Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup MacBook Pro 16 jaką wybrać konfigurację?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 trancex

trancex
  • 35 postów

Napisano 21 sierpnia 2023 - 19:16

Cześć,
Od jakiegoś czasu szukam do użytku prywatnego macbooka pro 16. Szukam złotego środka miedzy wydajnością, a ceną i na chwilę obecną rozważam poszczególne opcje :
1. MacBook Pro 16 M2 16/1TB
2. MacBook Pro 16 M1 Max 32/1TB
3. MacBook Pro 16 M1 16/1TB
4. MacBook Pro 16 M1 16/512

Cenowo mniej więcej większość zbliżona do siebie. Porównuję ceny z Amazona DE/UK/IT/ES, ale to nieistotne, bo patrzę również na używane. Docelowo nie chciałbym wydać więcej jak 14.000zł.

Użytek cloud (aws, azure), python. Dockera raczej mało, ewentualnie pod jakieś testowe rozwiązania. Praca głównie w domu, sporadyczne wyjazdy.
Mógłbym rozważyć wersję 14calowa, ale bardziej preferuję 16.

Proszę o sugestie, porady.

Z góry dzięki.

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 707 postów
  • Płeć:

Napisano 21 sierpnia 2023 - 19:21

Do takich zastosowań to praktycznie w ogóle nie potrzebujesz wydajności. Ja bym raczej rozważał Air 15". Jeśli koniecznie Pro 16", to każdy z Twojej listy się nada i nie zauważysz różnicy w działaniu.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 21 sierpnia 2023 - 19:21


#3 trancex

trancex
  • 35 postów

Napisano 21 sierpnia 2023 - 19:24

Tez nad tym myślałem, ale air 15 16/512 to ~9k, także wolałbym dołożyć do 16stki. Lepszy ekran, głośniki plus podpięcie pod dwa monitory przy pracy w domu.

Użytkownik trancex edytował ten post 21 sierpnia 2023 - 19:32


#4 Blue

Blue
  • 539 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 21 sierpnia 2023 - 19:37

Słowo "Docker" to słowo klucz. Mam też air (ale M1) i czasami muszę na nim coś odpalić w dokerze. Chodzi, nie powiem zacnie. Ale są takie kontenery, które potrafią go rozgrzać i te już odpalam na 14" pro M1, gdzie nawet wiatraki nie raczą się włączyć. Tak więc wszystko zależy od obciążenia. Jeżeli te obrazy jak piszesz tylko do testów a nie ciągłej pracy to luz. Zwłaszcza jak korzystasz z OrbStack zamiast apki dockera, która jest dosyć zasobożerna.

 

Ale fak faktem. 14 i 16 pro lepsze od air pod wieloma względami a cena o dziwo przystępna (te Air to zdecydowanie za drogi sprzęt).



#5 trancex

trancex
  • 35 postów

Napisano 21 sierpnia 2023 - 19:43

Jeszcze na pewno terraform, ale tu raczej tez nie powinno być problemu. Swoją drogą co sądzicie o takiej aukcji i o produktach Refurbished o ile faktycznie takie są :

https://allegro.pl/o...ray-14029972033

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 913 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2023 - 20:52

Pracuję od lat z takim stackiem - AWS przez TF, lokalne szybkie buildy dockerowe do testów, jakieś ansible na kiju i takie tam. Bez problemu się wyrabiałem na MBP z Intelem i5, więc M2, nawet w Airze, zrobi robotę. Dla porównania, teraz mam Thinkpada z Ryzenem 4xxx, czyli o wiele słabszym prockiem - i wszystko pracowe mi bez problemu chodzi.

Także generalnie weź sobie 'najlepsze, co się mieści w budżecie', bo wszystko będzie ok.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 trancex

trancex
  • 35 postów

Napisano 22 sierpnia 2023 - 08:34

Dzięki.

Rozważam te 3 opcje juz abstrahujac od uzytku, bo tu moze sie zmieniac w zaleznosci od projektow, jakie bede robil:

1. MacBook Pro 16 M2 16/1TB - 12745
2. MacBook Pro 16 M1 Max 32/1TB - 13900

3. MacBook Pro 16 M1 32/512 - 12300



 



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 707 postów
  • Płeć:

Napisano 22 sierpnia 2023 - 09:34

W zastosowaniach, które wymieniłeś, nie będziesz miał żadnej, nawet iluzorycznej korzyści z procesora w wersji Max, bo on różni się tylko liczbą rdzeni GPU (i teoretycznie większą przepustowością RAM, ale nie widziałem, żeby komuś udało się wykazać jakiś związek z faktyczną wydajnością). Jeśli planujesz dużo wirtualizacji/kontenerów, to rozważaj raczej 32GB RAM. Tak naprawdę, każdy z tych komputerów będzie równie dobry.



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 541 postów
  • Płeć:

Napisano 22 sierpnia 2023 - 10:37

Ditto. Ten model wymieniony w środku to bym rozważył przede wszystkim ze względu na większy dysk, pytanie jakie masz pod tym względem potrzeby i jaki potencjał „roztycia” się jest. 


  • trancex lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych