Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Migracja danych z iPad 2 na iPad 9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 03 maja 2022 - 19:11

Mam starego iPada 2 z iOS 9 i kupiłem nowego z iOS 15. Mój plan na migracje był taki, że wrzucę na starym iPadzie backup na iClouda, a na nowym go odtworzę. Wszystko poszło prawie dobrze gdyby nie zdjęcia.

 

Na iClouda eksportują się tylko zdjęcia z iPada. Te, które kiedyś zsynchronizowałem z iTunes już tam nie lądują. Niestety nie mam już nawet komputera na którym były te fotki - jedyna kopia jest na starym iPadzie. Próba wyniesienia biblioteki zdjęć do chmury owocuje złowrogim komunikatem, że fotki z iTunes'a zostaną usunięte.

 

Proszę o pomoc bardziej doświadczone osoby jak w takim przypadku przenieść te zdjęcia. Nie chciałbym sobie zrobić krzywdy.


Hosting stron www, vps, serwery dedykowane - www.idhosting.pl

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 03 maja 2022 - 20:40

Bardzo niedobra sytuacja. Dane zsynchronizowane przez iTunes są generalnie traktowane jako takie, które z jednej strony są „na sztywno” w urządzeniu, a z drugiej mogą zginąć i nic się nie stanie (bo przecież oryginał jest na komputerze). 

W tej sytuacji ja bym je zrzucił z poziomu aplikacji Zdjęcia na iPadzie do jakiejś chmury/menedżera plików i pobrał je sobie na inne urządzenie. AirDropa w iPadzie 2 niestety nie ma. Jeśli chcemy to zrobić z poziomu Apple'owej chmury, to należy włączyć aplikację iCloud Drive w ustawieniach i do niej zapisać te zdjęcia. I upewnić się kilka razy przed wymazaniem starego iPada, że one tam siedzą (najlepiej pobrać je na jakieś inne urządzenie). 

 

Odradzam podpinanie iPada do komputera przed zrobieniem ww. czynności, bo można nawet niechcący zrobić sobie krzywdę i je wymazać. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 04 maja 2022 - 19:31

Nie bardzo widzę opcje zrzucenia tych zdjęć. Chyba, że zainstalować jakąś konkretną aplikację? iCloud Drive mam włączony, ale nie ma opcji zapisania tam zdjęć niestety.

 

Spróbowałem innego patentu. Stworzyłem nowy album na iPadzie, dodałem do niego zdjęcia z albumu iTunes. Potem zaznaczyłem wszystkie i kliknąłem powiel. Na jednym zdjęciu działa, ale na wielu wywala nieznany błąd i prosi spróbować później. Podejrzewam, że to właśnie kopiuje zdjęcia na iPada i po wrzuceniu kopii na iCloud pozostaną tam tylko pojedyncze powielone zdjęcia. Jednak klikanie w ten sposób tysięcy fotek jest niezbyt miłą perspektywą.

 

Swoją drogą jak można skomplikować do granic możliwości zwykłe skopiowanie fotek?


Hosting stron www, vps, serwery dedykowane - www.idhosting.pl

#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 04 maja 2022 - 20:49

A nie możesz zaznaczyć tych zdjęć w Zdjęciach i zapisać „gdzieś indziej”? Za pomocą strzałki udostępniania.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 11 maja 2022 - 08:48

No nie bardzo jest gdzie. Może jakaś zewnętrzna appka by coś tam dodała. W każdym razie mój patent z powielaniem zdjęć działa. Tylko trzeba powielać mniejszymi partiami. Już trudno, muszę się przemęczyć, ale problem będę miał z głowy raz na zawsze.


Hosting stron www, vps, serwery dedykowane - www.idhosting.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych