Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak to w końcu jest z tymi MMS-ami u operatorów ... kontra iPhone?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wladimirowicz

Wladimirowicz
  • 35 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2022 - 14:24

iPhone SE2016 128GB, 15.7.1.

Chyba znalazłem kolejną "niedorobioną" sprawę w iOS, mianowicie, telefon nie włącza automatycznie transmisji danych w chwili, w której ktoś wysyła do nas MMS a my mamy zaznaczoną opcję ODBIERJ MMS AUTOMATYCZNIE. Co znaczy, odbieraj AUTOMATYCZNIE w chwili, w której to nie działa?

Nie rozumiem też, dlaczego u wszystkich operatorów (a mam cztery karty SIM) trzeba mieć uruchomioną jakąkolwiek internetową taryfę aby móc odbierać coś, co wysłane i opłacone zostało przez kogoś innego.
Sprawa, dotyczy chyba tylko iPhone i nowszych telefonów z Androidem.
Właśnie zrobiłem test ze starym Huawei G620, na karcie nie ma uruchomionej transmisji danych, jest zwykła taryfa bez pakietów, ustawiłem telefon na sieć AUTO 4G/3G, zaznaczyłem AUTOMATYCZNIE WŁĄCZAJ TRANSMISJĘ DANYCH PRZY ODBIERANIU MMS i wszystko hula. Jest cacy. Wysyłam do siebie z innego numeru MMS, telefon na chwilę włączam transmisję danych, odbiera MMS i wyłącza dane pakietowe. Nic za to nie płacę, na karcie zostaje tyle PLN ile wcześniej było. Ten sam test na Xiaomi Mi A2 Lite już nie przeszedł. Telefon nie reaguje na wysłanego MMS a operator wtedy wysyła SMS komunikat: na Twój numer wysłano MMS, aby go zobaczyć zaloguj się na mms.plus i podaj hasło. Jakaś paranoja normalnie. Zamontowałem zatem starego HTC Wilfire S wykopanego z szuflady, Android 2.3.2 i tam jest identycznie jak na Huawei, sam włącza transmisje, odbiera MMS za pomocą 3G, wyłącza dane pakietowe i jest ok.
Dlaczego w nowszych telefonach tak się nie dzieje, zwłaszcza w iPhone?

Przetestowałem dzisiaj iPhone 4s, 5, 5s, SE2016 oraz 6s. Wszędzie to samo, wyłaczymy dane pakietowe i MMS nie odbierzemy a gdy je włączymy bez jakiegokolwiek pakietu internetowego... od razu leci z konta kasa. Rozumiem, że całokształt to kolejna ustawka producentów sprzętu i operatorów, aby móc kasę wyjmować, prawda?
Zgodne jest to z prawem, nie dostarczyć czegoś, za wysłanie czego ktoś inny zapłacił w chwili, gdy technologia to umożliwia?
Dlaczego iPhone nie włączają TRANSMISJI DANYCH w chwili próby odebrania MMS i co znaczy wcześniej wspomniane ODBIERAJ AUTOMATYCZNIE?
 


Użytkownik Wladimirowicz edytował ten post 23 listopada 2022 - 14:24

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi na co stać.


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2022 - 21:23

1. Nie wiem, gdzie ta opcja w ogóle jest. Daj zrzut ekranu, będzie więcej wiadomo.

2. Działa to od zawsze tak samo. Ale podpowiem, że można skorzystać z Wi-Fi calling i też będzie można sobie MMS-y odbierać do woli. Może to kwestia projektowania pod USA, gdzie płaci się za odbierane połączenia czy wiadomości SMS (o MMS nie wiem, ale zakładam, że może być podobnie). 

3. Kiedyś telefony miały opcję łączenia się z internetem tylko na żądanie (jak się weszło w pocztę czy przeglądarkę internetową). Od paru dobrych lat tego nie ma, bo założenie smartfona jest takie, że „zawsze” ma włączony internet. Jakby była taka opcja, to masa ludzi by z tego korzystała i tylko problemy by były. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Wladimirowicz

Wladimirowicz
  • 35 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 26 listopada 2022 - 11:18

1. Nie wiem, gdzie ta opcja w ogóle jest. Daj zrzut ekranu, będzie więcej wiadomo.

O której opcji mowa?
 


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi na co stać.


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2022 - 11:23

„Odbieraj MMS automatycznie”.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych