Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 12 ,,zżera" WIFI ,


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtas19162

wojtas19162
  • 5 postów

Napisano 19 lipca 2022 - 18:52

witam. od kilku dni mam problem. otóż często , gdy siedzę na komputerze podłączonym do Neostrady przez FunBoxa 2 , i podłącze się przez wifi ( Iphonem 12 mini ) do wifi , praca na komputerze praktycznie staje się niemożliwa, nie wczytują się strony, filmiki , streamy czy cokolwiek . włączę kilka stron to się wczytują i wczytują , a filmik na YT automatycznie zmniejsza jakość z 1080 na mniejszą lub w ogóle się zacina, a gdy wyłącznie wifi w telefonie automatycznie wszystko rusza... dzwoniłem do Orange nie widzą u siebie problemu... inne telefony jak podłącze do wifi to komp śmiga, co może być nie tak z telefonem że tak zamula ? mam to od kilku dni... jakieś porady ? backup mam robiony przez kompa i kabel...



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 666 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2022 - 20:25

Może biblioteka zdjęć iCloud?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 wojtas2931

wojtas2931
  • 559 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2022 - 20:38

Jelsi już podłączysz iPhone do wifi to pozostaw na jakaś godzinę a nawet dwie, może faktycznie jest jak napisał Winmciek i iPhone wysyła zdjęcia do iCloud (jeśli masz ich trochę oraz jakieś wideo to chwile może to trwać). Może tez pobiera nową wersje iOS o której nie wiesz ;) 


 iPhone 12 Pro Max 128GB  Silver  iPad Air 4 + cellular 64GB Silver + Apple Pencil


#4 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 19 lipca 2022 - 21:50

iCloud, update... no, ale chyba to nie zjada 100% zasobów wifi czy Orange. Chyba, że to po miedzi idzie, to tam rzeczywiście przepustowość jest marna i po prostu trzeba poczekać, zostawić na noc telefon, niech sobie ściągnie/wyśle co potrzebuje i powinno już być potem ok.



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 085 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 lipca 2022 - 12:38

Nawet na kablu cat 5e wyciągniesz gigabit. Na cat6 to już w ogóle bajka. To jest 'marna przepustowość'? No chyba nie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 wojtas19162

wojtas19162
  • 5 postów

Napisano 20 lipca 2022 - 19:31

ok na dziś tak zrobię:) neo do 80 mb , download na kompie mam w okolicach 6 mb/ s więc nie wiem :) jutro się odezwę czy się zmieniło , IOS aktualny jak by co :) dzięki za pomoc



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 20 lipca 2022 - 21:59

Jeśli płacisz za łącze 80Mbps, a download na kompie masz 6Mbps to dobrze się przyjrzyj swojej sieci - może masz strasznie dużo zakłóceń wifi? Może warto przejść na inny kanał, albo na 5GHz albo zmienić lokalizację rutera.



#8 wojtas19162

wojtas19162
  • 5 postów

Napisano 21 lipca 2022 - 17:59

witam . zostawiłem na noc . przebudziłem się rano , dalej zamulało.  wszedłem w opcje wifi mojego w telefonie.. tam jest właczona opcja Prywatny adres WIFI , wyłaczyłem to, rozłączyłem się z siecią i połączyłem... ustawienie znów się zminiło na prywatną sieć , ale na razie chodzi.. nwm do czego ta opcja służy w telefonie...



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 085 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 lipca 2022 - 19:08

Jeśli jest włączona, za każdym razem zmienia się adres MAC, żeby router myślał, że to inne urządzenie. Po co? Nie wiem. Znaczy w jakichś szemranych sieciach publicznych to ok, ale w domu mam wyłączone (to się ustawia per sieć).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 wojtas19162

wojtas19162
  • 5 postów

Napisano 21 lipca 2022 - 19:55

teraz znów zamuliło, na wlaczonym wifi na telefonie.. ale cos z ta prywatnością, w ustawiniach FUNboxa nie widzę nic takiego... macie pomysły ?



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 085 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 lipca 2022 - 20:27

Przeczytaj jeszcze raz moją odpowiedź. Co ma mieć wspólnego z funboxem?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#12 wojtas19162

wojtas19162
  • 5 postów

Napisano 25 lipca 2022 - 18:26

ok , ale jak to wyłącze z poziomu telefonu, to mam w Iphone ostrzenie dotyczące prywatności... a na bank wcześniej nie miałem tego ostrzeżenia ( czyt, była  włączona opcja prywatny adres WIFI w tel) ,


teraz przez jakąs godzine było ok... i nagle zawiecha filmu online, wylaczenie czy wlaczenie tej prywatności w Iphone nic jednak nie daje... nwm co już robić..


wyłącznie wifi w tel i net śmiga na kompie jak trzeba...



#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 085 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2022 - 21:01

Zrozum: ta opcja nie ma NIC wspólnego z tym, z czym walczysz. Po prostu ją zignoruj.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych