Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IPad Pro 12.9 2017 - nagrzewanie ekranu, wolne ladowanie i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 drakan88

drakan88
  • 3 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 kwietnia 2022 - 21:48

Witam, jestem nowym posiadaczem iPada Pro 12.9 z 2017 roku (2 generacja). 
Urządzenie jak wiadomo jest używane, odkupiłem go od poprzedniego jedynego właściciela.

Po krótkim czasie użytkowania napotkałem kilka nietypowych zachowań i jako nowy użytkownik chce zasięgnąć opinii kogoś, kto bardziej jest obeznany z tymi produktami. A więc:

 

1. iPad przy jasności ekranu ustawionej na maksa strasznie się nagrzewa, ale co jest dziwne tylko jego dolna strona na całej długości (tam gdzie jest to magnetyczne złącze). Reszta ekranu nie jest nawet letnia. W tej nagrzewające się stronie występuje efekt nierównomiernego podświetlenia brzegu ekranu - jakby niektóre światełka led nie działały. Podobno jest to częste zjawisko iPadów 1 i 2 generacji. Nie wiem czy to ma jakiś związek z nagrzewaniem się tej części ekranu, ale wolałem o tym wspomnieć.

 

2. Czasami ekran nie reaguje na dotyk. Urządzenie jest responsywne, ale nie mogę zmienić pulpitu, otworzyć folderu czy napisać literki na klawiaturze. Zwykle po paru sekundach ponownie jest ok. Zauważyłem, ze często po zminimalizowaniu apki po wciśnięciu home button właśnie tak się dzieje. Ale zazwyczaj tez wtedy tabletem poruszam, zmieniam jego kąt nachylenia. Kiedyś sprawdziłem i faktycznie terepiąc go udało mi się sprawić, ze przestał dzialać.

 

3. Ładowanie ipada jest mało efektywne. Jeżeli urządzenie ładuje na wyłączonym ekranie jest ok. Tablet ładuje się w 4-5 godzin. Kiedy tylko ładując go chce w tym czasie korzystać z urządzenia - ładowarka nie jest w stanie go naładować, co więcej po pewnym czasie procenty spadają zamiast iść w górę. Zaznaczę w tym miejscu, ze wystarczy, ze mam włączony ekran i nie robię nic konkretnego. Możliwe, ze spadek efektywności ładowania ma związek z tym, ze tablet się nagrzewa. Ładowarka jak przypuszczam to oryginalna Apple 12w, testowałem ladowanie na 3 różnych kablach 2.4a. Dla mnie to conajmniej dziwne, ze ładowarka nie jest w stanie naładować urządzenia przy włączonym ekranie. 
 

4. Mało istotna usterka o której wiedziałem kupując urządzenie to niedziałający przycisk power. Przycisk wydaje się pracować poprawnie, jest klikalny ale nie wzbudza ekranu, czy nie włącza ipada. W tym celu podpinam go pod ładowarkę. Może jakiś element tego ustrojstwa lata w środku urządzenia?

 

ipada przywracaniem do ustawień fabrycznych, aktualizowalem go również do najnowszej wersji systemu - zero poprawy. 
Czytałem na zagranicznym forum, ze oficjalny serwis nawet po gwarancji jest w stanie za darmo zdiagnozować urządzenie , jak to wyglada w Polsce?

 

przepraszam, trochę się rozpisałem. 
 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 03 kwietnia 2022 - 07:00

Podłącz iPada do 3utools ( tak chyba się nazywa ten program) i zobacz czy masz wszystkie części oryginalne. Druga sprawa to taka że raczej będzie konieczna wymiana baterii tylko zrób to w autoryzowanym serwisie.
Fallout ...war, war never changes...

#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2022 - 07:09

Tu jest za dużo problemów, żeby liczyć na to, że wymiana baterii załatwi sprawę. Nagrzewanie, słabe ładowanie, nierówne podświetlenie, problemy z dotykiem, niedziałający przycisk. Kupiłeś, kolego, złom, prawdopodobnie naprawiany przez kowala częściami od Łady Samary. Nie dziwne, że poprzedni właściciel chciał się tego pozbyć. Możesz oddać do sprawdzenia w serwisie, ale nie nastawiaj się zbytnio na dobre wiadomości.
  • krzysztofsds lubi to

#4 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 03 kwietnia 2022 - 12:58

Tak jak pisze poprzednik. Kupiłeś zwłoki i prawdopodobnie wtopiłeś kupę kasy. Ktoś się pozbył problemu. Może był zalany? 



#5 drakan88

drakan88
  • 3 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 kwietnia 2022 - 23:56

Dziękuje Panowie za korespondencje - jutro postaram się podpiąć go i sprawdzić zasugerowanych programem pod MacOS.

Z każdym kolejnym dniem testuje urządzenie coraz bardziej i sprawa wyglada następująco:

- nadmierne nagrzewanie występuje podczas równoczesnego ładowania i używania urządzenia na pełnej jasności ekranu. Kiedy urządzenie nie jest ładowane to maksymalna jasność aż tak go nie boli. Poświęciłem dziś trochę czasu i pomęczyłem go jakieś 1.5h na gierce 3D. Na jasności ekranu ustawionej na 50% i tu również urządzenie się nawet dobrze nie zacieplilo. Nadal nie wiem czy to normalne, ze to właśnie dolna cześć (od strony tego magnetycznego connectora) nagrzewa się mocno, a reszta jest letnia. 
 

- gubienie dotyku, można na 100 procent wykluczyć, ze jest związany z nagrzanym urządzeniem. Najczęściej występuje po zmianie orientacji/kąta nachylenia urządzenia. Zauważyłem dziś, ze trzymając go w trybie panoramy, jak go specyficznie ściskam prawą ręka w okolicach prawego dolnego roku (okolice przycisku home) to właśnie wtedy udało mi się sprawić 2-3 razy, ze dotyk na moment przestał reagować. Podkreślam, ze iPad nie był nagrzany.

 

- nierówne podświetlenie ekranu, trochę mnie nie zrozumieliście. Ekran cały wyglada poprawnie, poza dolną ramką. Przy krańcach wydaje się jakby mocniej przejaśniona . Wyglada to trochę lepiej niż tu u gościa, tyle, ze u mnie jest to na dolnej ramce: https://discussions.apple.com/thread/250604988

Podobno to wada 1 i 2 generacji, która pokazywała się nawet po 5 miesiącach od zakupu nowego ipada.

 

Kupując to urządzenie byłem poinformowany o niedziałającym przycisku power, nie najlepszej lecz poprawnie działającej baterii, wiedziałem również o tym przejaśnieniu w dolnej ramce. Cena jaką zapłaciłem moim zdaniem była dobra. Obecnie najbardziej martwi mnie dotyk. Skoro z temperaturą jestem w stanie wygrać nie jadąc na 100% jasności podczas równoczesnego ładowania. 
 

Na moje amatorskie oko, bateria na tyle szybko traci pojemność, ze standardowa ładowarka 12W nie jest w stanie jej naładować kiedy ekran świeci na 100%. Wchodzi to na etap błędnego koła, bateria non stop dostaje voltami i ciągle się nagrzewa. W planach mam kupno ładowarki 20W z funkcja PD3.0 - to pewnie wstępnie rozwiąże sprawę.

znow się rozpisałem, a zeszło mi z 20 minut - klepie na wspomnianym iPadzie podczas jednoczesnego ładowania. Jasność około 25%, urządzenie letnie, a ladowanie baterii póki co idzie do góry.



#6 drakan88

drakan88
  • 3 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 05 kwietnia 2022 - 07:52

Podłącz iPada do 3utools ( tak chyba się nazywa ten program) i zobacz czy masz wszystkie części oryginalne. Druga sprawa to taka że raczej będzie konieczna wymiana baterii tylko zrób to w autoryzowanym serwisie.

 

Obecnie korzystam jedynie z systemu MacOS, dlatego użyłem alternatywnej aplikacji "iMazing". W sekcji infa o sprzęcie są tutaj informacje dotyczące płyty głównej, baterii. Ciężko czegokolwiek wygooglać po tych literach i cyfrach. Na co zwrócić uwagę korzystając z tego programu?

 

Tak na szybko info o baterii:

 

Battery Design Max. Charge: 10762 mAh

Battery Effective Max. Charge: 9361 mAh (87.0%)

Battery Charge Cycles: 204 (to chyba nie jest jakaś tragedia?)

 

Battery Model: 0003-F

Battery Serial Number: F8Y72760EZYH1YCAL

Battery Manufacturer: F

 

Battery Avg. Temperature: 21.0 °C / 69.8 °F

Battery Min. Temperature: -23.0 °C / 0.0 °F 

Battery Max. Temperature: 43.7 °C / 110.7 °F

 

Hardware Model: J120AP

 

Rzeczy takich jak wyświetlacz i dotyk raczej nie ma szans na sprawdzenie. Reszta wydaje się być raczej oryginalnymi częściami. System zaktualizował się bez problemu do najnowszej wersji. Wszelkie applowskie usługi również działają i przechodzą autoryzacje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych