Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

podstawowy iCloud i ilość miejsca zajmowane przez "Wiadomości"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 14 lipca 2023 - 11:01

Witam serdecznie, 

 

Mam takie pytanie. Posiadam podstawowa ilość miejsca w iCloud (5GB) i od jakiegoś czasu mam komunikat, ze miejsce w iCloud mi się skończyło. Faktycznie "wiadomości" zabierają 4,5GB. Chciałbym usunąć cześć z nich ale jak wchodzę w aplikacje wiadomości i potem w "największe rozmowy"żeby przypatrzyć co to za rozmowy zabierają 4,5GB to nic się nie wyświetla. Jakieś rady jak zwolnić część tego miejsca? czy porostu muszę wykupić pakiet 50GB? 

 

Osobiście nie potrzebuje  50 GB bo mam inne rozwiązania w chmurze, więc wolałbym zwolnić trochę miejsca. 

 

Pozdrawiam,

Załączone pliki



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 005 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 lipca 2023 - 11:10

Po prostu skasuj. Po co trzymać stare SMS-y?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 14 lipca 2023 - 11:13

No ale poczekaj chwile :) Ja chce mieć synchronizację pomiędzy urzędami. Jeśli ja wyłączę to usuną mi się z iCloud ale zostaną na urządzeniu ... jak włączę synchronizację to te wszystkie SMSy znów się załadują do chmury. Więc problem będzie ten sam. Dobrze rozumiem? 



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 773 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lipca 2023 - 11:14

W istocie, mi się też na iPhonie nie wyświetla nic po wejściu w Top Conversations, z tym, że ja używam iOS 17 Beta, więc ma prawo nie działać. Z kolei na iPadzie (też Beta) wyświetla się poprawnie i można wybrać i skasować konwersacje. Wygląda na jakiś bug.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 14 lipca 2023 - 11:15


#5 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 14 lipca 2023 - 11:17

Dodam jeszcze, ze aplikacja "wiadomości" na urządzaniu pokazuje, ze zabiera mi tylko 1,8GB więc skąd te 4,5GB się wzięło zajęte w iCloud? Te 2,7GB różnicy to jest właśnie ta część, która chce usunąć ale nie wiem jak. 

 

może jakbym wyłączył synchronizację wiadomości w iCloud, zwolnił te 4,5GB i potem włączył powrotem synchronizację to by mi załadowało tylko 1,8GB do iCloud, czyli tyle ile zajmują mi "wiadomości" na telefonie? Dobrze rozumiem, ze to tak zadziała? 



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 773 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lipca 2023 - 11:31

Piszesz, że chcesz mieć synchronizację między urządzeniami, więc zakładam, że masz jeszcze inne urządzenia. Sprawdź, czy tam też lista jest pusta, bo jak pisałem, u mnie na iPad wyświetla się poprawnie, a na iPhone nie.

 

Nie mogę potwierdzić na 100%, że to co piszesz, zadziała tak, jak byś chciał. Moim zdaniem wszystkie Twoje wiadomości zajmują 4,5G, natomiast zsynchronizowaną z tym konkretnym iPhone'm masz tylko część, która zajmuje 1,8G. Reszta się dociągnie, jeżeli będzie potrzebna (np. przescrollujesz listę konwersacji do jakiś pradawnych i wyświetlisz ich zawartość). Jeśli jest tak, jak mówię, to po wyłączeniu synchronizacji całość powinna się zassać z chmury.

 

Zacznij jednak od tego, co napisałem na początku.



#7 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 14 lipca 2023 - 11:33

@MIkołaj Maciejko. Jesteś mistrzem. Faktycznie na iPadzie mam te konwersacje i okazuje się, ze to są jakieś stare załączniki, które nawet nie generują podglądać. mam nadzieje, ze jak się wszystko zsynchronizuje, to miejsce się zwolni :) 



#8 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 16 lipca 2023 - 19:18

Ok, a więc, usunąłem przez iPada te stare konwersacje ale nadal mi pokazuje, ze "wiadomości" zajmuje 4,5 GB i że mi brakuje miejsca w iCloud. Jakieś podpowiedzi? 



#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 773 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lipca 2023 - 19:22

Usunąć „Recently deleted”

#10 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 16 lipca 2023 - 20:14

dobry trop ale to nie to. Na iPadzie nie było żadnych w "recently deleted" ale na wszelki wypadek usunąłem wszystkie zdjęcia i wtedy usunąłem wszystko z "recently deleted" w razie gdyby te zdjęcia tam były ale aplikacja ich nie wyświetlała. To musi być coś innego ... 



#11 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 773 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lipca 2023 - 20:22

Jakie zdjęcia? Ja mówię o Recently deleted z aplikacji Messages. Tam są konwersacje, a nie zdjęcia.

#12 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 16 lipca 2023 - 21:51

ok, masz racje. nie wiedziałem nawet, ze tam tez są "ostatnio usunięte". Usunąłem, ale nic to nie zmieniło oprócz tego, ze teraz jak wchodzi przez iCloud w aplikacje zdjęcia to największe rozmowy już nawet nie maja 1,2GB tylko 500MB ... więc z poziomu aplikacji "Wiadomości" wszystko się zgadza ale z poziomu iCloud dalej jest 4,5GB ... 



#13 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 773 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lipca 2023 - 06:50

teraz jak wchodzi przez iCloud w aplikacje zdjęcia to największe rozmowy już nawet nie maja 1,2GB tylko 500MB

Wybacz, ale nic z tego nie rozumiem. Po co ciągle coś majdrujesz i sprawdzasz w aplikacji Zdjęcia, skoro Twój problem dotyczy Wiadomości.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 17 lipca 2023 - 06:54


#14 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 17 lipca 2023 - 08:16

Hej Mikołaj. Masz racje mieszam. Mialem namyśli zdjęcie w aplikacji "Wiadomości" ale użyłem skrótu myślowego. Tak czy inaczej doszedłem do tego dzięki Twojej pomocy i zmniejszyłem ilość miejsca zajmowane przez "wiadomości" w iCloud. 

 

Wydaje mi się, że sytuacja jest nastepująca: Mam 4 urządzenia (w sumie 5) połączone do iCloud. MacBook, iPad, drugi iPad, iPhone i iWatch. Na każdym z nich odbieram i wysyłam wiadomości oraz zdjęcia i filmu (no może poza iWatchem, gdzie tylko odbieram i wysyłam tekst), które czasem mogą ważyć dość dużo.

 

Wydaje mi się, ze jak np. dostaje wiadomość z plikiem na iPhone'a, który wazy 30 MB, potem przechodzę na iPada, potem na MacBooka i potem na drugiego iPada to jakby każdy z tych urządzeń pobiera ten plik do aplikacji "wiadomości" (co ma zresztą bardzo wiele sensu) ale również wielkość aplikacji wiadomości na każdym urządzeniu zwiększa się o 30 MB = przy 4 urządzeniach to jest 120 MB w sumie. Te 4 x 30 MB są wysyłane do iCloud i zabierają z miejsca iCloud właśnie 120 MB bo aplikacja "wiadomości" z każdego urządzenia jest bac kupowana osobno (pomimo, ze to są te same wiadomości). Wyglada, że to tak właśnie jest. 

 

Na początku tak jak radziłeś zajrzałem do załączników w aplikacji wiadomości na "iPhone" i zacząłem to wszytko usuwać. Po usunięciu zdjęć i filmów na iPhonie "wiadomości" zajmowały mi jakieś 300 MB, więc nie miało to sensu ze w iCloud zajmują 4,8GB. Wtedy poddałeś mi pomysł, żeby zajrzeć do najwiekszych rozmów. Ta opcja nie działała na iPhonie (nic się nie wyświetlało) ale działała na iPadzie ... i tutaj kolejny raz usunąłem ponad 4GB. Wiec dla mnie to było logiczne, ze to było to, ze to było właśnie to miejsce w iCloud, to było 4GB z tych 4,8, które właśnie zwolniłem. Ale jednak nie, w iCloud dalej mialem zajęte 4,8GB. Wtedy kolejny raz podpowiedziałeś, żebym usunął "recently deleted" z aplikacji "wiadomości" zrobiłem to na iPadzie ale też nie zwolniło to miejsca w iCloud. I wtedy zacząłem usuwać załączniki również z wiadomości na drugim iPadzie (gdzie "wiadomości" zajmowały ponad 3GB) oraz MacBooku (gdzie miałem prawie 9GB w różnych załącznikach w aplikacji "wiadomości"). I dopiero wtedy ilość miejsca w iCloud zaczęła się zwalniać. Na chwile obecna wiadomości zajmują mi 3,68 GB w iCloud . Dalej dużo "za dużo" biorąc pod uwagę, że łącznie na wszystkich urządzeniach nie zabierają więcej nic 1GB ale może to kwestia synchronizacji iCloud pomiędzy wszystkimi urządzeniami. 

 

Innymi słowy z każdego urządzenia trzeba kasować osobno :) 

 

Zobaczymy czy za jakiś czas to wszystko się pozwalnia itd. 


Użytkownik spamuser edytował ten post 17 lipca 2023 - 08:19


#15 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 17 lipca 2023 - 10:44

Pełen Sukces :) Dzięki wielkie MIkołaj. Bez Twojej pomocy pewnie bym już dawno zrezygnował i porostu opłacał te 50GB więcej!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych