Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad mini - komis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 neoeinz

neoeinz
  • 4 postów

Napisano 29 lipca 2022 - 07:56

Witajcie.

 

Trafiłem na ogłoszenie z lombardu na ipada mini 6gen. na jednym ze zdjęć na aukcji jest informacja, że produkt jest wzięty na kredyt (santander) czy jest jakieś ryzyko kupna takiego urządzenia ? Sprzedawca wysłał mi numer seryjny, po sprawdzeniu: gwarancja jest, brak blokady icloud. 

 

 https://allegro.pl/oferta/tablet-apple-ipad-mini-8-3-2021-256gb-wi-fi-12294160706

 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 lipca 2022 - 09:29

Z punktu prawnego właścicielem tego ipada jest nadal bank, dopiero po spłacie kredytu można go sprzedać. 

Jeśli kupujący nie będzie go spłacał (a raczej nie bo nie oddaje się sprzętu za grosze w lombardzie tylko np. sprzedajesz na allegro, olx facebook itd.) to taki przedmiot ma wadę prawną i Ty świadomie go kupujesz.


Fallout ...war, war never changes...

#3 neoeinz

neoeinz
  • 4 postów

Napisano 29 lipca 2022 - 09:48

ok, ale teoretycznie bank będzie ścigał osobę która nie spłaca sprzętu, świadomie czy nie świadomie to już inna kwestia, teoretycznie ktoś mógł mnieć 3x0% ale ma nóż na gardle i sprzedaje po kosztach....



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2022 - 09:51

Będzie go ścigał, ale zabezpieczeniem kredytu jest najprawdopodobniej przewłaszczenie na przedmiocie kredytu, zatem bank będzie miał pełne prawo poprosić odpowiednie służby o odebranie Ci tego sprzętu.

 

Świadome kupowanie przedmiotów od osób, które nie są ich właścicielami i nie mają prawa ich sprzedawać, ma swoją nazwę i odpowiednie paragrafy. Zdecydowanie odradzam.



#5 neoeinz

neoeinz
  • 4 postów

Napisano 29 lipca 2022 - 09:55

cytat Pani z Banku:

"Proszę Pana, umowy w Santander Consumer Bank zawierane są na jednego kredytobiorcę i na nim spoczywa obowiązek spłacania rat. Jeżeli umowa nie jest spłacana to proces windykacji może zakończyć się zajęciem komorniczym, ale na rachunku kredytobiorcy.

Bank nie zabiera towaru na który umowa została zawarta, tylko wymaga spłaty gotówkowej."


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2022 - 09:57

Rób co chcesz.



#7 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 29 lipca 2022 - 11:18

Z punktu prawnego właścicielem tego ipada jest nadal bank, dopiero po spłacie kredytu można go sprzedać.
Jeśli kupujący nie będzie go spłacał (a raczej nie bo nie oddaje się sprzętu za grosze w lombardzie tylko np. sprzedajesz na allegro, olx facebook itd.) to taki przedmiot ma wadę prawną i Ty świadomie go kupujesz.

Ale jestes tego pewien, ze jest postanowienie o przewłaszczeniu na zabezpieczenie czy tylko powtarzasz to, co jest w umowach z telekomami?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2022 - 12:15

Ale jestes tego pewien, ze jest postanowienie o przewłaszczeniu na zabezpieczenie czy tylko powtarzasz to, co jest w umowach z telekomami?

Ja na przykład nie wiem, co jest w tamtej umowie, dlatego napisałem "prawdopodobnie". A napisałem tak, bo niedawno brałem podobny kredyt na zakup MacBooka i tam zapis o przewłaszczeniu z pewnością jest.



#9 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 lipca 2022 - 12:18

Każda umowa kredytowa ma zapis, że przedmiot stanowi zabezpieczenie kredytu i do spłaty jest własnością banku
Fallout ...war, war never changes...

#10 neoeinz

neoeinz
  • 4 postów

Napisano 29 lipca 2022 - 12:51

ok, ale jak w takim wypadku bank ma znaleźć dany przedmiot, mogłeś go zgubić, wyrzucić itd. masz go w teorii spłacić i tyle



#11 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 lipca 2022 - 13:00

Może zgłosić się do Apple i zdalnie go zablokować po numerze seryjnym. 


Fallout ...war, war never changes...

#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 29 lipca 2022 - 13:09

ok, ale jak w takim wypadku bank ma znaleźć dany przedmiot, mogłeś go zgubić, wyrzucić itd. masz go w teorii spłacić i tyle

Rozmawiamy o tym, czy taki zakup jest bezpieczny, czy też, jak ewentualnie uniknąć odpowiedzialności za "celową lekkomyślność"?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych