Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Przywrócenie ustawień fabrycznych bez pamięci blokady ekranu


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 tomczyk

tomczyk
  • 29 posts

Posted 22 April 2022 - 23:23

Jak zrestartować telefon do ustawień fabrycznych gdy nie znam kodu blokady ekranu?

 

Mam iPhone Xs, który ma zbity ekran i będzie wysłany do serwisu. Mam też wersję 6, na którego chciałem sobie zgrać wszystko ale nie pamiętam do niego kodu blokady ekranu. To co znalazłem w sieci i zrobiłem to po podłączeniu 6 do komputera, iTunes chce wgrać najnowszą wersję softu, ale na końcu wskakuje abym wpisał coś na telefonie, ale nie mogę go odblokować bo nie znam blokady :/ Jak to obejść?

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6666 posts
  • Płeć:

Posted 23 April 2022 - 07:27

Odpalić iPhone’a w trybie awaryjnym (lub DFU) i podpiąć do iTunes. Można wtedy postawić system na czysto, trzeba tylko na sam koniec podać Apple ID i hasło.
Swoją drogą, jak zamierzasz wrzucić dane z XS na 6? Tam jest dużo starszy system, także backupu z nowszego nie przywrócisz.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 tomczyk

tomczyk
  • 29 posts

Posted 23 April 2022 - 08:24

Odpalić iPhone’a w trybie awaryjnym (lub DFU) i podpiąć do iTunes. Można wtedy postawić system na czysto, trzeba tylko na sam koniec podać Apple ID i hasło.
Swoją drogą, jak zamierzasz wrzucić dane z XS na 6? Tam jest dużo starszy system, także backupu z nowszego nie przywrócisz.

Jak uruchomić w trybie awaryjnym lub DFU?

 Aktualizujesz 6 do najnowszej wersji i dane zrzucisz bez problemu. Tylko aby to robić muszę go przywrócić do ustawień fabrycznych.



#4 Regiss

Regiss
  • 2938 posts
  • SkądRadom

Posted 23 April 2022 - 09:37

Odpal yotube i jest milion poradników. Poza tym i tak nic nie zrobisz bo na 6 masz najnowszy soft 12.5.5 a na XS pewnie nowszy. Więc kopia się nie zgra ze starszego na nowszy. Nie pójdzie w tą stronę.
  • winmaciek likes this

iPhone 15 Pro


#5 tomczyk

tomczyk
  • 29 posts

Posted 23 April 2022 - 13:45

Odpal yotube i jest milion poradników. Poza tym i tak nic nie zrobisz bo na 6 masz najnowszy soft 12.5.5 a na XS pewnie nowszy. Więc kopia się nie zgra ze starszego na nowszy. Nie pójdzie w tą stronę.

Ale mówisz o czym? Znalazłem jakiś ale wcześniej iPhone chce się zaktualizować i potem prosi o kod blokady :/



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4819 posts
  • Płeć:

Posted 23 April 2022 - 13:51

Ale mówisz o czym?

O wprowadzeniu telefonu w tryb DFU. Nie oczekuj, że ktoś tu będzie po raz milionowy opisywał coś, co jest bardzo łatwo znajdowalne w sieci.



#7 tomczyk

tomczyk
  • 29 posts

Posted 23 April 2022 - 14:18

O wprowadzeniu telefonu w tryb DFU. Nie oczekuj, że ktoś tu będzie po raz milionowy opisywał coś, co jest bardzo łatwo znajdowalne w sieci.

Nie oczekuję. Z drugiej strony jeśli miałoby to być opisywane po raz milionowy to może warto zrobić taki poradnik z linkiem i podpięty na samej górze działu :)



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6666 posts
  • Płeć:

Posted 23 April 2022 - 17:06

Ditto do tego, co napisał Mikołaj. A od siebie dodam, że wskazówki do wprowadzania telefonu w tryb awaryjny (bo w tym przypadku DFU nie jest potrzebne) w oficjalnym artykule wsparcia Apple są dosłownie pierwszym wynikiem w Google po wpisaniu „tryb awaryjny iPhone”. Zatem bez przesady.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 tomczyk

tomczyk
  • 29 posts

Posted 23 April 2022 - 17:28

Ditto do tego, co napisał Mikołaj. A od siebie dodam, że wskazówki do wprowadzania telefonu w tryb awaryjny (bo w tym przypadku DFU nie jest potrzebne) w oficjalnym artykule wsparcia Apple są dosłownie pierwszym wynikiem w Google po wpisaniu „tryb awaryjny iPhone”. Także bez przesady.

Tylko, że mi to nie działało bo za każdym razem chciało wgrać nową wersję i potem kod blokady. Udało mi się DFU i mam czystą 6.

 

Mam inne pytanko. Mam włączoną synchronizację w iCloud kontaktów czy notatek, ale gdy loguje się do iCloud przez www notatki i kontakty są puste, why?



#10 Regiss

Regiss
  • 2938 posts
  • SkądRadom

Posted 23 April 2022 - 17:33

Ale z czym to konto icloud się synchronizuje? Z tym XS czy z pustą 6, czy z obydwoma? W telefonie (telefonach) masz włączoną synchronizację icloud kontaktów i notatek? 


iPhone 15 Pro


#11 tomczyk

tomczyk
  • 29 posts

Posted 23 April 2022 - 17:47

Z Xs i mam włączono wszystko na telefonie.



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24085 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 24 April 2022 - 02:13

Mam inne pytanko.

 

To załóż osobny wątek. Jeden wątek - jedno zagadnienie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users