Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak Sieci w iphonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Smoczek2

Smoczek2
  • 3 postów

Napisano 12 lipca 2023 - 14:28

Mój iPhone SE 2020 normalnie działał wszystko było w porządku, ale któregoś dnia bez powodu nagle przestał wyłapywać WiFi domowe starałem się wpisywać ręcznie, lecz nic nie znajduje inni domownicy normalnie korzystają próbowałem restartów itd. czy ktoś spotkał się z takim problemem?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 545 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lipca 2023 - 18:56

Jak po resecie ustawień sieciowych i ewentualnie później reinstalacji iOS na czysto nie działa, to pewnie hardware.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Smoczek2

Smoczek2
  • 3 postów

Napisano 12 lipca 2023 - 20:31

Jak po resecie ustawień sieciowych i ewentualnie później reinstalacji iOS na czysto nie działa, to pewnie hardware.

 

 

Restart ustawień robiłem nie robiłem reinstalacji jeśli nie pomoże to co moge zrobić?


Restart ustawień robiłem nie robiłem reinstalacji jeśli nie pomoże to co moge zrobić?

 + normalnie wyszukuje sieć w okolicy, ale omija tą moją.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 545 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lipca 2023 - 22:45

Jeszcze jedno, próbowałeś ręcznie wpisać SSID i hasło? Czasem pomaga. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 780 postów

Napisano 13 lipca 2023 - 06:57

Ja się spotkałem z podobnym problemem - iPhone nie łączyły się z pewnym modelem punktu dostępowego. Wszystko inne się łączyło. Na szczęście było to w pensjonacie a nie w domu. Może ruter dostał update i coś mu się odwidziało. Zakładam, że do innej sieci ci się przyłączy ten telefon? Nie mam rozwiązania. Raz pomogło ręczne wpisanie parametrów, ale to był już inny przypadek - sieć się łączyła, ale nie było internetu. Może cię czekać wymiana rutera ale najpierw go zresetuj (ruter).

Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 13 lipca 2023 - 06:59


#6 landr

landr
  • 1 392 postów

Napisano 13 lipca 2023 - 07:01

Wyłącz i włącz router.....



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 713 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lipca 2023 - 07:26

Zacznij od próby przetestowania na innej sieci WiFi. To Ci pozwoli upewnić się, czy problem jest z telefonem, czy z routerem.

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 922 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lipca 2023 - 09:12

Całkiem niedawno było duże poruszenie w światku Linuksa, bo wpa_supplicant po aktualizacji przestał się łączyć z sieciami używającymi któregośtam starszego algorytmu szyfrowania (nie chce mi się sprawdzać, którego). Także może jest tak, że któraś aktualizacja iOS przyniosła też jakąś wewnętrzną aktualizację komponentu odpowiedzialnego za łączenie się, który teraz wymaga nowszych algorytmów. Ale to jest zupełnie dziki pomysł, totalnie na czuja i zgadując. Jeśli to jakiś prastary router, dawno bez aktualizacji, warto wejść i zobaczyć, co tam jest ustawione (jeśli udostepnia te dane, oczywiście).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych