Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 15 (2018) nie ładuje się oraz nie włącza się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kinga Wołek

Kinga Wołek
  • 2 postów

Napisano 12 marca 2023 - 02:07

Zwracam się uprzejmie z pytaniem dotyczącym awarii Macbooka Pro 15 wyprodukowanego w 2018 roku.
Jestem posiadaczką tego laptopa od 2018 roku, po ok. 2-3 latach pojawił się problem z ładowaniem, tzn. z 4 gniazd ładowania (wejścia USB-C) mogłam ładować tylko jednym, a obecnie, czyli w 2023, borykam się z problemem iż laptop nie chce się naładować, a po rozładowaniu włączyć. Próbowałam różnych kabli ładowania, aczkolwiek nieskutecznie. W momencie gdy laptop jeszcze się odpałał (czyli jakieś 2 dni temu) przy próbie ładowania pojawiała się informacja, iż ładowanie nie odbywa się, mimo tego że pokazywała się ikonka ładującej się baterii oraz stałego podpięcia do źródła zasilania. Bateria stale spadała aż do rozładowania się. Obecnie próba uruchomienia laptopa wiąże się z lekkim rozjaśnieniem ekranu oraz włączeniem się wentylatora na jakieś 5-7 sekund, potem znowu się wyłącza.
Czy jest to możliwe, że mam popsute porty ładowania, które uniemożliwiają ładowanie laptopa, czy jest to raczej kwestia baterii, bądź innego układu odpowiedzialnego za rozruch laptopa?

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 12 marca 2023 - 06:33

O ile to nie jest uszkodzony zasilacz, którym próbujesz ładować komputer, to najpewniej jest to uszkodzenie układów ładowania w komputerze. Tak czy owak, udaj się do autoryzowanego serwisu po konkretną diagnozę. Forumowe spekulacje i tak nie sprawią, że komputer ożyje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych