Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad 9 gen 256 gb czy iPad Air 4 128 do konferencji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 MoPe1712

MoPe1712
  • 49 postów

Napisano 03 maja 2022 - 15:28

Witam. Posiadam obecnie MacBook Pro 13 lecz nijak nie mogę wyświetlić zawartości podczas telekonferencji na skype dla Firm . Chodzi o wtyczkę której nie widzi . W związku z tym postanowiłam kupić do tego iPada . Wieże na iPadzie 9 gen chodzi wszystko bez problemów. Pytanie mam który iPad wybrać bo nie ukrywam, że te ramki mnie trochę przeszkadzają . Czy warto dopłacać ok tysiaka za air 4 128 gb . Dodam iż wykorzystywany będzie do pracy i jak jadę do klienta zawrzeć umowę . 

Byłby jeszcze ktoś tak miły i powiedział mi czemu na MacBook pro i air również nie mam możliwości w pełni uczestniczyć na telekonferencjach ? zoom działa bez problemów ale niestety większość z nich jest przez skype dla firm i przy pobieraniu i zainstalowaniu wtyczki Lync web app jej nie widzi . Czy ma coś wspólnego z tym procesor M1 ? Stad też pytam bo jeśli to nie wina procesora M1 to być może pokuszę się o iPada Pro . 

Z góry przepraszam ale tak napisałam w jednym miejscu żeby się kupy trzymało . 

Będę bardzo wdzięczna za odp bo ja trochę z tym IOS jeszcze kuleję a pracować trzeba . 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 03 maja 2022 - 16:45

Chcesz używać Skype w przeglądarce i do tego masz problem z wtyczką? Może spróbujesz zainstalować aplikację, Microsoft ma taką. Co do iPada, to ciekawa alternatywa. IPad 9 ma ulepszoną względem iPada Air 4 kamerę do wideokonferencji, ale jest brzydszy i ma gorszy ekran i głośniki. Dlatego, szczególnie w przypadku kontaktów z klientami, brał bym Air. Jednak wcześniej powalczył bym ze skype - skupe dla firm to straszne zło, produkt wielu dziwnych decyzji, ale ma prawo działać na maku. 


  • MoPe1712 lubi to

#3 MoPe1712

MoPe1712
  • 49 postów

Napisano 04 maja 2022 - 09:18

Chcesz używać Skype w przeglądarce i do tego masz problem z wtyczką? Może spróbujesz zainstalować aplikację, Microsoft ma taką. Co do iPada, to ciekawa alternatywa. IPad 9 ma ulepszoną względem iPada Air 4 kamerę do wideokonferencji, ale jest brzydszy i ma gorszy ekran i głośniki. Dlatego, szczególnie w przypadku kontaktów z klientami, brał bym Air. Jednak wcześniej powalczył bym ze skype - skupe dla firm to straszne zło, produkt wielu dziwnych decyzji, ale ma prawo działać na maku. 

Dokładnie . Na safari , Chrome, Edge, Mozilla . próbowałam . Myślę,że jest coś w ustawieniach zapewne co mogłabym zrobić żeby zadziałało . Są wskazówki w necie ale też nic bądź nie poradziłam sobie z tym :) . Spróbuję tak jak mówisz i zobaczymy . Dziwne jest to ,że odpalony iPad po kliknięciu na link łączy pięknie a w MacBook trzeba kombinować :) 



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 04 maja 2022 - 09:28

Microsoft zakończył wsparcie dla Skype for Business już jakiś czas temu i przeniósł funkcjonalności na Teams. Aż dziwne, że firmy wciąż tego używają mimo braku wsparcia. Ale ogólnie tak, zacznij od zainstalowania klienta na Mac, zamiast używać wersji przeglądarkowej i wtedy zobacz.


  • MoPe1712 lubi to

#5 MoPe1712

MoPe1712
  • 49 postów

Napisano 04 maja 2022 - 09:44

Microsoft zakończył wsparcie dla Skype for Business już jakiś czas temu i przeniósł funkcjonalności na Teams. Aż dziwne, że firmy wciąż tego używają mimo braku wsparcia. Ale ogólnie tak, zacznij od zainstalowania klienta na Mac, zamiast używać wersji przeglądarkowej i wtedy zobacz.

Używają w korporacji . Nie biorą pod uwagę IOS bo to kosztuje :) zapewne . Dobrze a proszę napisać ściślej . Klienta na Mac ,czyli dokładniej mógłbyś napisać . 



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 04 maja 2022 - 09:55

Czyli aplikację, która to obsługuje, a nie jakiś plugin do przeglądarki. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 04 maja 2022 - 10:18

Klienta na Mac ,czyli dokładniej mógłbyś napisać

https://www.microsof...s.aspx?id=54108

 

Używają w korporacji . Nie biorą pod uwagę IOS bo to kosztuje 

Nie. Nie chodzi o iOS czy MacOS. Microsoft wycofuje wsparcie dla Skype for Business w ogóle. Ta usługa jest zastępowana przez Teams. Korporacje już od dłuższego czasu wychodzą ze Skype for Business, bo nie lubią działać w oparciu o usługi, które nie mają wsparcia vendora.

 

Tutaj oficjalna informacja:

https://techcommunit...021/ba-p/777833


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 04 maja 2022 - 12:17

  • WojtekWojtek lubi to

#8 MoPe1712

MoPe1712
  • 49 postów

Napisano 04 maja 2022 - 12:35

https://www.microsof...s.aspx?id=54108

 

Nie. Nie chodzi o iOS czy MacOS. Microsoft wycofuje wsparcie dla Skype for Business w ogóle. Ta usługa jest zastępowana przez Teams. Korporacje już od dłuższego czasu wychodzą ze Skype for Business, bo nie lubią działać w oparciu o usługi, które nie mają wsparcia vendora.

 

Tutaj oficjalna informacja:

https://techcommunit...021/ba-p/777833

Ja mam aplikację skype dla firm . Kopiuję z maila : dołącz do spotkania skype, bądź wypróbuj aplikacje skype web app. Klikam w dołącz do spotkania i mam coś takiego 

 

 

Lync_Logo.png
                     

Lync_Text_Logo.png

 

 

 

 

 

 

 

Udało Ci się pomyślnie dołączyć do spotkania? Możesz zamknąć tę stronę. LUB Zamiast tego dołącz za pomocą aplikacji Lync Web App

Klikam w web app i wtedy właśnie pobiera mi się wtyczka której nie widzi mac . Więc na spotkanie wejdę ale bez prezentacji i głosu .  LWAPluginInstaller.pkg ta wtyczka mi się instaluje . Tyle ,że jej mac nie widzi . Może powinnam zmienić rozszerzenie pkg po prostu . Chryste mówię Wam ,że XXI wiek a ja muszę się tak gimnastykować . 


Użytkownik MoPe1712 edytował ten post 04 maja 2022 - 12:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych