Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stary iPhone jako lokalizator do samochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 LeonWolf

LeonWolf
  • 94 postów

Napisano 12 lutego 2022 - 15:12

Co myślicie żeby przerobić starego iPhone na lokalizator samochodowy?

 

Telefon podłączyłbym do powerbanka i skrył gdzieś w bagażniku lub gdzieś pod siedzeniem.

Do powerbanka dostarczyłbym zasilanie z zapalniczki lub w inny sposób.

 

Mam iPhone SE (pierwsza wersja) który leży od dłuższego czasu nieużywany w szafie.

 

Lokalizacja w iPhonach jest bardzo dobra, dlatego wpadłem na taki pomysł.

 

Proszę o wasze opinie, może ktoś już zrobił coś podobnego.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 666 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2022 - 15:43

Przeniosłem w lepsze miejsce. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 12 lutego 2022 - 20:55

Nie zrobiłem, ale to powinno działać. Tylko nie można za głęboko schować z uwagi na sygnał, szczególnie GPS. Find My załatwi lokalizację.

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 819 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2022 - 21:09

Do podstawowego lokalizowania, to wygodniej i prościej wrzucić gdzieś do bagażnika AirTag. Nie będzie aż tak bardzo na żywo i trochę mniej dokładnie, ale kombinowanie z non-stop podłączonym powerbankiem, który może od tego napuchnąć, a nawet się zapalić, to chyba skórka za wyprawkę.



#5 untaztood

untaztood
  • 566 postów

Napisano 16 lutego 2022 - 14:22

Bez problemu takie coś zda egzamin, można ukryć taki telefon głęboko pod deską - GPS łapie.
Najlepiej zrobić zasilanie po zapłonie. bez sensu stosować do tego powerbank.


 iPhone 15 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch Ultra 2  AppleTV 4K


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 085 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2022 - 16:46

No jak po zapłonie? Idea jest taka, że jak ukradną i postawią w stodole w Pcimiu, dalej będzie lokalizator lokalizował, a z wyczerpanego telefonu to se nie polokalizuje.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 kamyl

kamyl
  • 15 postów

Napisano 17 lutego 2022 - 09:03

Jak złodziej będzie miał ukraść to ukradnie, a zagłuszacze sygnału GPS, to w dzisiejszych czasach nie jest technologia rodem z NASA, lepiej kupić dobre AC niż bawić się w wsadzanie telefonów

#8 untaztood

untaztood
  • 566 postów

Napisano 17 lutego 2022 - 14:29

No jak po zapłonie? Idea jest taka, że jak ukradną i postawią w stodole w Pcimiu, dalej będzie lokalizator lokalizował, a z wyczerpanego telefonu to se nie polokalizuje.

Mi w 4S bateria wytrzymuje 6 dni w czuwaniu. Jak się przez te 6 dni nie zorientujesz, że ukradli auto, to nawet powerbank nie pomoże.
Poza tym jadąc złodziej też ładuje taki telefon.

A widziałeś kiedyś baterię, która była podłączona do ładowania 24/7 po np. roku?


Użytkownik untaztood edytował ten post 17 lutego 2022 - 14:33

 iPhone 15 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch Ultra 2  AppleTV 4K


#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 819 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lutego 2022 - 14:44

Bateria iPhone’a nie będzie w tym scenariuszu bezpośrednio podpięta pod napięcie, tylko przez układ ładowania w telefonie. Nie powinno się jej nic stać. Gorzej z podłączonym na stałe powerbankiem. On tego nie przeżyje. Wciąż uważam, że AirTag będzie prostszym i lepszym rozwiązaniem.

#10 LeonWolf

LeonWolf
  • 94 postów

Napisano 17 lutego 2022 - 18:12

AirTaga mam, ale iPhone pozwala na ustawienia alertów w momencie gdy opuszcza się jakiś wyznaczony obszar (do ustawienia w aplikacji Znajdź).

Wtedy gdy auto ruszy poza obszar to powinno się odrazu dostać powiadomienie na telefonie.

 

W przypadku AirTaga takich alertów nie da się ustawić, tylko podglądać na żywo.



#11 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 19 lipca 2022 - 06:08

W aplikacji skróty można by jeszcze dodać kilka automatyzacji. Powiadomienie gdy bateria spadnie poniżej określonego poziomu. Nawet dodanie własnego numeru jako kontakt alarmowy i automatyzację połączenia gdy opuszcza wyznaczony teren.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych