Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Włączenie świateł przy powrocie do domu i połączeniu przez bluetooth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gruby33

gruby33
  • 26 postów

Napisano 29 marca 2022 - 13:01

Cześć,

 

Zaczynam zabawę z domem i urządzeniami Homekit. Aktualnie mam kilka przełączników Sonoff przeprogramowane dla HomeKit i dodane do Mojego domu w Apple. Ustawioną mam automatyzację, że jeśli któryś z domowników wraca po zmierzchu to automatycznie zapalane są określone światła. Chciał bym ustawić część z nich (garaż) aby włączały się jak dotychczas czyli po powrocie do domu i po zmierzchu ale dodatkowo tylko w przypadku jeśli jestem połączony z konkretnym bluetooth (w samochodzie). W jaki sposób to zrobić bo nie mam pojęcia.

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 29 marca 2022 - 13:54

Jedyna opcja jaką widzę, to zrobienie tego trochę mało elegancko – przez trzy automatyzacje. Pierwsza zapisuje wartość w pliku po podłączeniu się Bluetooth (np. True albo 1). Druga robi to samo, tylko po rozłączeniu Bluetooth zapisuje 0. Trzecia, najważniejsza, wykrywa powrót do domu. Jeżeli wartość w pliku to 1 (albo True czy w sumie cokolwiek), to odpala skonfigurowaną wcześniej scenę (i otwiera garaż czy zapala jakieś światła). Jeżeli w pliku jest 0 (albo False), to nic się nie dzieje.
Czy to jest piękne? Nie. Ale ma szansę zadziałać.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 gruby33

gruby33
  • 26 postów

Napisano 29 marca 2022 - 14:12

Szukam tego w automatyzacji i nigdzie nie widzę. Jedynie znalazłem opcję w skrótach ale jedyna opcja związana z bluetooth jaką tam znalazłem to włącz / wyłącz lub zmień stan bluetooth. Beż żadnego konkretnego wyboru z jakim urządzeniem jestem sparowany.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 29 marca 2022 - 16:02

Trzeba utworzyć automatyzację osobistą w skrótach. Tę nie-HomeKitową. Wtedy jest opcja po połączeniu z urządzeniem Bluetooth. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 gruby33

gruby33
  • 26 postów

Napisano 04 kwietnia 2022 - 10:09

Tak dzięki teraz widzę jest. Jest z tym trochę zabawy jednak.

 

Chyba testowo postawię HomeAssistant i zobaczę jak z jego udziałem to będzie wyglądało. Jeśli będzie lepiej to może postawię go na czymś na stałe w domu.



#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 05 kwietnia 2022 - 08:52

Z HomeAssistantem zrobisz to bez problemu. Homekit przy nim to jak zabawka.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych