Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ATV4K 2 Gen problem z DolbyAtmos gdy poza amplitunerem gra też na HomePod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2022 - 10:09

Czołem,

 

Mam ATV4K 2Gen, subskrypcę AppleMusic i podłączone jest do amplitunera przez HDMI. Dolby Atmos w kawałkch które go mają śmiga. Problem zaczyna się gdy np sterując z telefonu odtwarzam kawałek w DolbyAtmos i poza amplitunerem zaczyna też grać muzyka na jednym, lub dwóch HomePodach które mam w innych pomieszczeniach. Na Amplitunerze przestaje grać DolbyAtmos i jest tylko stereo. Jak wyłączę głośniki to Atmos nie powraca. Muszę wyłączyć i włączyć. I chciałbym teraz spytać czemu tak jest. Rozumiałbym jakby ATV sherowało swoją muzykę z Homepodami. Ale przecież każdy HomePod ma własną natywną apkę AM, więc nie powinno jakkolwiek to ingerować w konfigurację ATV. Rozumiem to tak, że nawet jak mam 50 głośników HomePod to każdy gra indywidualnie i niezależnie ale w synchronizacji z resztą żeby nie było opóźnień i żeby każdy grał w tym samym momencie i naciskając pausę na jednym, wyłącza się muzyka na wszystkich. I tak to w rzeczywistości działa. Dlatego nie rozumiem czemu w ATV przerywa się DolbyAtmos. A może jednak nie mam racji i ATV sheruje muzykę do Homepod, tylko po co, skoro każdy może sam ją odtwarzać? 

 

Będę wdzięczny za pomoc. Bardzo mi na tym zależy. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych