Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy HomeKit - centrum akcesoriów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 07 lipca 2023 - 12:40

Cześć

 

właśnie jestem w trakcie remontu kapitalnego domu i będę montował rolety zewnętrzne. Pomyślałem sobie, że może to dobry moment na rozpoczęcie przygody z HomeKit. Przeczytałem artykuł Pana Tomasza Wyki, ale powstał prawie rok temu, więc pojawia się pytanie, czy wymienione w artykule sterowniki Mobilus to nadal atrakcyjne rozwiązanie ? No i pozostaje wybór centrum akcesoriów - ponieważ i tak będę chciał kupić jakiś głośnik do sypialni pomyślałem o HomePod 2. Na razie chyba ograniczę się do sterowania roletami i być może bramą garażową, bo nie bardzo widzę co miałbym sobie jeszcze zautomatyzować. Klimatyzację - bo też pojawi się jako nowe urządzenie po remoncie ? Chętnie przeczytam wszystkie opinie i sugestie :)



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2023 - 17:55

Jak masz jakikolwiek TV, to chyba jednak lepiej Apple TV. Głęboko nie siedzę w HomeKicie, ale historycznie to chyba stabilniej działało. 

Z pomysłów na automatyzację, to można jeszcze np. jakieś podgrzewanie wody, skoro mówimy o domu rodzinnym. Koszt generalnie mały (bo to jedno gniazdko może być), a wielka wygoda (nie trzeba chodzić do kotłowni, żeby włączyć, można zautomatyzować wyłączanie na noc itp.) 

Inny pomysł – światła. Potencjał jest, zależy od konkretnego użycia. Można na przykład zapalać światła przy domu jak podjeżdżasz. 

Super sprawą są też odpowiednie klamki/zamki do drzwi wejściowych. Można sobie odblokowywać telefonem (także rozładowanym!) czy zegarkiem, nie trzeba jak zwierzę szukać kluczy. I można kogoś wpuścić zdalnie. 

To tak na początek. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 08 lipca 2023 - 12:18

Dzięki za odpowiedź. Problem z tym, że nie mam kompletnie zastosowania dla Apple TV, służyłoby tylko jako centrum akcesoriów. A głośnik jednak się przyda. Zamek do drzwi też wydaje się ciekawy






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych