Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsze centrum akcesoriów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 taken

taken
  • 148 postów

Napisano 21 maja 2022 - 08:48

Cześć,

Mam aktualnie ponad 20 czujek różnego rodzaju i niestety mój HomePod Mini nie wyrabia zaczęły się pojawiać problemy z opóźnieniami itp. Pytanie jest dość proste na dzień dzisiejszy jakie jest najlepsze centrum akcesoriów? Czy warto poczekać chwilę, bo może ma coś wyjść ciekawego?

 

Pozdrawiam

TaKeN


Apple iPhone 4 => 5 => 6s PLUS => XS MAX => 13 Pro Max
Apple Watch 3 42mm => 7 45mm LTE => Ultra 2
Apple HomePod Mini
Apple TV 4k

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 21 maja 2022 - 09:33

To czujki bezpośrednio łączące się z HomePod bez HUBa? Drastycznie lepszą wydajność i sieć po kablu ma Apple TV4K, którego używam. Nie mam pewnie tylu urządzeń, dodatkowo ma hub IKEA, ale nie narzekam. Czysto teoretycznie najwyższą wydajność z urządzeń będących centralką HomeKit będzie miał iPad Pro M1, ale moim zdaniem Apple TV jest najlepiej stworzone do tego celu - zasilanie, sieć, procesor.



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 21 maja 2022 - 11:36

Problemem może nie być wydajność HomePoda, tylko czujki i sieć.

#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 21 maja 2022 - 16:45

Też o tym pomyślałem. Nie wiemy jaki router, jakie pokrycie i czy nie doszły nowe zakłócenia od sąsiadów.

#5 taken

taken
  • 148 postów

Napisano 21 maja 2022 - 17:13

To czujki bezpośrednio łączące się z HomePod bez HUBa? Drastycznie lepszą wydajność i sieć po kablu ma Apple TV4K, którego używam. Nie mam pewnie tylu urządzeń, dodatkowo ma hub IKEA, ale nie narzekam. Czysto teoretycznie najwyższą wydajność z urządzeń będących centralką HomeKit będzie miał iPad Pro M1, ale moim zdaniem Apple TV jest najlepiej stworzone do tego celu - zasilanie, sieć, procesor.

Cześć,
Mam 5 mostków:

1. Homebridge dla HomeConnect oraz Oczyszczaczy Xiaomi

2. Hub m2 dla  Aqary

3. Mi Smart Home Hub ( aktualnie nie ma nic podczepionego bo w sumie nie wiem co podczepić nie da się oczyszczaczy )

4. Tado Internet Bridge ( Głowice )

5. Tedee ( Zamek Gerda )

 

W sumie jak sprawdziłem to mam około 50+ urządzeń podpiętych pod te mostki a czytałem, że podobno HomePod Mini ma już problemy powyżej 20 ( nie wiem ile  to prawdy ).

 

Problemem może nie być wydajność HomePoda, tylko czujki i sieć.

Nie sądzę, bo np. pod aplikacją Aqara pokazuje mi poprawnie, że drzwi są zamknięte a aplikacja DOM pokazuje w tym czasie otwarte.

Ale router który mam to: EA9500-EU v2 i raczej problemów z siecią nie mam.

 

 

Problemem może nie być wydajność HomePoda, tylko czujki i sieć.

No właśnie każdy, którego pytam to stawia na wydajność HomePod Mini jak mu opisuje problemy, które mam czyli, że aplikacja DOM nie odświeża poprawnie statusu urządzeń a w aplikacji firmowych jak aqara pokazuje poprawnie.

 

Też o tym pomyślałem. Nie wiemy jaki router, jakie pokrycie i czy nie doszły nowe zakłócenia od sąsiadów.

Jak wyżej nie stawiałbym na zakłócenia, bo bym miał to samo w aplikacji firmowych a nie mam.


Apple iPhone 4 => 5 => 6s PLUS => XS MAX => 13 Pro Max
Apple Watch 3 42mm => 7 45mm LTE => Ultra 2
Apple HomePod Mini
Apple TV 4k

#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 23 maja 2022 - 10:06

Ale jakiej tu wydajności trzeba do ogarnięcia kilku czujników? Kalkulator by sobie z tym poradził.

Moim zdaniem to niedopracowanie samego HomeKita.



#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 23 maja 2022 - 11:29

Różne mogą być przyczyny – problem może leżeć w sieci, w sprzęcie firmy trzeciej czy w samym centrum akcesoriów. U mnie też to nie działa idealnie – urządzeń jest ledwie kilka, Wi-Fi jest dobre (i wspiera HomeKit), a całość leci przez Apple TV (w sieci są dwa, to najnowsze i to poprzednie). A mimo to raz na jakiś czas zdarza się, że akcesoria nie odpowiadają. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 taken

taken
  • 148 postów

Napisano 24 maja 2022 - 16:45

Różne mogą być przyczyny – problem może leżeć w sieci, w sprzęcie firmy trzeciej czy w samym centrum akcesoriów. U mnie też to nie działa idealnie – urządzeń jest ledwie kilka, Wi-Fi jest dobre (i wspiera HomeKit), a całość leci przez Apple TV (w sieci są dwa, to najnowsze i to poprzednie). A mimo to raz na jakiś czas zdarza się, że akcesoria nie odpowiadają. 

U mnie problem jest z lekka inny. Ponieważ u mnie urządzenia normalnie są widoczne ale jakby w aplikacji dom nie były aktualizowane statusy.
Przykład sprawdzam w aplikacji DOM i mam informację, że czujnik od otwartych drzwi raportuje otwarte drzwi - a są zamknięte. Wyłączam aplikację włączam ponownie - dalej są otwarte, ponownie wyłączam aplikację i ponownie włączam i pojawia się poprawna informacja, że drzwi są zamknięte. 
Nigdy nie miałem sytuacji takiej jak opisujesz, że akcesoria nie odpowiadają znaczy miałem jak serio wyłączyłem z prądu mostek HomeBridge i mi oczyszczacze zniknęły a tak normalnie mam dostępne urządzenia ale mam problem z odświeżeniem statusu.

 

Pozdrawiam


Apple iPhone 4 => 5 => 6s PLUS => XS MAX => 13 Pro Max
Apple Watch 3 42mm => 7 45mm LTE => Ultra 2
Apple HomePod Mini
Apple TV 4k




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych