Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gniazdko HomeKit wifi z miernikiem energii ale niedrogie


Najlepsza odpowiedź WojtekWojtek , 01 czerwca 2022 - 14:06

Kupiłem gniazdko VOCOlinc - małe, bezproblemowa konfiguracja przez skanowanie kodu QR, działa OK w HOME, a aplikacja, która pozwala na pomiar energii jest dość przyjemna. Jestem zadowolony. Dziękuję.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 24 maja 2022 - 09:23

Szukam i nie mogę znaleźć - mam system oparty na Ikea i tam gniazdka nie mają pomiaru. Są gniazdka z pomiarem (np. Fibaro), ale strasznie drogie. Niektóre chińskie mają wersję HomeKit, ale nie mają wtedy pomiaru (mają w wersji bez Home Kit). Szukam i szukam.... Może ktoś znalazł - do 100PLN, pojedyncze wifi z pomiarem. Mam listwę Koogeek z pomiarem, ale używam wszystkich gniazd a ona mierzy sumę. Potrzebuję więc pojedynczego do innych celów.



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 24 maja 2022 - 09:45

Miałem kiedyś gniazdka WiFi marki, za którą stoi Selgros (nie pamiętam nazwy) z pomiarem zużycia. Nie były wprawdzie zgodne z HomeKit, ale bez problemu je podpiąłem przez Homebridge. Natomiast kłopot z nimi jest taki, że tak naprawdę, to była zwykła chińszczyzna i już wszystkie padły, także nie polecam ;-) Odpuściłem sobie ten temat na jakiś czas, szczególnie, że nie mam ochoty instalować żadnych dodatkowych bramek. ATV + Raspberry Pi to już, jak dla mnie, wystarczająco dużo gratów na ogarnięcie smart home.



#3 simonnam

simonnam
  • 26 postów

Napisano 24 maja 2022 - 11:23

Oj kolego, to słabo szukasz. Masz listwę Koogeek i nie znalazłeś gniazdka Koogeek?

https://ishack.pl/pr...eek-smart-plug/



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 24 maja 2022 - 12:22

To znalazłem, cena jest OK, ale to model sprzed 4 lat, sama aplikacja miała poprawki rok temu i obawiam się utraty wsparcia - po sklepach widać, jakby ten Koogeek znikał z rynku. Spróbuję jednak, jak nie będzie nic lepszego.



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 24 maja 2022 - 12:45

Ja pamietam, że kupowałem dwupak Onvisa i wychodziło poniżej stówy za gniazdko. Ale za Chiny nie mogę znaleźć, gdzie to było. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 24 maja 2022 - 13:13

Znalazłem onvis za 99/sztukę - jak to działa - rozumiem, że dane o zużyciu są w jakiejś dedykowanej aplikacji? Opinie aplikacji w sklepie są słabe (2,5) i widzę komentarz, że informacja o zużyciu energii jest tylko chwilowa, bez podsumowania w dłuższym czasie.



#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 24 maja 2022 - 13:59

Szczerze mówiąc to nie wiem – gniazdka były konfigurowane wyłącznie w oparciu o aplikację HomeKit, bo one są używane tam, gdzie kompletnie nie ma znaczenia mierzenie zużycia prądu. Ale ogólnie są w miarę dobre, jak HomeKit sam nie leży (zdarza mu się), to nie wysypują się. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 taken

taken
  • 148 postów

Napisano 24 maja 2022 - 16:47

Ja dopiero co kupiłem kilka sztuk do domu System domotyki Aqara Gniazdo Sterowania Sp-Euc01 Eu - Opinie i ceny na Ceneo.pl.

 

Ogólnie mogę polecić zero problemów z HK.

Ładnie pokazuje chwilowe, dzienne i miesięczne zużycie. 

 

Pozdrawiam

TaKeN


Apple iPhone 4 => 5 => 6s PLUS => XS MAX => 13 Pro Max
Apple Watch 3 42mm => 7 45mm LTE => Ultra 2
Apple HomePod Mini
Apple TV 4k

#9 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 24 maja 2022 - 20:05

Ja dopiero co kupiłem kilka sztuk do domu System domotyki Aqara Gniazdo Sterowania Sp-Euc01 Eu - Opinie i ceny na Ceneo.pl.

 

Ogólnie mogę polecić zero problemów z HK.

Ładnie pokazuje chwilowe, dzienne i miesięczne zużycie. 

Ale rozumiem, że do tego potrzeba bramki tej firmy?


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 24 maja 2022 - 20:05


#10 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 maja 2022 - 20:19

Kupiłem tydzień temu Eve Energy. Bramki nie potrzeba. Aplikacja świetna. Ma thread.

Szukałem tańszych ale stwierdziłem, że wolę trochę dopłacić i mieć porządne.


Pozdrawiam z 3City


#11 simonnam

simonnam
  • 26 postów

Napisano 25 maja 2022 - 07:41

Ale rozumiem, że do tego potrzeba bramki tej firmy?

Tak, to tej Aqary potrzebujesz bramki.

 

To znalazłem, cena jest OK, ale to model sprzed 4 lat, sama aplikacja miała poprawki rok temu i obawiam się utraty wsparcia - po sklepach widać, jakby ten Koogeek znikał z rynku. Spróbuję jednak, jak nie będzie nic lepszego.

Zgadza się, wygląda jakby ten model był wycofywany, ale dlaczego miałby utracić wsparcie? Rozumiem, że mając listwę Koogeek to i tak korzystasz z ich aplikacji, zgadza się? Możesz też sprawdzić, czy inne aplikacje nie są w stanie odczytać obecnego użycia - jak będzie to działało dla listwy, obstawiam, że dla gniazdka też będzie to działało. Zawsze też masz 14 dni na zwrot.


Użytkownik simonnam edytował ten post 25 maja 2022 - 07:41


#12 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 maja 2022 - 08:31

Pod samego HomeKita wybór jest raczej ubogi. Rozważ jakąś bramkę ze wsparciem HK i gniazda łączące się z nią po zigbee. Działa to lepiej i nie obciąża WiFi.

Chyba że potrzebujesz tylko jedną to może i nie ma sensu kombinować.

A w ogóle to polecam Home Assistanta :)



#13 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 26 maja 2022 - 09:38

Wspomnianego wyżej Koogeeka zamówiłem, a dziś dostałem zwrot kasy i przeprosiny, że sklep miał błąd i towaru nie ma.

W domu używam Zigbee - bramka IKEA, tylko jedna listwa jest na wifi - steruję oświetleniem, ekspresem i subwooferem - więcej pomysłów nie mam (może jeszcze dodam rolety).

Teraz bardziej potrzebuję miernika mocy (zrobiłem sobie serwer OMV pod backupy Time Machine i zdjęcia i chcę wiedzieć ile kosztuje jego eksploatacja), nie chcę miernika z wyświetlaczem, bo dostęp do gniazda niewygodny. Pewnie skończy się na EVE albo gdzieś jeszcze znajdę tego Koogeeka (wtedy przynajmniej nie będę potrzebował kolejnej aplikacji).



#14 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 27 maja 2022 - 09:22

Jeżeli chcesz tylko mierzyć to może nie ma sensu tego podłączać pod HK, wystarczy wtedy zwykłe smart gniazdko za 50zł działające pod jakimś Tuya.

A czy w ogóle HK wyświetla pomiar zużycia energii? Pytam z ciekawości bo nigdy tego w nim nie widziałem.



#15 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 27 maja 2022 - 12:04

Po zwrocie za Koogeek zamówiłem vocolinc - też HK. Pomiar jest w obu przypadkach przez dedykowaną aplikację, a nie przez HK. Nie chcę nie HK, bo liczę, że użyję ostatecznie do sterowania czymś. Np, nie mam już wolnego gniazdka do sterowania choinką, więc się przyda. HK ogarnia i żona i córka, a oddzielny system to komplikacja. Dzięki.



#16 ali_cja

ali_cja
  • 245 postów

Napisano 28 maja 2022 - 13:29

Wojtku, chyba dobrze się stało, że nie kupiłeś gniazdka Koogeek. Jest ono bardzo kapryśnie i bez przyczyny często uniemożliwia zdalne sterowanie (chyba szwankuje WiFi). Używam również adapteru gniazdkowego VocoLinc (PM5) i myślę, że z zakupu gniazdka tej firmy powinniście być zadowoleni.

#17 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 01 czerwca 2022 - 14:06   Najlepsza odpowiedź

Kupiłem gniazdko VOCOlinc - małe, bezproblemowa konfiguracja przez skanowanie kodu QR, działa OK w HOME, a aplikacja, która pozwala na pomiar energii jest dość przyjemna. Jestem zadowolony. Dziękuję.



#18 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 01 czerwca 2022 - 14:08

Skoro udało się znaleźć dobry produkt, to temat oznaczam jako rozwiązany i zamykam. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych