Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Wyłączenie Icloud photo


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 tytanus

tytanus
  • 19 posts
  • SkądReykjavik, IS

Posted 13 August 2023 - 10:12

Mam telefon Iphone 12 Pro 512GB i ponad 250GB zdjęć i filmów na telefonie i w chmurze (kopia). Chciałbym to wszystko zgrać na dysk ( mam system windows 11 pro). Oczywiście to wszystko też mam w telefonie, ale chciałbym kopie na dysku komputera posiadać.

W telefonie mam zaznaczone "Pobieraj i pozostaw oryginały".
Posiadam chmurę 2TB -

1. Co mam zrobić by zgrać filmy i zdjęcia na Windows 11?
2. Niektóre zdjęcia są przerobione (dodane filtry, zmiana kolorów itd)
3. Kilka zdjęć posiada "serie zdjęć" tzn. to samo zdjęcie ale w powtarzających się sekwencjach, czy mam to zaznaczyć i zapisać?

4. Mam notatki głosowe
5. Kontakty telefoniczne

Czy to wszystko zostanie zapisane poprawnie na Windows 11 ?

 

Jak powinienem to wszystko wykonać by mieć kopię na dysku i bym mógł wyłączyć bezpiecznie iCloud nic nie tracąc kompletnie (nie chce zrezygnować z chmury).



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6666 posts
  • Płeć:

Posted 13 August 2023 - 10:15

Na Windows to ciężko będzie zgrać „wszystko”. Cześć rzeczy odczytywana jest tylko w rezerwacie Apple'owym. Jak robisz na przykład zdjęcie portretowe, to na Macu czy iPhonie zmienisz głębię ostrości, a na PC już nie. 

Najlepszą opcją jest chyb skorzystanie z oficjalnych aplikacji Apple, przede wszystkim ze Zdjęć iCloud dostępnych w Microsoft Store. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24085 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 13 August 2023 - 15:21

> bym mógł wyłączyć bezpiecznie iCloud
> (nie chce zrezygnować z chmury).

 

Yyyy, co? iCloud to 'chmura'. Jak wyłączysz, to zrezygnujesz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users