Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Thunderbird - zapętlone powiadomienie o nowej wiadomości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chris87

Chris87
  • 31 postów

Napisano 10 lutego 2023 - 13:28

Cześć,

 

jest to kłopot, z którym borykam się od dawna. Niezależnie od Maka czy wersji systemu. Dlatego choć lubię Thunderbirda - używam na Maku innego klienta. 

Kłopot również był poruszany w sieci, ale prawdę mówiąc nie znalazłem rozwiązania. Brakuje go nawet na forum Mozilli, a to, co próbowałem nie sprawdza się.

 

Problem polega na:

  • przychodzi nowa wiadomość i jest powiadomienie systemowe (dzwięk + bannerek)
  • jeśli nie odczytam wiadomości od razu, za kilka minut znów będzie powiadomienie dźwiękowe oraz bannerek, że przyszła wiadomość. Ta sama
  • powiadomienie będzie się powtarzać co kilka minut tak długo, aż w końcu nie odczytam tej wiadomości. Powiadomienie wtedy ustaje, ale problem pojawi się znowu, kiedy przyjdzie kolejna wiadomość

Czyli przy każdej nowej wiadomości, muszę ją odczytać od razu. Inaczej co kilka minut będzie powiadomienie o przyjściu tej wiadomości. Dopiero kiedy ją odczytam, wtedy powiadomienie ustaje. Kiedyś w telefonach była taka opcja, że jeśli przyjdzie SMS - co kilka minut telefon będzie o tym przypominał, aż nie odczyta się tej wiadomości. Thunderbird na Maku działa dokładnie tak samo. Co bywa irytujące. Nie wiem czy to bug, a może ficzer. Używałem Thunderbirda latami na Windows czy Linuksie, ale tylko na Maku mam taki problem.

Bywa to irytujące, bo trzeba się odrywać co chwilę od pracy tylko po to, aby odczytać nową wiadomość.


Użytkownik Chris87 edytował ten post 10 lutego 2023 - 13:29


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lutego 2023 - 13:41

Thunderbird na innych systemach też tak ma? Czy to tylko na macOS?

 

Generalnie Mozilla czasami ma trochę w nosie userów Maca. Był kiedyś taki bug zgłoszony, że klikanie linka w zewnętrznej aplikacji, jeśli Fx jest wyłączony, otwiera dwa okna. Wisiał już wtedy z 10 lat, pewnie dalej wisi. Nie spodziewałbym się cudów.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Chris87

Chris87
  • 31 postów

Napisano 11 lutego 2023 - 12:19

Problem jest tylko na Maku - nie spotkałem go na innych systemach. Niestety nie znalazłem skutecznego rozwiązania w sieci - zderzyłem się tym na Maku już 6 lat temu i jest tak do dziś.


Użytkownik Chris87 edytował ten post 11 lutego 2023 - 12:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych