Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacja trening : brak pomiaru dystansu w niektórych dyscyplinach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maro0

Maro0
  • 1 postów

Napisano 22 marca 2023 - 22:19

Witajcie,

 

Być może kwestia była poruszana w którymś z wątków, ale niestety do niego nie dotarłem. Czy w poszczególnych treningach można "aktywować" rozszerzone statystyki określonego treningu? Użytkuje AW8 od ponad pół roku i nie mam kłopotu z bieganiem czy jazdą na rowerze. Aplikacja nie mierzy mi jednak dystansu podczas grania w tenisa i grani w piłkę nożną. Czy takie sporty wymagają dodatkowej aplikacji? Za pierwszym razem przy tych sportach pojawił komunikat "gdy nie ma odczytów czujnika ten typ treningu zakłada spalanie kalorii na poziomie szybkie marszu". Przy tenisie od jakiegoś czasu "akceptuje" tylko kalorie. Ale wracając do piłki doznałem szoku: nie wiem ile przebiegłem. Mam za to pomiary tętna i informacje o ich zakresach w poszczególnej minucie treningu, ale nie mam dystansu. 

 

Czy chodzi o jakieś dodatkowe urządzenia, aby te dane były dostępne?



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2023 - 06:45

Wypróbuj aplikację WorkOutDoors. Natomiast spodziewaj się, że pomiar dystansu nie będzie nazbyt precyzyjny. GPS to nie jest dobry sposób pomiaru dystansu w sportach, gdzie pokonujemy krótkie dystanse, często zmieniając kierunek.

#3 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 marca 2023 - 15:51

@Maro0 - tak jak wyżej, tylko WorkOutDoors. Ta standardowa aplikacja Trening jest tragiczna, więc nie polecam. 



#4 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 marca 2023 - 13:13

Szkoda, że aplikacja nie ma okresu próbnego np. 3 dni bo WorkOutDoors jest płatna 40 zł, a to sporo.


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2023 - 13:40

Właściwie to ma, bo jest procedura odstąpienia od zakupu aplikacji w jakimś (nie pamiętam jakim, dość krótkim, ale jednak niezerowym) czasie. Raz kiedyś skorzystałem. Swoją drogą jednorazowo 40 zł za aplikację wcale nie wydaje się specjalnie dużo w świecie powszechnych subskrypcji, które rocznie na ogół kosztują kilkakrotnie więcej.



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2023 - 14:01

Na stronie reportaproblem.apple.com można zwrócić aplikacje. Ale tak, 40 PLN to nie jest wygórowana cena. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 kwietnia 2023 - 14:41

Szkoda, że aplikacja nie ma okresu próbnego np. 3 dni bo WorkOutDoors jest płatna 40 zł, a to sporo.

40 PLN za aplikację, która możliwościami jest bardzo zbliżona do Garmin Connect, to jest jak za darmo. Weź pod uwagę, że inne aplikacje, które umożliwiają w miarę sensowne pomiary treningu na apple watch ultra, są tylko w formie subskrypcji i to nie małej. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych