Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch 8 vs SE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 cubas

cubas
  • 17 postów

Napisano 15 października 2022 - 20:37

Czołem, 

 

Wacham się między zakupem nowego Apple Watch 8 a SE, patrząc na różnice prócz EKG i jakiś błahostek dużo się nie różną lecz ceną dość znacznie. Pytanie do was czy warto dopłacić? Głównie będę używać do powiadomień oraz treningu i właśnie tu pojawia się największe pytanie czy EKG pomaga w pomiarze treningowym oraz pulsu? Z racji, że mam tatuaże na nadgarstkach często mi przerywa trening lecz jakoś mierzy puls.  Kiedyś zakładałem temat i jeden użytkowanik pisał przez EKG:

https://myapple.pl/f.../#entry2295641



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2022 - 21:10

Moim zdaniem EKG nie robi różnicy. Series 8 warto wybrać se względu na inne cechy – większy wyświetlacz z AoD, poziom pomiaru tlenu, szybkie ładowanie. Ja tam tatuaży nie mam (i mieć nie będę), także ciężko jest się mi tu odnieść, natomiast Series 8 może lepiej współpracować z takowymi, bo wg specyfikacji posiada nowszy optyczny czujnik tętna. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 16 października 2022 - 07:52

Podpisuję się pod powyższym. Główną realną przewagą 8 jest ekran - większy i zawsze widoczny. EKG nie ma znaczenia przy treningu (to pomiar, który się nie robi w tle i do tego musisz być nieruchomy). Córka ma se, żona 8 (ja miałem 3, 6 i mam Ultra) - stąd wnioski. Jak tatuaż przeszkadza, to można dokupić pasek HR na pierś.

#4 cubas

cubas
  • 17 postów

Napisano 16 października 2022 - 19:23

ok dzięki za odpowiedź zakupię serie 8 :)



#5 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 października 2023 - 20:14

Dla baterii i niższej ceny SE 2 gen będzie dobrym pomysłem jeżeli nie potrzebujesz AOD EKG czy natlenienia - tutaj test https://youtu.be/HXa...FekMj7yQsfBYkAb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych