Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air M2 256 czy 512gb?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Peterka20

Peterka20
  • 2 postów

Napisano 16 sierpnia 2023 - 12:12

Witam wszystkich!
Zastanawiam się nad wyborem nowego sprzętu. Obecnie posiadam Macbooka Air M1 16/256, którego oddaję żonie. Teraz zamierzam kupić w USA M2. Na pewno wezmę wersję 16gb ram. Zastanawiam się czy jest sens dopłacić 200$ za dysk 512? Wiem, że ze względu na konstrukcję 256 w m2 jest wolniejsza ale nie wiem czy odczuję to przy codziennym użytkowaniu (internet, office, czasem obróbka zdj z wakacji lub filmików). Pojemność 256 mi wystarczy, bo mam dyski zewnętrzne. Pytanie tylko o szybkość dysku 256. Czy przy takim użytkowaniu jest sens dopłacić, czy 256 i tak będzie wyatarczający? Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :)

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2023 - 13:14

Zdecydowanie będzie wystarczający. Do codziennego zastosowania dyski w MacBookach z Apple Silicion są i tak turbo szybkie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 805 postów
  • Płeć:

Napisano 16 sierpnia 2023 - 16:01

Tę różnicę prędkości to widać głównie w benchmarkach, a nie w normalnym użytkowaniu, ewentualnie, gdy swap file jest mocno orany, ale to dotyczy przede wszystkim konfiguracji z 8GB RAM.

#4 Peterka20

Peterka20
  • 2 postów

Napisano 16 sierpnia 2023 - 16:42

Dziękuję za odpowiedź. Potwierdziliście moje przypuszczenia. W takim razie biorę m2 16/256, a 200$ będzie na inne przyjemności. Swoją drogą ta konfiguracja wychodzi za 1179$ + 6% podatku czyli 5tys zł + giftcard 150$, za co można wziąć apple care + na 3 lata. Szkoda, że u nas nie ma takich cen.

#5 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 sierpnia 2023 - 17:07

Z 200$, to ja kupuję SSD 4TB. Apple ostro przesadza z tymi cenami.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych