Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy przed pierwszym otwarcie nalezy Mac Book Air M1 ładować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 redcat74

redcat74
  • 1 postów

Napisano 01 marca 2023 - 21:54

Hej

 

Kupiłem swojego 1szego Maca, dokładnie Mac Book Air M1 (8GB/256GB). Kupiłem w sieci Euro rtv AGD i zaczynam się martwić. Po 1 - po wyjęciu z oryginalnego pudełka Mac śmierdzi stęchlizną, mimo, ze nie widać śladów wilgoci etc. Po 2 - w dołączonej książce pisze, że po podniesieniu klapy ekranu system sam się włączy, a tak się nie stało. Czy możliwe, że bateria jest rozładowana i powinienem najpierw go ładować? Poprzednie laptopy z Windowsem nie musiały być przy 1szym włączeniu ładowane. Dziwne to. To mój 1 Mac i martwię się.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 02 marca 2023 - 02:14

Stęchlizna jest dziwna. Aczkolwiek ciężko tu coś więcej powiedzieć – może to być też kwestia odbioru zapachu nowego komputera Apple (jest on trochę specyficzny). Bateria teoretycznie nie powinna być rozładowana, ale z racji tego, że jest to M1, to chwilę w magazynie mógł leżeć. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 02 marca 2023 - 06:48

Zdarza się, że przychodzą rozładowane. Podłącz do sieci i uruchom. Po kilku dniach sprawdź w ustawieniach stan baterii. Powinno być 100%.

#4 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 02 marca 2023 - 10:46

To po prostu zapach MacBooka, każdy ma taki zapach, już od kilku osób słyszałem, że kojarzy im się z pleśnią.

Podłącz zasilacz i ciesz się z nowego komputera.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#5 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 02 marca 2023 - 11:08

Zapach jest kwestią subiektywną, M2 nie czułem nic nadzwyczajnego.

 

Jeśli chodzi o rozładowanie, to ostatnio było kilka takich uwag na forum, ale ostatecznie wszystko było OK. W Twoim przypadku jest to komputer, który mógł kilka miesięcy spędzić na magazynie, więc i bateria się rozładowała. 

Ciesz się z nowego zakupu i tyle.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 02 marca 2023 - 11:17

Jako ciekawostka to są nawet perfumy o zapachu nowego maka - jak widać jest to kwestia gustu.


Fallout ...war, war never changes...

#7 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 02 marca 2023 - 11:28

Mmmm... Zapach bogactwa i luksusu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 02 marca 2023 - 12:35

Świeczki zapachowe też były. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 02 marca 2023 - 13:40

Jeśli dobrze pamiętam, to M1 dostałem z prądem, a M2 przyszedł rozładowany.



#10 raqq

raqq
  • 134 postów

Napisano 02 marca 2023 - 15:00

Może trafiło się zgnite jabłko;)


  • MiL lubi to

#11 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 02 marca 2023 - 16:04

Bateria zazwyczaj ma zapas, nie jest do końca rozładowana. Sygnalizuje tylko rozładowanie aby nie doszło do realnego rozładowania. Do tego tez po wielu miesiącach dojść może. Ale to raczej więcej niż rok/dwa. Zależy tez od warunków przechowywania.

Najnowsze baterie mogą być w stanie hibernacji i zgłaszać rozładowanie dopóki nie wepniemy na chwilę zasilacza. Nie wiem czy tak jest w najnowszych M2.

A zapach? Nigdy nie wąchałem sprzętu :)

#12 OP7

OP7
  • 52 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 03 marca 2023 - 13:05

Mac Book Air M1 miał premierę w 2020 roku, może się więc zdarzyć, że sprzęt leżał zbyt długo w magazynie przed sprzedażą i bateria się rozładowała. Niestety bywa również i tak, że przez ten czas dochodzi o degradacji baterii. W przypadku zakupów internetowych masz prawo do zwrotu towaru do czternastu dni od daty zakupu, masz również prawo do rękojmi no i oczywiście naprawy w ramach gwarancji producenta.



#13 bastaz

bastaz
  • 26 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2023 - 22:43

Dwa miesiące temu kupowałem Pro 13'3 M1 i tez był wyładowany. Data produkcji kwiecień 2022r.



#14 boosman

boosman
  • 131 postów
  • SkądRybnik

Napisano 30 marca 2023 - 21:23

Problem z potwornym zapachem jest znany wielu użytkownikom. Winę za to ponosi kabel. Po otwarciu pudełka aż zapiekły mnie oczy. Oddałem Macbooka i kupiłem nowego na stronie Apple. Okazało się, że laptop ma dokładnie taki sam zapach pleśni. Na forach zagraniczych i YT pełno jest o tym filmów. Nie wiem co Apple odwala ale człowiek kupuje tak drogi sprzęt i boi się go używać ...  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych