Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Funkcja Apple Watch, która uratowała życie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukchg

lukchg
  • 4 postów

Napisano 28 grudnia 2022 - 01:11

Witam,

 

Chciałbym podzielić się moją historią.

21.10 podczas prac na cmentarzu schyliłem się i podniosłem. Zamroczyło mnie i zacząłem odczuwać dyskomfort w klatce.

Usiadłem na ławce i zrobiłem EKG moim AW 6, pokazało mi migotanie przedsionków i puls 190BPM. Na początku olałem bo nigdy nie miałem problemów z sercem. Ale oddech stawał się płytki i coraz gorzej się czułem. AW nadal pokazywał migotanie. Żona zadzwoniła na 112, po kilku minutach przyjechało pogotowie. Puls ponad 190 częstoskurcz i zostałem przewieziony na SOR. Z jazdy pamiętam mało. W szpitalu po kilku próbach udało się zwolnić serce. Po kilku godzinach spokoju zawibrował zegarek i pokazał migotanie. Zobaczyłem na monitor nad głową i znowu zaczął puls iść do góry. Lekarz podał znowu lek i do rana był spokój. Migotanie na zegarku pokazywało jeszcze dwa dni i jak już dobrze się czułem to było wszystko w normie.

To były najlepsze wydane pieniądze jak się okazało.

Jak byłem prywatnie u kardiologa to mówił, że zapisy EKG z tych zegarków są bardzo dobre. Lekarze w szpitalu nie chcieli słyszeć o zegarku a pokazał niemal identycznie co ich monitory.

Gorąco polecam!


  • cooper69 lubi to

#2 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 29 grudnia 2022 - 15:12

Dzięki za Twoją historię. To tylko pokazuje jak bardzo ważną w ochronie zdrowia funkcją jest aplikacja EKG. Powiedz mi jeszcze czym u Ciebie było to spowodowane? Czy to był zawał serca ? Już jest wszystko OK?

Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę 


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#3 lukchg

lukchg
  • 4 postów

Napisano 29 grudnia 2022 - 23:34

Dzięki za Twoją historię. To tylko pokazuje jak bardzo ważną w ochronie zdrowia funkcją jest aplikacja EKG. Powiedz mi jeszcze czym u Ciebie było to spowodowane? Czy to był zawał serca ? Już jest wszystko OK?

Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę 

 

Wszystkie badania jakie zrobili w szpitalu i później prywatnie to wszystko jest ok. Dziwili się, że w takim wieku (29lat). Być może spadł potas bo tylko do tego można się przyczepić. Dostałem tabletki na zmniejszenie pulsu i muszę się kontrolować.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych