Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ciche dźwięki powiadomień


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Esagie

Esagie
  • 2 postów

Napisano 02 marca 2022 - 23:08

Cześć.

 

Temat był poruszany kilkukrotnie na przestrzeni kilku lat i raczej nikt chyba nigdy nie znalazł rozwiązania... Ale spróbować warto.

 

Tak więc...

Kupiłem 13 pro, przywróciłem sobie wszystko z iCloud i po całej konfiguracji zacząłem otrzymywać powiadomienia typu mail, sms itd.

Ku mojemu zdziweniu i kilku już telefonach apple za sobą od razu zauważyłem, że jest coś nie tak, a mianowicie dźwięki wspomnianych powiadomień brzmią dość cicho.

 

Mógł bym to porównać do tego jak zachowuje się telefon gdy mamy włączoną opcję, że gdy na niego patrzymy i ktoś do nas dzwoni, to robi to znacznie ciszej.

 

Co do tej pory zrobiłem:

Zresetowałam go do ustawień fabrycznych z zachowaniem danych prywatnych, następnie wykonałem reset twardy, czyli kompletnie od nowa skonfigurowałem telefon, zainstalowałem aktualizacje z poziomu telefonu, następnie także aktualizowałem telefon przez Mac'a, bo pokazywał komunikat przy podłączeniu, że z poprzednią niby było coś nie ok. Problem nie ustąpił.

 

Porównywałem dźwięk z telefonami rodziców, swoich dzieci i żony, we wszystkich próbach wstępnie w menu opcji głośności wszystko jest tak samo, ale gdy tylko ustawie dany dźwięk jako powiadomienie i odłożę telefon, to po otrzymaniu danego powiadomienia drogą "naturalną" znów jest tak dziwnie cicho. Poddałem się i dlatego piszę tutaj.

 

Na dworze w kieszeni gdy otrzymuje sms, to gdyby nie wibracja, chyba bym nie był świadomy, że coś otrzymałem.

Zauważyłem także, że gdy odtwarzam standardowy dźwięk sms "UWAGA" ale w sekcji ustawień DZWONEK, to jest mega głośno, zaś gdy przejdę i odtworzę ten sam dźwięk w sekcji SMS/MMS, to jest już znacznie ciszej.

 

Dzwoniłem nawet na infolinie


#2 Jash

Jash
  • 250 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2022 - 09:36

Mam 13 pro, dwie sztuki i w każdej jest tak samo. Dzwonek telefonu ustawiony na połowę, huczy aż uszy pękają, a cała reszta powiadomień typu sms, email, WA, czy cokolwiek innego ledwo słyszalna. Było o tym na forum i wychodzi, że to norma.


iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#3 Esagie

Esagie
  • 2 postów

Napisano 03 marca 2022 - 10:08

Przynajmniej nie jestem sam

#4 Jash

Jash
  • 250 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2022 - 12:56

Tak chyba wszyscy mają. W pracy kolega i koleżanka to samo.

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#5 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 marca 2022 - 14:25

To jest po prostu debilne. Żeby nie można było zrobić 3 suwaków jak jest w androidzie na każdy rodzaj dźwięków.

iPhone 15 Pro


#6 Jash

Jash
  • 250 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2022 - 17:35

No jest debilne, ale trzeba z tym żyć ;)

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 075 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 marca 2022 - 17:39

Totalnie nie wiem, o czym mówicie. Bipa, jak ma bipnąć, dzwoni jak ma dzwonić, wyje jak ma obudzić.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 marca 2022 - 18:10

No i w tym problem. Na Samsungu sobie ustawiam że jak ma bipnąc to bipnie tak że słyszę w drugim pokoju a jak budzi to cicho i spokojnie . A w iPhonie jak masz głośno powiadomienia SMS że słychać w drugim pokoju to dzwonek połączenia łeb rozwala za chwilę jak jestem w tym samym. No i budzik drze ryja jak oszalały. Jak wyciszysz dzwonek i budzik tym samym to znowu powiadomień wcale nie słychać. Od dawna mnie to wnerwia.

iPhone 15 Pro


#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 661 postów
  • Płeć:

Napisano 03 marca 2022 - 18:12

W Cupertino nikt nie widzi tego problemu z prostego powodu: wszyscy tam pewnie korzystają z Apple Watcha. To załatwia ten problem, bo telefon przez 99% czasu siedzi cicho niezależnie od ustawień systemu. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 marca 2022 - 19:16

Pewnie tak. Tylko ja nie mam zamiaru chodzić z zegarkiem po domu. Nie lubię, nie mam takiej potrzeby ani ochoty. Naprawdę te 3 suwaki powinny być już dawno.

iPhone 15 Pro


#11 pogar

pogar
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2022 - 05:27

Od wczoraj mam 13 Pro , przedtem XS. Też ciche dźwięki mnie irytują. Mam AppleWatcha, ale nadal czuję dyskomfort. 



#12 jefech

jefech
  • 2 postów

Napisano 16 lutego 2023 - 12:47

Tydzień temu zmieniłem Xs na 14 pro i mam to samo. Trochę słabo to wygląda, że minął rok i na forum nikt niczego nie doradził. Widać iOS 16.2 niczego z tym nie zrobił.

SZKODA!



#13 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 lutego 2023 - 15:47

Co można doradzić? Tak już jest i tyle. Pretensje możesz mieć tylko do Apple i ich głupiego podejścia w tej sprawie.


iPhone 15 Pro


#14 MiL

MiL
  • 1 427 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2023 - 16:45

Trzeba zgłaszać problem do Apple, niech Tim naprawia bo problem ten jest powszechny.

Tak samo jak powszechny jest problem z dzwiękami klawiatury które są raz głośne raz ciche. Apple raz powiedziało że tak ma być, może i tym razem tak się wykręcą.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych