 15:36

mialem brać ale jednak rozsądek zwyciężył, nie mam nic do zarzucenia mojemu 12pro, dalej jak nowy, jedynie bateria troche słabiej trzyma. Sprzedawać go i tak nie planowałem a jeśli nie mam mu nic do zarzucenia to zakup 15tki byłby tylko połechataniem własnego ego. Chyba z tego juz wyrosłem. Kupiłem sobie nowego Ipada Pro, wiec chyba wystarczy na ten rok.... poobserwuje co w trawie będzie piszczeć za parę dni.


Użytkownik disaster3 edytował ten post 14 września 2023 - 15:38

iPhone 4s 8GB white, iPhone XS 256GB gold, iPhone 12 Pro 256GB Pacific blue, iPhone 13 Pro 256GB Sierra blue, iPad Pro 11 256GB silver,


#12 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2023 - 15:45

mialem brać ale jednak rozsądek zwyciężył, nie mam nic do zarzucenia mojemu 12pro, dalej jak nowy, jedynie bateria troche słabiej trzyma. Sprzedawać go i tak nie planowałem a jeśli nie mam mu nic do zarzucenia to zakup 15tki byłby tylko połechataniem własnego ego. Chyba z tego juz wyrosłem. Kupiłem sobie nowego Ipada Pro, wiec chyba wystarczy na ten rok.... poobserwuje co w trawie będzie piszczeć za parę dni.


Gdyby rozsądek miał zwyciężyć, to dawno bym nie był z Apple ;)

Użytkownik damianmajk edytował ten post 14 września 2023 - 15:45

  • SilentPL lubi to

#13 SilentPL

SilentPL
  • 177 postów

Napisano 14 września 2023 - 16:17

Nawet nie wiedziałem, że w AOS w przeglądarce na kompie nie ma okienka NIP. Faktycznie, widzę tylko nazwę firmy. Rok temu zamawiałem przez aplikacje online store i normalnie podałem NIP i dostałem poprawną fakturę. Tyle, że ta aplikacja działała wtedy jak krew z nosa i wielokrotnie nie przechodziła próba zakupienia. Ale próbowałem do skutku i chyba 15 minut po 14:00 w końcu zamówiłem i to nawet dokładnie taki konfig jaki chciałem.

 

Chyba bym próbował przez aplikację, jeżeli FV jest konieczna. Albo serio reseller jutro, ew. w dniu premiery się przejść i przy okazji zdradzić nam tutaj czy były namioty wystawione przez kolejkowiczów przed wejściem. :D 

 

 

Ja już dotarłem do tego sufitu jakiś czas temu. Tylko nie wiem czemu ciągle wracam do ajfonów...

 

Ja tam zasadności używania Apple nawet nie podważam i nie uciekam, bo wiem, że bym szybko wrócił. Za długo siedzę w tym ekosystemie. Ja się po prostu zastanawiam na ile sprzedaż napędzą wymiany 2-3 letnich modeli, a ilu jest takich co wymieniają z roku na rok i znowu wymienią. Bo jak kolega wyżej napisał, rozsądek dawno opuścił chat. :D 


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro


#14 soczekpl

soczekpl
  • 3 186 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2023 - 16:36

Nawet nie wiedziałem, że w AOS w przeglądarce na kompie nie ma okienka NIP. Faktycznie, widzę tylko nazwę firmy. Rok temu zamawiałem przez aplikacje online store i normalnie podałem NIP i dostałem poprawną fakturę. Tyle, że ta aplikacja działała wtedy jak krew z nosa i wielokrotnie nie przechodziła próba zakupienia. Ale próbowałem do skutku i chyba 15 minut po 14:00 w końcu zamówiłem i to nawet dokładnie taki konfig jaki chciałem.

 

Chyba bym próbował przez aplikację, jeżeli FV jest konieczna. Albo serio reseller jutro, ew. w dniu premiery się przejść i przy okazji zdradzić nam tutaj czy były namioty wystawione przez kolejkowiczów przed wejściem. :D

 

W aplikacji też nie ma można wpisać NIP-u...


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular 256GB / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#15 extor

extor
  • 316 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 14 września 2023 - 17:27

Gdzies czytałem że jakiś czas temu można było przez apkę podać NIP, ale później zrobili jakiś update i została tylko infolinia. Z ciekawości sprawdziłem 3 miesiące temu i nie było już takiej opcji.

Dlatego będę jutro zamawiał przez resellera gdzie od razu podam NIP.

U mnie zmiana po 5 latach z Xs 64 GB na 15 Pro 256 GB - Tytan błękitny
 MacBook Pro 16" i7/512GB/16GB RAM | Beats Studio3
 iPhone 15 Pro 256 GB Blue Titanium |  Watch Series 8 |  AirPods 3

#16 soczekpl

soczekpl
  • 3 186 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 września 2023 - 17:50

Swoją drogą, zamawiał ktoś rok temu 14 Pro u resellera, np. w iSpot? Zastanawia mnie jak wygląda dostępność u nich, czy zamówienie zrobione o 14:01 przyjdzie w piątek 22.09?


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular 256GB / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#17 MC_

MC_
  • 6 835 postów

Napisano 14 września 2023 - 20:10

U mnie bez problemu. I to z płatnością przy odbiorze.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#18 hjptjd

hjptjd
  • 2 postów

Napisano 14 września 2023 - 23:03

a u którego resellera zamawiałeś? zastanawiam się, u którego będzie najszybsza dostawa (media expert, rtv euro czy mediamarkt)



#19 BartoszN

BartoszN
  • 5 postów

Napisano 15 września 2023 - 07:44

Swoją drogą, zamawiał ktoś rok temu 14 Pro u resellera, np. w iSpot? Zastanawia mnie jak wygląda dostępność u nich, czy zamówienie zrobione o 14:01 przyjdzie w piątek 22.09?

też się nad tym zastanawiam



#20 MC_

MC_
  • 6 835 postów

Napisano 15 września 2023 - 08:02

a u którego resellera zamawiałeś? zastanawiam się, u którego będzie najszybsza dostawa (media expert, rtv euro czy mediamarkt)

Cortland.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#21 SilentPL

SilentPL
  • 177 postów

Napisano 15 września 2023 - 09:01

Na 100% można było podać NIP rok temu przy preorderze iP 14 Pro, bo sam tak robiłem i nigdzie nie dzwoniłem. Jeżeli usunęli te opcje, to to jakiś absurd i chciałbym poznać logikę kryjącą się za tą decyzją... Ja to się znowu zastanawiam, czy AOS dostarczy paczke na 22go, ale jeżeli 2 lata pod rząd dali radę, to tym razem mam nadzieje, że też. 


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro


#22 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 764 postów

Napisano 15 września 2023 - 09:29

Ja sprawdziłem fakturę za iP 13 pro z AOS - jest NIP jak trzeba, ale teraz na próbę przechodziłem zakup innego produktu i nie widzę, gdzie by był ten NIP. Pani z Apple przez telefon powiedziała, że aby była faktura VAT trzeba dzwonić - jak się ma NIP EU to faktura przyjdzie bez VATu.



#23 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 15 września 2023 - 11:23

(…) Ja to się znowu zastanawiam, czy AOS dostarczy paczke na 22go, ale jeżeli 2 lata pod rząd dali radę, to tym razem mam nadzieje, że też.

.

Zobaczymy, czy w ogóle uda nam się wstrzelić w pierwsze minuty preorderu…

Z drugiej strony jakoś w tym roku nie mam tej niecierpliwości i podekscytowania w oczekiwaniu na uruchomienie przedsprzedaży. Może jeszcze zaskoczy ;)

#24 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 września 2023 - 11:32

.

Zobaczymy, czy w ogóle uda nam się wstrzelić w pierwsze minuty preorderu…

Z drugiej strony jakoś w tym roku nie mam tej niecierpliwości i podekscytowania w oczekiwaniu na uruchomienie przedsprzedaży. Może jeszcze zaskoczy ;)

 

W sumie ja też nie mam i coraz bardziej zastanawiam się, czy to ma sens jakikolwiek :P Nie zdziwię się, jak jednak odpuszczę za moment w ogóle z zakupami w tym momencie, poczekam jakiś czas, może na jakieś recenzje, chociaż to wiele może nie zmienić. Im dłużej patrzę w te wszystkie specyfikacje, tym bardziej nic nie przekonuje mnie, żeby w ogóle zmieniać i eko garmina na aw ultra 2 i iphone 14 pro max na 15 pro max. Szczególnie, że zarówno sprzęty Garmina są profesjonalne i raczej jest wąskie grono osób, które za konkretne pieniądze to kupi ode mnie, a 14 pro max sprzedawać nie chcę, więc u mnie finansowo to się średnio spina, w tym momencie ;) 


Użytkownik damianmajk edytował ten post 15 września 2023 - 11:55


#25 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 764 postów

Napisano 15 września 2023 - 12:13

U mnie jest cała grupa beneficjentów - obecny telefon dostanie córka, a swój XR przekaże dziadkowi, który ma jeszcze IP 7 z GUI powiększonym na maksa i liczy na większy ekran. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych