Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Office z Windows na Mac


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amnesia

Amnesia
  • 42 postów

Napisano 07 kwietnia 2022 - 19:52

Cześć, 

 

mam pytanie, chciałbym odpalić Excela w wersji dla Windows na swoim MacBook Air. Próbowałem działać z CrossOver przez okres próbny jednak przypominało to bardziej protezę aplikacji, funkcje niedziałające na Excel dla Mac działały jednak wszystko było bardzo powolne, wieszało się. 

 

Czy jest inna aplikacja (niekoniecznie darmowa) która robi to dobrze? Internet przeszukany jednak wszędzie radzą instalację Windowsa a tego chcę uniknąć. 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 07 kwietnia 2022 - 19:59

A jaką masz licencję na tego Excela? W ramach office 365 można zainstalować natywną na Maka, a jak to wersja pudełkowa, to zdecydowanie Windows i Parallels (zakładam że masz Air z Intelem) albo zapomnij o tym excelu i weź Office 365. 



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 07 kwietnia 2022 - 20:16

A jaką masz licencję na tego Excela? W ramach office 365 można zainstalować natywną na Maka, a jak to wersja pudełkowa, to zdecydowanie Windows i Parallels (zakładam że masz Air z Intelem) albo zapomnij o tym excelu i weź Office 365. 

Tak dla uzupełnienia, Office na Windows dla ARM zainstalowanym na Parallels na Maku z M1 też daje się uruchomić i działa poprawnie. Ale ogólnie, niezależnie od wybranej metody, uruchamianie na Maku aplikacji Windowsowych, szczególnie takich, które mają swoje odpowiedniki na MacOS jest dość karkołomnym pomysłem. To zawsze będzie proteza.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 07 kwietnia 2022 - 20:17


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 07 kwietnia 2022 - 20:38

1. Przeniosłem w lepsze miejsce. 

2. A co konkretnie Ci nie działa w Office dla Mac? Bo może dałoby się jakoś to ogarnąć. Tak jak inni pisali, działanie przez Crossovera (czy Parallels, w szczególności na M1) to protezy. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 08 kwietnia 2022 - 06:08

Może ten Excell dla Mac jest stary, przez lata wersje dla Mac były za windowsowski, ale obecnie mam wrażenie Microsoft stara się dostarczać dobry soft dla maca.

#6 kreyzoll

kreyzoll
  • 9 postów

Napisano 09 kwietnia 2022 - 13:57

Cześć, 

 

mam pytanie, chciałbym odpalić Excela w wersji dla Windows na swoim MacBook Air. Próbowałem działać z CrossOver przez okres próbny jednak przypominało to bardziej protezę aplikacji, funkcje niedziałające na Excel dla Mac działały jednak wszystko było bardzo powolne, wieszało się. 

 

Czy jest inna aplikacja (niekoniecznie darmowa) która robi to dobrze? Internet przeszukany jednak wszędzie radzą instalację Windowsa a tego chcę uniknąć. 

Cześć,

Używam na moim Air z M1, starego już trochę Office 2019 for mac i nie miałem z nim nigdy problemu. Pracuję głównie w Excelu, "mocnokorporacyjnie" i działa bez zastrzeżeń.

Nie zauważyłem też, żeby funkcjonalność była jakoś okrojona.

Fakt, że mam też na innym komputerze 365, który jest na bieżąco aktualizowany, więc interfejs jest trochę inny i to czasem wkurza, ale da się z tym żyć.



#7 Tom17-41

Tom17-41
  • 1 postów

Napisano 24 stycznia 2024 - 19:56

Dzień dobry, mam pytanie w kontekście Office'a na MacOS. Jestem nowym użytkownikiem tegoż systemu i przyzwyczajenia były na tyle silne, że zakupiłem Office na Mac-a. Wszystko super, ale w Finderze mam natywne ikony systemu, a wolałbym mieć ikony natywne dla programu (Word, Excel, PP). Czy to w ogóle jest możliwe? Może bardziej experienced użytkownik by sie wypowiedział? Dziękuję i pozdrawiam. Tomek



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 24 stycznia 2024 - 23:12

Proponuję założyć nowy temat, ten już nie jest pierwszej świeżości i dotyczy czegoś trochę innego. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych