Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakiego iPad wybrać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sioma

sioma
  • 2 postów

Napisano 26 lipca 2023 - 12:12

Cześć!

 

Od około 2 lat buduję swój kącik/ekosystem od Apple, dzisiaj przyszedł czas na wybór iPada.

Przeszukałem Internet, patrząc na recenzje, opinie, oferty na Allegro itp.

Na jednych filmikach na YouTube mówią, że wersje z 2018 roku spokojnie wystarczają do "normalnych" zastosowań, inni mówią, że lepiej dopłacić i mieć coś na M1.

Szczerze powiem, mam mega mętlik w głowie, nie wiem co wybrać, więc postanowiłem napisać post.

Ok, do sedna. Potrzebuję iPada, jakby to dziwnie zabrzmiało, do wszystkiego: studia/notatki, Excel, przeglądanie neta, multimedia. Nie potrzebuję niczego stricte do zastosować profesjonalnych (obróbki wideo/grafika itp). Nie chcę też przeznaczać powiedzmy 5k+, bo i tak tego nie wykorzystam w pełni, a zaoszczędzone pieniądze będą na pozostałe "gadżety" od Apple.

 

Mam na oku:

 

1. iPad Pro 128gb M1 - [3300 zł] - odnowiony od Apple, najbardziej do mnie przemawiająca opcja z nowych 

2. iPad Air 64gb M1 - [3500 zł] 

3. iPad Pro 11 64gb 2018 + apple pencil - [2200 zł] - używany, podobno w idealnym stanie, sprzęt pochodzący z Allegro

4. iPad Pro 11 512gb 2018 - [2400 zł] - wymieniony ekran (podobno w autoryzowanym serwisie), używany w bardzo dobrym stanie, sprzęt pochodzący z Allegro

5. iPad Pro 11 256gb 2018 - [2200 zł] - stan bardzo dobry, sprzęt pochodzący z Allegro

 

Nie znam się na cenach używanego sprzętu od Apple, dlatego 3 ostatnie pozycje są z mojego researchu na Allegro, wybierane z najtańszych opcji.

Czy do moich zastosowań jest jakikolwiek sens dopłacać około 1000 zł do wersji odnowionej od Apple, ale z M1, czy wersja z 2018 roku jest wystarczająca. Tylko właśnie tutaj jest też sedno problemu, mianowicie kupuję kota w worku, wiadomo jak to jest z używanym sprzętem, w opisie wszystko ok/bez blokad itp, a przychodzi w miernym stanie.

 

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 649 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2023 - 13:35

W przypadku wszystkich wymienionych sprzętów z 2018 roku, poza oczywistym i niepodważalnym faktem kupowania kota w worku, kupujesz także 5-letnią, czyli już mocno wyeksploatowaną baterię. Apple nie wymienia baterii w iPadach, więc oficjalnie nic z tym nie zrobisz, a nieoficjalnie wpakujesz się na kolejną minę. Ta „oszczędność” nie jest tego warta.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 lipca 2023 - 13:35


#3 sioma

sioma
  • 2 postów

Napisano 26 lipca 2023 - 14:37

Spoko, czyli po prostu nie zawracać sobie głowy egzemplarzami z 2018 roku i wziąć tego odnowionego iPad Pro 128gb M1 za 3300 zł? 



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 26 lipca 2023 - 14:41

Też tak sądzę.



#5 Tomeku

Tomeku
  • 48 postów

Napisano 26 lipca 2023 - 15:22

Zdecydowanie odnowiony od Apple. Przynajmniej masz na niego gwarancje.

#6 NettManek

NettManek
  • 123 postów
  • SkądWolverhampton, UK

Napisano 26 lipca 2023 - 20:37

Kupując w sklepie CEX używany dostajesz ich gwarancje na 2 lata. 


 MacPro 5.1 2010 z OpenCore 6.7 OS Monterey |  MacBook Pro 15 mid 2015 |  iPhone 12 Pro Max |  Apple Watch 8 45mm |  iPad Pro 11 cali 1st gen 
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka się ich na każdym kroku.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych