Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przywrócenie ustawień fabrycznych bez pamięci blokady ekranu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 22 kwietnia 2022 - 23:23

Jak zrestartować telefon do ustawień fabrycznych gdy nie znam kodu blokady ekranu?

 

Mam iPhone Xs, który ma zbity ekran i będzie wysłany do serwisu. Mam też wersję 6, na którego chciałem sobie zgrać wszystko ale nie pamiętam do niego kodu blokady ekranu. To co znalazłem w sieci i zrobiłem to po podłączeniu 6 do komputera, iTunes chce wgrać najnowszą wersję softu, ale na końcu wskakuje abym wpisał coś na telefonie, ale nie mogę go odblokować bo nie znam blokady :/ Jak to obejść?

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 668 postów
  • Płeć:

Napisano 23 kwietnia 2022 - 07:27

Odpalić iPhone’a w trybie awaryjnym (lub DFU) i podpiąć do iTunes. Można wtedy postawić system na czysto, trzeba tylko na sam koniec podać Apple ID i hasło.
Swoją drogą, jak zamierzasz wrzucić dane z XS na 6? Tam jest dużo starszy system, także backupu z nowszego nie przywrócisz.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 23 kwietnia 2022 - 08:24

Odpalić iPhone’a w trybie awaryjnym (lub DFU) i podpiąć do iTunes. Można wtedy postawić system na czysto, trzeba tylko na sam koniec podać Apple ID i hasło.
Swoją drogą, jak zamierzasz wrzucić dane z XS na 6? Tam jest dużo starszy system, także backupu z nowszego nie przywrócisz.

Jak uruchomić w trybie awaryjnym lub DFU?

 Aktualizujesz 6 do najnowszej wersji i dane zrzucisz bez problemu. Tylko aby to robić muszę go przywrócić do ustawień fabrycznych.



#4 Regiss

Regiss
  • 2 938 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 kwietnia 2022 - 09:37

Odpal yotube i jest milion poradników. Poza tym i tak nic nie zrobisz bo na 6 masz najnowszy soft 12.5.5 a na XS pewnie nowszy. Więc kopia się nie zgra ze starszego na nowszy. Nie pójdzie w tą stronę.
  • winmaciek lubi to

iPhone 15 Pro


#5 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 23 kwietnia 2022 - 13:45

Odpal yotube i jest milion poradników. Poza tym i tak nic nie zrobisz bo na 6 masz najnowszy soft 12.5.5 a na XS pewnie nowszy. Więc kopia się nie zgra ze starszego na nowszy. Nie pójdzie w tą stronę.

Ale mówisz o czym? Znalazłem jakiś ale wcześniej iPhone chce się zaktualizować i potem prosi o kod blokady :/



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 819 postów
  • Płeć:

Napisano 23 kwietnia 2022 - 13:51

Ale mówisz o czym?

O wprowadzeniu telefonu w tryb DFU. Nie oczekuj, że ktoś tu będzie po raz milionowy opisywał coś, co jest bardzo łatwo znajdowalne w sieci.



#7 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 23 kwietnia 2022 - 14:18

O wprowadzeniu telefonu w tryb DFU. Nie oczekuj, że ktoś tu będzie po raz milionowy opisywał coś, co jest bardzo łatwo znajdowalne w sieci.

Nie oczekuję. Z drugiej strony jeśli miałoby to być opisywane po raz milionowy to może warto zrobić taki poradnik z linkiem i podpięty na samej górze działu :)



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 668 postów
  • Płeć:

Napisano 23 kwietnia 2022 - 17:06

Ditto do tego, co napisał Mikołaj. A od siebie dodam, że wskazówki do wprowadzania telefonu w tryb awaryjny (bo w tym przypadku DFU nie jest potrzebne) w oficjalnym artykule wsparcia Apple są dosłownie pierwszym wynikiem w Google po wpisaniu „tryb awaryjny iPhone”. Zatem bez przesady.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 23 kwietnia 2022 - 17:28

Ditto do tego, co napisał Mikołaj. A od siebie dodam, że wskazówki do wprowadzania telefonu w tryb awaryjny (bo w tym przypadku DFU nie jest potrzebne) w oficjalnym artykule wsparcia Apple są dosłownie pierwszym wynikiem w Google po wpisaniu „tryb awaryjny iPhone”. Także bez przesady.

Tylko, że mi to nie działało bo za każdym razem chciało wgrać nową wersję i potem kod blokady. Udało mi się DFU i mam czystą 6.

 

Mam inne pytanko. Mam włączoną synchronizację w iCloud kontaktów czy notatek, ale gdy loguje się do iCloud przez www notatki i kontakty są puste, why?



#10 Regiss

Regiss
  • 2 938 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 kwietnia 2022 - 17:33

Ale z czym to konto icloud się synchronizuje? Z tym XS czy z pustą 6, czy z obydwoma? W telefonie (telefonach) masz włączoną synchronizację icloud kontaktów i notatek? 


iPhone 15 Pro


#11 tomczyk

tomczyk
  • 29 postów

Napisano 23 kwietnia 2022 - 17:47

Z Xs i mam włączono wszystko na telefonie.



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 085 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 kwietnia 2022 - 02:13

Mam inne pytanko.

 

To załóż osobny wątek. Jeden wątek - jedno zagadnienie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych