Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie Apple TV do analogowego wzmacniacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luk4sh3

Luk4sh3
  • 4 postów

Napisano 24 maja 2022 - 11:43

Cześć wszystkim,

 

Chciałbym podłączyć Apple TV do wzmacniacza MARANTZ PM80, który oferuje tylko złącza RCA (chinch) i bezprzewodowo puścić muzykę. Posiadam Apple TV 2gen, wyposażone w HDMI, optyczne audio. (poglądowe urządzenia załączone poniżej).

 

Byłbym wdzięczny za wszystkie pomysły.

 

Pozdrawiam,

 

 

 

 

 

Załączone pliki



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 24 maja 2022 - 11:52

Jeżeli masz w telewizorze analogowe wyjścia audio, to możesz puścić z aTV przez HDMI do TV i stamtąd do wzmacniacza. Ja mam podobnie, z tą różnicą, że od TV do wzmacniacza idzie przewód optyczny. Wada jest taka, że żeby to działało, telewizor musi być włączony, chociaż można wyłączyć jego ekran.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 24 maja 2022 - 12:14


#3 Luk4sh3

Luk4sh3
  • 4 postów

Napisano 24 maja 2022 - 12:12

Zapomniałem dopisać, że nie mam telewizora. Poniższe rozwiązanie znam ale na ten moment zakup TV nie wchodzi w grę.

Dziękuję Mikołaj za podpowiedź. 
 

 

Jeżeli masz w telewizorze analogowe wyjścia audio, to możesz puścić z aTV przez HDMI to TV i stamtąd do wzmacniacza. Ja mam podobnie, z tą różnicą, że od TV do wzmacniacza idzie przewód optyczny. Wada jest taka, że żeby to działało, telewizor musi być włączony, chociaż można wyłączyć jego ekran.



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 24 maja 2022 - 12:17

No to jeszcze możesz spróbować przetwornika D/A, np. coś takiego:

 

https://ntii.pl/konw...k-2091000040101

 

Ale zastrzegam, że nie testowałem, a ten to jest pierwszy, jaki mi się podpowiedział przez wyszukiwarkę.



#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 24 maja 2022 - 12:20

Są konwertery z HDMI albo SPDIF na analog. Który dobrze działa - nie wiem - zostaje kwestia DHCP - ale warto poszukać. Coś jak to https://sklepwideo.p...927-p-7529.html ale nie sprawdzałem - będziesz mógł zwrócić.



#6 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 24 maja 2022 - 13:09

Mam podobny przetwornik D/A i używam z Mini i wzmacniaczem Denona z lat 90-tych.



#7 Luk4sh3

Luk4sh3
  • 4 postów

Napisano 24 maja 2022 - 17:41

Mam podobny przetwornik D/A i używam z Mini i wzmacniaczem Denona z lat 90-tych.

a czy mógłbym prosić o model? Coś sprawdzonego bym protestował. dziękuję 



#8 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 26 maja 2022 - 10:29

Adapter kupiłem w serwisie aukcyjnym dość dawno temu a na obudowie nie ma żadnych oznaczeń co do modelu. Z tego co wiem wiele zależy od kości która jest w środku i chyba tym należy się kierować.

Miłego słuchania :)



#9 summerinparis33

summerinparis33
  • 210 postów

Napisano 27 maja 2022 - 12:14

a czy mógłbym prosić o model? Coś sprawdzonego bym protestował. dziękuję

ja używałem takiego https://fiio.pl/produkt/fiio-d3/
optyk z apple tv do fiio, a z niego analog do ampa. Bez problemu działał.

<p>Macmini M1 IPad Mini 5 iPhone 13 mini Atv3, A4k


#10 Mariusz Muszak

Mariusz Muszak
  • 15 postów

Napisano 22 lipca 2022 - 11:41

Cześć wszystkim,

 

Chciałbym podłączyć Apple TV do wzmacniacza MARANTZ PM80, który oferuje tylko złącza RCA (chinch) i bezprzewodowo puścić muzykę. Posiadam Apple TV 2gen, wyposażone w HDMI, optyczne audio. (poglądowe urządzenia załączone poniżej).

 

Byłbym wdzięczny za wszystkie pomysły.

 

Pozdrawiam,

A nie prościej kupić używany makowy ruter airport express z ariplay2? Ja mam takie 3 sztuki, wszystkie do czegoś podłączone wtykiem jack w trzech różnych pomieszczeniach. Jakość podobna do złącza optycznego. Dodatkowo, żeby mi nie obniżał prędkości internetu w domu po wifi, wyłączyłem w nich funkcję wifi i działają tylko po kablu, ale są rozszerzeniem całej sieci i dostają sygnał od innego, szybszego AirPort Extreme. Działa tak samo dobrze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych