Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Amatorska edycja video z iphone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tomall0

tomall0
  • 1 postów

Napisano 08 lipca 2023 - 12:55

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, ale czytam je od jakiegoś czasu i nie znalazłem podobnego tematu.

Nagrywam iphonem 13 pro, zrzucam (AirDrop) na macbooka air (m1 256/256) i edycja w iMovie.

Bibliotekę iMovie mam na zewn. ssd (Samsung T7). I teraz moje pytanie- początkującego w tym temacie:

Czy lepiej plik źródłowy mieć na systemowym ssd i bibliotekę na zewn. ssd i eksportować na zewn ssd, czy wszystko mieć na tym zewn. ssd i na niego zapisywać. Pytam w kontekście trwałości systemowego ssd (256GB) i czy nie będzie znacząco wolniej?



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lipca 2023 - 16:09

Nie przesadzaj z tymi obawami o trwałość SSD. Przez 6 lat pracowałem, w tym również regularna obróbka wideo, na MacBooku Pro z 2015 roku, korzystając wyłącznie z wewnętrznego storage'u. Absolutnie nic złego się z dyskiem nie działo i, choć teraz używa go już ktoś inny w rodzinie, to dalej wszystko jest z nim w porządku.

 

SSD będzie się bardziej zużywał, jeżeli masz za mało RAM-u i komputer będzie zmuszony do intensywnego korzystania ze swapa. Dlatego lepiej trzymać się z daleka od konfiguracji z 8GB RAM.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 08 lipca 2023 - 16:11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych