Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dodatkowe obiektywy do iPhone 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jumper2137

Jumper2137
  • 3 postów

Napisano 30 listopada 2022 - 17:37

Cześć, opisze pokrótce problem mojej dziewczyny. Zmieniła z iPhone XS Max na zwykłą 13 i ma problem z robieniem zdjęć paznokci. W XS maxie bez problemu telefon łapał ostrość z bliskich odległości bez przełączania na teleobiektyw, 13 łapie ostrość z bardzo daleka a podczas ręcznego przybliżania jednak jakość zdjęć na tym cierpi. Stąd moje pytanie - czy są jakieś dobre nakładki/obiektywy na aparat które nieco przybliżą zdjęcia? Ważne żeby nie było widać czarnego kółka w około jak to ma miejsce w tanich nakładach makro. Z góry dzięki za porady

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 761 postów

Napisano 01 grudnia 2022 - 07:46

Tak, są nakładki macro. Tanie i drogie. Szukaj pod obiektyw macro albo makro.

#3 Jumper2137

Jumper2137
  • 3 postów

Napisano 01 grudnia 2022 - 10:05

To że są to akurat wiem, nawet mam ale są bardzo marne. Wokół zdjęcia widać czarne kółko od obudowy obiektywu, sam „uchwyt” jest za krótki i nie dosięga idealnie aparatu. Dlatego pytam czy ma ktoś taki który może polecić :)

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 651 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2022 - 10:13

Zainteresuj się obiektywami Moment. Nie mam akurat makro, ale mam obiektyw anamorficzny i ma całkiem dobrą jakość. W sieci jest sporo recenzji różnych ich obiektywów. Z tym, że to jest dość kosztowne i docelowo, sensowniejsza może się okazać wymiana telefonu na serię Pro, która od 13 Pro w górę ma całkiem sprawnie działający tryb makro.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 01 grudnia 2022 - 10:14


#5 Jumper2137

Jumper2137
  • 3 postów

Napisano 01 grudnia 2022 - 11:57

Zainteresuj się obiektywami Moment. Nie mam akurat makro, ale mam obiektyw anamorficzny i ma całkiem dobrą jakość. W sieci jest sporo recenzji różnych ich obiektywów. Z tym, że to jest dość kosztowne i docelowo, sensowniejsza może się okazać wymiana telefonu na serię Pro, która od 13 Pro w górę ma całkiem sprawnie działający tryb makro.

Trochę sprecyzuje o co mi chodzi, mianowicie iPhone 13 żeby złapać ostrość potrzebuje około 15cm odległości od obiektu. Potrzebuje skrócić ten obszar do jakichś 8/10cm aby dłoń była widoczna w kadrze. Teoretycznie może po prostu zrobić zoom ale jednak sporo traci na tym jakości i nie do końca widać czy aby na pewno telefon złapał ostrość na paznokciach

#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 651 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2022 - 12:00

Rozumiem, o co Ci chodzi. Na iPhone 13/14 Pro da się to zrobić bez jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów, bo jest inna konstrukcja obiektywu. Zakup dobrej jakości dodatkowego obiektywu makro do iP13 może się okazać niewiele tańszy, albo i droższy od pozbycia się tego telefonu i zakupienia wersji Pro.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 01 grudnia 2022 - 12:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych